Мисля че ме шпионира във виртуалното пространство
Имам чувството, че мъжът ми ме шпионира във виртуалното пространство от неговият компютър. Моля ви, кажете ми как мога да разбера? Има ли някакви икони, които трябва да забележа? Четох за някакви програми, за да се защитя, но не съм много в час с тези неща.

Просто ще е много неприятно, ако се окаже вярно.
Направи ми впечатление, че като вляза в Опера(този браузър използвам) и ми излиза прозорец, в който пише на английски, че другият потребител използва браузъра, да си инсталирам отделно, или нещо такова английскят ми не е много добър.

Коментари

1.   :) Като програмист ще ти кажа само едно... ако някой реши да те шпионира... ще го направи и няма да усетиш. И в крайна сметка във виртуалното пространство няма нищо лично. Помнете го когато пишете.

2.   А от какво се боиш е въпросът? Явно му изневеряваш и ако е така човека е в правото си да те следи!

3.   Има една програма Team Viewer, но доколкото знам, трябва да е инсталирана и на двата компютъра-този, на който седиш и на този, от който те следи. Има и някаква парола, която се въвежда. Но не знам повече за нея. Виждала съм сина ми как оправя "дистанционно" проблемите в компютрите на приятелите си.

4.   Има 10 програми, които могат да те следят. Всяко кликване на мишката. Вс еки клавиш :) Има 100 начина да ги сложат. И дори да не усетиш, че са там. За това просто помнете, чме интернет не е безопасно място.

5.   Авторката:
Не, не изневерявам на мъжът си, не бих си го и помислила.
Всеки човек има право на лично пространство и никой няма правото да навлиза в него.
Това е недопустимо.

А направо съм изумена от отговорите, защото винаги съм мислила, че ако е възможно, то става много трудно и има начин да се разбере.

Наистина много лични неща съм си писала с мои приятелки и тяхни тайни и т. н. Това ще е много грубо, ако е вярно.
Благодаря, че ми отворихте очите:(

6.   Добре де, ми има ли начин да ги блокираш и да не може да те следят? (не съм авторката)

7.   В интернет нищо не може да те опази има толкова начини да бъдеш следена че... :-)

8.   Всеки който ползва интернет, може да бъде намерен като с GPS - точно от кой компютър, на кое място, с кой телефонен номер, име, рожденна дата и т.н. - така откриват терористи.

9.   Преди около 2 г открих, че съпругът ми не само е шпионирал виртуалното ми пространство, а и е подслушвал мои разговори по мобилен телефон, както и в помещенията на жилището, в което живеем.

От тогава нямам миг да не мисля, че каквото да кажа и направя, може и да бъде подслушано. Знам, че не следи непрекъснато, но основно времето, когато не е в къщи, е момент, в който това се случва.

Не пожелавам на никого да живее така, обаче аз съм преценила нещата от живота си и съм направила своя избор. Отначало бях потресена, ядосана, уплашена, сега свикнах и знам, че това всеки един момент може да се случва или да не се случва. Просто живея само вътре в себе си. Там още никой не може да се пъхне....

10.   Можеш да си сложиш антивирусна програма, която донякъде блокира, Освен това предполагам че ти пише, защото ако имате един профил и сте влезли едновременно или от различни компютри да предупреждава, че има друг човек в профила. Освен това не се бои толкова от непознати шпиони. Обикновено го правя за да се чувстват повече мъже...

11.   Да си шпиониран особенно по всеки един начин е наистина гнусно, особенно в момента когато това излезе от рамките на четене на съобщенията и проверяване на хисторито в браузъра. Бях шпионирана по всеки един възможен начин от близък човек, и това е наистина гнусно. Всяка тайна на твой приятел споделена с теб или всяка твоя тайна доверена на близък.... ами не е тайна, защото някой се прави на божество и си мисли, че трябва да има достъп до целият ти свят. Никой не иска да зная най - гомените му тайни, чувста и мисли във всеки един момент. Всяко твое притеснение и срам. Трудно се понася нещо подобно, особенно когато мислиш, че другия човек не е изцяло почтен с теб.

12.   Номер 2, това въобще не е въпросът. Не е приятно да знаеш, че някой ти няма доверие и те следи.

13.   Здр, преинсталирай операционната система (това гледай да го направиш без да те види/разбере мъжа ти). Ако не знаеш как виж в нета има писано.. а и не е толкова страшно. Ако все пак се притесняваш сама, занеси го при някой специалист (ама някой дето не се познава с мъжа ти) 5-10 лв. ще ти вземе, предполагам. А пък и можеш да си смениш паролите на всичките ти регистрации и акаунти също, ей така, за всеки случай (сложи такива пароли, че хем ти самата да ги запомняш лесно, но хем и ако някой/мъжа ти седне да ги налучква да не му се получава). Успех. Пиши какво е станало.

14.   Aко искаш да не те следят в интернет използвай Tor browser

15.   и аз шпионирам приятелката си :) нека и тя ме шпионира, ако иска. Аз не изневерявам и не използвам, искам и тя да е така. Влизам във фейсбук, четя си и прочие. Знам за нея повече отколкото трябва. Не ме лъже, не ми изневерява, но е допускала много грешки, за които видимо съжалява, но са я наранявали доста пъти и тези грешки са плод на импулсивност, надявам се с мен да не ги допуска, тъй като съм направил снимки с които мога да я омаскаря за цял живот от фейсбук с много пикантни неща преди да се запознаем разбира се. Има сексуална връзка за една нощ (единствената й в живота, но все пак имам доказателства), и също един път свирка някакъв не я пускам да си ходи от тях и имам доказателства и за това със снимки от споделено с нейна приятелка, така че трябва да има контрол :) нарани ли ме изгаря за цял живот, но е честна когато е обвързана, тя добре знае какво е да бъдеш наранен след 2 годишна връзка е тотално наранена и изоставена

16.   До №15
Браво, и аз като теб съм на мнение, че приятелкитежените трябва да бъдат следени и да имаме някоя друга компрометираща снимка, че в днешно време курвалъка стана много!!

17.   До номер 15 -
ами ако един ден приятелката ти реши, че не желае повече да сте заедно? Пак ли ще я "омаскариш" с въпросните снимки и т. н.? Това няма ли да е грозно изнудване? Един вид - ако поискаш да скъсаме или направиш еди какво си, аз ще те унижа с тези снимки. Не искам да те обидя, но аз така го разбирам това.

18.   Аз пък мисля, че щом споделяте "големи тайни" в интернет, те не са чак толкова големи. Моя приятел ми намери темата, която бях пуснала тук в историята). Мълча си известно време, на края не издържа и ме "заплаши", че щял и той да пише като "приятеля на авторката", та да сме видили кого повече щели да "подкрепят" хората. Казах му, че това тук не е съдилище и може да ми сподели кое според него не е вярно, от нещата, които съм писала. Добавих и че явно предпочита да не обсъждаме проблемите си двамата и ако реши, нека пише в моята тема - поне чрез сайта ще си комуникираме. Нищо не каза повече. Та си мисля, че и той вече посещава сайта често и сигурно пише тук. Не ме притеснява това, никак даже. Двамата си трием историята като идиоти, но аз го правя от инат, а не че ме е страх да издам някоя тайна. Той обаче има какво да крие, затова и проверява историята постоянно, да не би да е оставил следи, затова прочете и моята тема, затова и се ядоса, че съм писала тук - мисли си, че всички вече са научили кой е той и какви ги върши - параноя някаква.
Та, както ти писа хакера - ако има желание, винаги има начин. По-добре просто да си имаш чиста съвест. Приятелки ако ти пишат тайни, проблема си е техен - явно не са им толкова тайни тайните и ако някой друг ги прочете, вината не е твоя. Можеш да им предложиш на кафе да излезете, вместо да си пишете биографиите в нета.

19.   Представи си приятелката ти поиска дс се разделите и ти за да я задържиш я заплашиш, че ще я " омаскариш" евентуално пред някой потенциално нов мъж до нея. Моята приятелка стана жертва на едно психо като теб. Повярвай ми, много " омаскарен ходи и то доста време". Направи и мръсно де, но тя беше така смела да ми разкаже всичко вместо да се затвори и да се остави нс манипулации.

20.   15, с какъвто аршин мериш/съдиш - с точно такъв и теб ще те мерят/съдят.
Животът е палачинка - веднъж си отгоре, а в следващия момент си отдолу.
Не прави на другите това, което не искаш на теб да ти се случи.

21.   Темата е малко стара, но реших да добавя едно мнение.

Първо не виждам нищо лошо в няколко голи снимки. Голямата работа. Човешкото тяло е най-върховното произведение на Бог. Има красота в него, както в женското, така и в мъжкото.

Проблемът не е в голотата, а в обществената стигма. В завистливото злобно общество, готово да тормози момичета и жени станали жертва на някой психопат. Какво като са споделили няколко интимни снимки с някой, на когото са имали доверие? Той е чудовището, което предава това доверие. Няма по-ужасно нещо в цялата тази история. Представете си някой на когото сте вярвали, изведнъж се променя - става психопат упражняващ тормоз, заплахи, изнудване. А сега се поставете на мястото на жертвата му. Какво е усещането?

Освен това е видно, че обществото страда от някакъв псевдо морал, и двоен стандарт. За мъжете не е такъв проблем да се показват голи, даже се гордеят с това. Но ако жена се снима гола веднага е заклеймявана като курва и проститутка. Какво по дяволите? ! Мъжете, които са имали доста повече сексуални партньорки, не са ли също курви?

Сексът е даден както на мъжа, така и на жената, за удоволствие и за споделяне с любимия/ любимата. Нито единият пол, нито другият, има повече право да прави секс от другия. Единственото, което ни е дадено, е да избираме с кого. И всеки има правото и трябва да има силата и възможността да решава кога и с кого да прави секс, или да споделя еротични преживявания и снимки.