Не знам какво ми става, но е ужасно
Привет,

Първо не знам дали тази тема е за тук, дори не знам какво ми се случва, но имам чувството, че се побърквам тотално. Баща съм на две деца, женен с добра кариера, най-вече здрав(поне аз така си мисля), като цяло нищо не ми липсва.
Да спомена, че съм имал връзки, влюбвал съм се, най-малкото женен с деца съм, но никога за толкова години не съм се чувствал така.
Всичко започна, когато бяхме на семейна почивка това лято. Нещата вървяха перфектно, докато не срещнах погледа на едно от момичетата, които забавляват децата в хотела. Подчертавам, че дори не сме си говорили, просто я погледнах в очите. От там тотално обсебване. Не ми излиза от главата. И странното е, че не искам да правя секс с нея. Дори не ми минава през акъла. Нищо не искам от нея. Просто ми е пред очите ден и нощ. Не мога да спя а от както стана това, имам усещане за буца в гърлото и сякаш ме избива на рев. Когато я засичах в хотела започвах ужасно много да се притеснявам, като някакъв пубер а не е като да съм нямал връзки, но в същото време не свалях очи от нея. А до сега, ако някое момиче ми грабне вниманието, не съм имал проблем да я заговоря или избъзикам. Подчертавам, че никога не съм изневерявал на жена си и я обичам много. Стигнах до там, че издирих профила на въпросната девойка в социалните мрежи, което ми коства преглед на около 8000 профила. Оказа се украинка, но това няма значение. Дори не знам, защо го направих, както казах по горе, не искам нищо от нея, най-малкото секс. А ми отне около две нощи. По принцип, далеч не съм активен в интернет и прекарвам много малко време в тези мрежи, но и това направих. И не, не искам нито да я добавям, камоли да и пиша. Видях, че си търси постоянна работа и рисува картини за да си изкара пари, изпитвам голямо желание да и помогна, но само ако е анонимно. Хем не искам да я виждам никога повече, хем мисля постоянно за нея, хем и гледам снимките а си казвам, че не искам да го правя. Дори и сега стоя си с буцата в гърлото и не знам какво ми се случва, но е ужасно. Не искам нещо такова да влияе на семейството ми, на работата ми и най-вече на мен самия.
Нямам идея, побърквам ли се, някакъв вид бърнаут ли е, какво ми се случва. Вече започвам да вярвам на бабините деветини за магии, заклинания и така нататък.
Това ако не спре, мисля да посетя психолог или психиатър. Определено, не е влюбване. Влюбвал съм се и далеч не е това усещането. Не е и чувството, което мъж изпива, когато види яка мацка и започне да си мисли разни неприлични работи.
Хора, ако някой е минал през нещо подобно, много моля споделете как се справихте с това състояние? Ужасно е и започва да ме притеснява, дали съм наред с главата.

Поздрави

Коментари

1.   Възрастен мъж сте, знаете много добре какво да правите.
Не може хем да изядете пая, хем паят да си остане цял.

Обсебен сте от външността и израза в очите на непознатата жена. Това ви е омагьосало, че още не сте разгадали що за израз е това, що за жена е това. Новото и забраненото винаги е по вълнуващо.

От друга страна, жена ви ви е омръзнала, обичате я, ама имам чувството, че искате някаква нова връзка.

Говорете с непознатата. Опознайте я с разговори. Сигурен съм, че тогава ще ви се изяснят много неща. Сега ми се струва, че сте влюбен само в очите и, във външността и, но докато не я опознаете, няма как да знаете дали сте влюбен, дали даже я харесвате.

2.   Не може хем да изядете пая, хем паят да си остане цял.

Обсебен сте от външността и израза в очите на непознатата жена. Това ви е омагьосало, че още не сте разгадали що за израз е това, що за жена е това. Новото и забраненото винаги е по вълнуващо.

От друга страна, жена ви ви е омръзнала, обичате я, ама имам чувството, че искате някаква нова връзка.

Говорете с непознатата. Опознайте я с разговори. Сигурен съм, че тогава ще ви се изяснят много неща. Сега ми се струва, че сте влюбен само в очите и, във външността и, но докато не я опознаете, няма как да знаете дали сте влюбен, дали даже я харесвате.

3.   Значи искаш да помагаш на някаква еблива украинка за работа, за да я вкараш в леглото - не отричай, че това са ти подсъзнателните мисли и цели. А в същото време не помагате на образовани българчета, останали дълго без работа?

4.   Защо да не е влюбване?
Просто имаш нужда от тръпка и си се влюбил в първата непозната, която подсъзнателно ти допада.
До нищо хубаво няма да доведе това, не е трябвало да я издирваш онлайн.
Вложи енергията в жената и децата, а не в непознати.

5.   Смятам, че това е привличане на под съзнателно ниво, имаш интерес към девойката това е човешко. Женен си да, но какво от това мъж си, а мъжете сте такива, но вече ти сам за себе си ще си определиш дали ще си разваляш семейство да тичаш след друга, вероятно не би го направил.
Казваш, че не ти липсва нищо, явно подсъзнанието ти показва друго. Имаш интерес към нея щом в социалните мрежи си я намерил, това не е като да е нищо. Но не си заслужава зареди едно привличане да зарежеш жена си и децата. За разнообразие трябва да прекараш повече време с жена ти без децата да сте само двамата да ходите на различни места, различни дейности също би помогнало да се отървеш от това привличане. Смятам че това се случва, защото може би ежедневието е еднообразно
Случват се такива привличания към други хора, напълно нормални усещания са, обаче за да нямаш очи за други Трябва да прекарваш достатъчно време с жена си все едно сте само двамата без децата, за да се върне тръпката.
И не забравяй всички, което е на пръв поглед безобидно винаги може да предизвика по-сериозни неща гледай да не се случва.

6.   Така действат те! Първо ти изпиват акъла през очите. След това семето през... знаеш къде. И накрая - портфейла и живота!

7.   Като обичаш жена си и тя би трябвало да ти е най-близкия човек, защо това не го сподели с нея, а с анонимните тук? Не си влюбен, не искаш секс, защо го криеш тогава?

8.   Много добре разбирам какво преживяваш - преживявал съм абсолютно същото (е почти - аз нямам нищо против секса) Това се казва любов от пръв поглед - случва се на мъже на средна възраст и е почти неизбежно.

9.   Здравей!
Доста интересно, любопитна история. Щом толкова твърдиш, че не я желаеш и не си влюбен (може да го казваш пред аудиторията тук, за да убедиш и себе си в това), та ако наистина не си, имам едно единствено обяснение за това. Аз съм жена, вярвам в преражданията и миналите животи. Вярвам, че душата ни е безсмъртна и се преражда в много животи, до достигане на съвършенство. Няма да задълбавам, чела съм и съм гледала ужасно много неща по темата с техните доказателства и то на английски, на български няма много данни.
Та според мен имаш връзка с това момиче на такова ниво. Зрителният контакт е ключов тук, всичко се отключва от погледа. Щом е такова обсебване чак.... Имали сте връзка в минал живот, душите ви се познават! Под "връзка" не се разбира само любовна такава, може да сте били роднини, родител-дете, приятели и така нататък.
Случвало ми се е такова абсолютно и тотално обсебване по едно момче, и пак беше на почивка, в чужбина. От пръв поглед бях тотално обсебена, имах чувството, че го познавам от сто години. При мен обаче си беше влюбване с всички екстри. Той също се влюби в мен, силно казано влюби, беше за броени дни. Правихме секс и се виждахме, после комуникацията ни продължи с години. До ден днешен това остава моята най-голяма и всепоглъщаща любов, а дори не беше истинска връзка. Вече съм семейна. Но този човек не се забравя. Знам какво е някой да ти вземе душата с поглед, буквално. Има си нещо на друго ниво.... Така си го обяснявам.
Ама твое е странно, поне да беше привличане.
Според мен има, но не си признаваш дори пред себе си. Страх те е. Ако не ти излиза от главата добави я. Поне ще се успокоиш малко. Какво толкова те е страх, мъж си. Мислиш, че няма да се загледаш по никоя жена никога повече, щом си семеен ли?

10.   Ами, купи й някоя картина, човек и й помогни анонимно. Остави си хубав спомен. На твое място щях да помогна на момичето, да купя 1-2-3 картини примерно и да ги подаря на приятели по някакъв повод

11.   Толкова ти е скучно, че ще развиеш ОКР от скука.

12.   Може да си срещнал скъп човек от предишен живот.

13.   Приятелю, това му се казва обсесивно-компулсивно разстройство. Защо ти се е случило и то точно с това момиче, не става ясно. Но според мен тайно дори и от себе си си я пожелал и то силно, макар че разумът ти напълно отрича подобно нещо. Много е вероятно, ако бъдеш с нея сексуално да ти мине или пък ще затънеш още повече, знае ли човек. Ама не ти трябва, определено. И се чудя нямаш ли си друга работа та мислиш за глупости? Зает човек не изпада в такива състояния, просто няма време за тях, айде ходи да си намериш работа:)

14.   Това е енергиен пробив от тип "програмиране". За изчистване Ви препоръчвам системата ДЕИР на Димитрий Верищагин.

15.   Много благодаря за отговорите!

За зает човек, бих казал, че съм доста зает. Работата ми е до голяма степен напрегната, често пътувам в чужбина, странично се опитвам да инвестирам в разни неща, а свободното време, прекарвам с децата на планина, карайки колела и още много други занимания. Понякога ходя и на фитнес. Случката с момичето се разиграва в България, ако има значение. Виждам се с много и различни хора от цял свят, от тях има и много красиви и успешни момичета, за които наистина се е случвало да си кажа "искам да прекарам една нощ с тази", но там напълно осъзнавам, какво искам и разбира се мисля го, представям си го, но не го правя и общо взето след един час съм я забравил. Това си е нормалният, природен нагон и напълно го разбирам. Жена ми също спортува и не изглежда никак зле за майка на две деца, дори приятели са ми го казвали а и аз си я харесвам. Въпреки, че сме от десет години заедно, още ме привлича сексуално.
Тук нещата са много различни и не разбирам, защо точно с това момиче ми се случва това? Та аз дори не съм говорил с нея. Разбирам вероятността за обсесивно - компулсивното разстройство, но защо точно тя, защо точно по този начин? Та не е ли, по-вероятно да ми се случи с момиче, което поне виждам в офиса? Пак казвам, имам много хубави колежки, които се случва да загледам и знам, защо ги гледам, какво ми харесва и какво искам да правя с тях. Тук е нещо много по-различно. Дори мога да кажа, че изпитвам и доза страх. И ето, утре алармата ще ме събуди в 05:30 сутринта, чака ме напрегнат ден, а аз посред нощ се обяснявам за някаква непозната. Днес през деня, пред очите ми беше като на 3Д филм някаква рандом ситуация, случила се докато бяхме на почивка (с нея разбира се) и след няколко минути се усещам, че колегата ми говори нещо важно а аз тотално не го слушам. Абсурдно е, но е по-силно от мен. А наистина, не знам, какво искам от нея. Ако е секс, е на много, много подсъзнателно ниво, но едва ли, вече дадох пример с колежките. Така или иначе, другата седмица ще си запазя час при психолог, защото мерките трябва да се вземат навреме.
Много благодаря за вниманието отново.

Поздрави,
автора

16.   Маниакално обсебване или още змийски поглед, урочасване.
Изказването на 14 също може да е вярно.
Имаше ли синлаво-зеленикави очи?
Точно бабините деветини не са някакъв празни съченения.
Имай предвид че са практикувани и наблюдавани столетия.
Просто съвременният дневен ред наложи заличаване на тези познания и замяната им с дивашки материализъм.
Не ги слушай тея за преражданията.
Съченения от 1001 нощи. Няма такива.

17.   14 отговора и нито един полезен - иди на психолог, точно това им е работата - да ти помогнат да разплетеш някакви необясними психологични фиксации, които ти бъркат в нормалното функциониране.

18.   Любов от пръв поглед се казва това. Да срещнеш ТВОЯ човек е знак от съдбата. Такива неща се случват два-три пъти в живота и не са за изпускане. Иначе цял жияот ще съжаляваш и ще чакаш да се видитв в следващ живот. Успех, каквото и да решиш.

19.   Бъг в системата, дано го оправиш, пиши след срещата с психолога, дано ти даде полезен съвет.

20.   Ти си Казанова, Авторе. Имаш жена, готина при това, ама заглеждаш колежки и чужденки и си мислиш как искаш да спиш с тях.

Няма да се учудя, ако жената ти си има любовник или точи лиги и тя по някой. Явно ти липсва романтика в семейството и затова налиташ на някакво невинно момиче с което даже не си разговарял.

Като стане жега и наистина мозъка на хората става каша хаха