Споделена история от Други

Комплексиран човек?
Много мои познати ми казват че съм комплексиран. По какво се разбира това дали наистина е така? Защото имам съмнение, че не са прави. Но искам вашите мнения по въпроса, за да се уверя в това.

Коментари

1.   Означава да си избиваш/ да проектираш твоите собствени комплекси върху хората и да им завиждаш също.

Държиш ли се пасивно-агресивно? Тоест, да им казваш за някой техен недостатък, за да се издигнеш ти в твоите собствени очи?

Манипулираш ли приятелите си за внимание, грижи и ресурси, като ги караш да се чувстват виновни, за това че те са по добре от теб в някаква област?

2.   Според мен - постоянно сравняване с другите, омаловажаване успехите и постиженията на другите.

3.   Еми много е комплексно. Имам познат който само говори за познатите му с власт и възможности, за връзките на баща му, А това са хора от един панелен блок с малък апартамент. Никой не познава, всичко е комплект от за малоценност. Просто е разбрал, че жените са особено, , интелигентни" и му връзват на тъпотиите.
Друг пък много се хвали за цената на дрехите му, но това е човек без пари. Това са комплекси.

4.   То човек без комплекси не съществува, така че дерзай!

5.   За да задаваш такъв въпрос тук на хора които изобщо не те познават... сигурно си...

6.   Искаш нашето мнение за теб по повод приказки на други хора?
Ей, сега ще погаля кристалното си кълбо.

7.   Комплексите са неувереност в нещо. Хората, които са неуверени колко мъжествено изглеждат, например, избягват да носят розово, защото си мислят че това ще ги направи обратни. Други пък, които са неуверени във физиката си, избягват да носят описващи дрехи или изобщо да ходят голи до кръста лятото. Трети, са несигурни в социалния си статус и очакванията на хората, например не смятат за достатъчно готини, и избягват определени публични места. Примери колкото искаш. Спомни си за ситуация, от която си искал да избягаш и ще откриеш комплексите си

8.   Класическият пример да комплексиран човек е като си директен с него, да те нарочи за завистлив, злобен и комплексиран. Тъй че много вероятно този, който те е нарекъл комплексиран, да е баш комплексарят в случая.

9.   автор: Обвинявам едно момиче че ме изостави без обяснение и отиде при друг вместо да си решим проблемите и сега съм тъжен. Това може ли да ме прави комплексиран?

10.   Авторе, а ти направи ли опит да решиш проблемите? Да се свържеш с нея? Добре ли се държеше с момичето? Според мен никой не си тръгва ей така от хубавото и може би си я наранил непоправимо, за да си тръгне така. Няма защо да я виниш. И двамата имате роля в раздялата и ако искаш обяснение, трябва просто да я потърсиш.
Ако не си я търсил и само си мрънкаш - да, комплексирано звучиш.

11.   Автора:
До 10: Да, опитах се, държах се добре с нея, ама тя постоянно ми казваше, , Не" когато я молих да решим проблемите си.

12.   Преди 12-13 години един съученик постоянно си изкарваше комплексите върху мен, а аз бях просто малко по-пълен и срамежлив. Същият този човек непрекъснато ми викаше колко аз съм комплексиран. Така че всъщност може твоите приятели да са комплексари.
Дай пример, кога, при какъв разговор, под какъв контекст са го казвали това нещо.