Имах връзка с ром
Здравейте, аз съм момиче на 20 години, българка съм, от добро семейство, работя и уча. Запознах се наскоро с един мъж, с който смятам, че имаме чудесно бъдеще, но има един проблем.
Бившия ми приятел, с който бях 3 години и ми беше първия, е от ромски произход. Настоящия до някаква степен е расист, не харесва ромския етнос и мисля, че би приел този факт много зле.
С бившия ми всичко отдавна е приключено, тогава бях само на 16 години и от вече над 10 месеца нямаме никакви взаимоотношения.
Притеснявам се, че рано или късно човекът с когото започвам връзка ще разбере и няма да реагира добре. Как да постъпя?

Коментари

1.   Отричай до дупка.

2.   Няма да разбере, не му казвай, а и това е минало и твой личен избор. Ако някой те съди за миналото ти и твои лични избори и е расист, значи той е лош човек и има проблем, не ти.

3.   Мълчи си, пък като разбере, разбере, ще ти е писнал до тогава и без това.

4.   "Притеснявам се, че рано или късно човекът с когото започвам връзка ще разбере и няма да реагира добре. "

За това си напълно права...

7.   Супер, значи те е програмирал първия, предполагам си чувала за телегонията. Да се надяваме, че ще се проявят гените му и практически, когато ощастливиш нечий сперматозоид.
Иначе еволюцията и естествения отбор харесват такива полярни кръстоски, така гените се каляват, изчистват и рода се подобрява. Поздравявам те за правилния и еволюционно издържан избор и поведение.

8.   И кво прави с рома? Иначе, кажи на сегашния и ако не те остави, твоят човек е. Аз май бих...

9.   Не си длъжна да се обясняваш. Ако стане нещо, отричаш.

14.   Не се тревожи. Няма нужда да става дума за това. А ако в даден момент стане невероятната възможност той да се позаинтересува от етноса на твоя бивш приятел - което за да се случи трябва ама много да му помогнеш въобще да се досети че може за нещо такова да се запита - Кажи му, че си имала връзка с джин с тоник. Или със узо. Ромът е твърд алкохол, а в тези жеги е по-добре нещо по-леко.

(Понеже много хора нямат чувство за хумор, уточнявам. Това е незначителен проблем, който сама си създаваш в главата си. Никой нормален човек няма да седне да се интересува за етноса на бившия ти, ако не му дадеш някакви ама много силни сигнали самата ти, че трябва да се интересува. Това, което се предполага е, че е като теб - щом си го харесала, дали е ром, коняк, коктейл с негрони или ракия - щом си го харесала, човека ще те уважи за това. )

15.   Не го крий в никакъв случай. Права си, че рано или късно ще разбере. По-добре да го научи от теб и да го научи възможно най-скоро.
Всеки прави грешки, но за много хора да си била с ром ще бъде непреодолима пречка. Ако сега го скриеш и отношенията ви се задълбочат, а в последствие разбере от някъде (а той със сигурност ще разбере), ще се почувства излъган, предаден ако щеш, ще му бъде безкрайно криво и връзката ви ще се срине. По-добре му кажи сега и го остави да прецени дали иска да продължи.
Постави се в обратната ситуация - той да скрие нещо от теб, което за теб е непреодолимо и си помисли как би се почувствала. Връзките трябва да започват само с истината. Може да те харесва достатъчно, че да е готов да преодолее някаква тъпа изцепка, когато си била на 16, но трябва да го чуе от теб.

16.   До авторката!

Само виж, че почти от половината от коментарите са премахнати от модератора и се замисли защо са премахнати! След това си направи една добра сметка, какво ще си помисли и текущият ти приятел и изобщо всеки нормален човек когато разбере!

17.   Много кофти работа. Казват че първия мъж с който жената е изгубила девственоста си е генетичния баща на децата и.

19.   И аз мисля, че този факт няма да остане скрит завинаги. Не коментирам бившата ти връзка, има различни роми. Познавах момче с такъв произход с музикално образование, оркестрант във филхармония. Отиде да работи на Запад след конкурс. По-интелигентен и спретнат от доста българи. Но дори и приятелят ти да е бил подобен, няма да бъде одобрен. По-добре сегашния ти приятел да го научи от теб. Ако държи на тебе, ще го приеме.

20.   Толкова малка, а вече ударила дъното. Толкова ли нямаше други мъже? “Доброто” семейство как прие изобщо такива отношения. Подкрепи ли те? Как изобщо си имала контакт с цигани? Аз не бих била никога с такъв човек.. омърсен завинаги. Признай си доброволно и човека да си прецени. Не става така под път и на път с разни цветни и после да си траеш.

24.   От авторката:
Първо искам да уточня, че изобщо не става дума за скриване на истината, щом съм писала тук, значи имам намерение да му кажа. Ние сме в началото на връзката ни, за това все още не знае.
Относно осъдителните коментари, бих казала, че е лесно да осъдите едно 16-годишно момиче за постъпките му, но не знаете с кого и какво правят вашите деца. Осъзнавам, че това в очите на много хора е непростимо, аз също се обвинявам, но не мисля, че е градивно да се обиждаме взаимно.
До номер 20, доброто ми семейство никога не е осъждало изборите ми, именно защото родителите ми знаят, че подкрепата е на първо място! Съмнявам се, че Вашите деца ще имат този късмет с родител като Вас.

25.   Колкото по-рано му кажеш токова по-добре за теб и за него. Била си малка направила си грешка. Не знам обаче това , добро семейство, , как е допуснало това да се случи да те оноди циганин, не ром. Защото ромът е вид напитка, а циганите са етнос. Важното е, че си се отървала без да ти направи дете, иначе щяхте да останете свързани за цял живот. Не повтаряй тази грешка да се занимаваш с циганин. Не го и споделяй на други хора, защото особвнно при нас българите това не се приема добре. Викаш всичко е приключило, но възможно и да не е. Циганите са злопаметни и той може да почне да те търси и да почне прави проблеми. В тяхната култура жената е собственост.

26.   Била си млада направила си грешка. Сега важното да не я повтаряш. Както и веднага да кажеш на приятелят ти, колкото по-бързо му кажеш толкова по-добре и за двама ви. Не мога да разбера само защо това , , свястно семейство, , е допуснало малката им дъщеря да бъде онодена не от ром, защото ромът е напитка, а от циганин? Пак си се разминала, че не те е забременил, защото щеше да останеш с циганина свързана за цял живот. Обаче пак не всичко е приключило. Циганите имат жените си за собственост, и не е изключено в близко бъдеще да те търси и да почне да прави както те самите се изразяват, , Цигански работи, , , което преведено значи проблеми. А повечето днешните бели мъже са льольовци, като нищо мангала да сплаши твоя той да си плюе на петите, полиция отдавна няма, и с бой и със заплахи ще се върнеш при него. Това е съвсем типично за циганите. Те разбират само от сила, само тогава си знаят мястото.

27.   Щом циганин ти е бил първия, значи лошо. Той вече си е запечатал своя генетичен код в теб завинаги, и оттам нататък с който и друг да се ебеш и забременееш след него, ако ще и Брад Пит да е, гените на детето ти пак ще си останат цигански като тоя първия, дето е имал честта да те разпори, защото това си е наистина голяма чест и привилегия за един мъж. Да бъде запомнен генетичния му код от организма на жената, като първи и единствен в целия й живот. Надявам се сегашният ти приятел да разбере, и да те изрита като мокро псе. А, ако ти направи дете и се окаже черно като първия ти, още повече ще се изкефя.

Дон Жуан

28.   Просто не обсъждай тази тема, кажи, че каквото и да е твоето минало, то си остава в миналото и сега гледаш напред. Щом си била с този човек, значи те е привлякъл по някакъв начин и ти е било хубаво с него. Това е било част от твоето съзряване. Сега имаш друга страст, какво значение има миналото в този случай? Казваш, не ми се говори, ако някой ден реша, ще кажа.

29.   Аз не бих крила. Това е моето минало и който не го приема - значи, първо е достатъчно невъзпитан, за да се бърка и да прави коментари, второ - нямаме бъдеще заедно.

Мъжете да не би девствени да стоят и да чакат съдбата да ги срещне с голямата любов? Ако новата жена в живота им така започне да коментира миналото, как биха реагирали?

А и с тези расистки възгледи, за които загатваш, не ми звучи като много добър човек и лично аз пък стоя далече от такива хора. Какво като бившият е ром? Сам по себе си етносът нищо не значи. А и това са били 3 години.

30.   Това не може да бъде! Как човек може да има връзка с алкохолна напитка?

31.   Това нещо телегония или наследяване на гени от първият партнор не се ли случва само ако мъжа е свършил вътре. Ако е свършил навън как ще наследи гени бъдещето дете например

32.   31,
Може би ако не е свършвал вътре телегонията няма да се прояви. Предполагам също че секс с презерватив не е проблем.
Авторке, къде се празнеше пича.

33.   Не мога да повярвам, че има такава абсурдна тема... :) :) Първо ако сте от голям град никой няма да се интересува с подроности за бившия. Ако е по-малък града(до 10-15 хиляди) или село и повечето се познавате - да, би било, защото все пак са 3 години, не 3 месеца. Но странното ми е как всички реагират по един и същи начин и пишат все едно всички роми са по калъп и за "техните обичаи и култура. Кви са тия глупости, аз съм ром, жена ми е българка, вече имаме и дете, Аз съм инженер и съм си отрастнал в съвсем нормална среда, дори повечето ми гаджета бяха българки. Нямам никакъв проблем с нейните роднини и приятели, дори тези които са расисти, на практика никога не са ме слагали под общ знаменател със тези от махлата, които на практика мразят. Странно ми е как я аатемосахте всички без дори да знаете за какво момче става дума. Може да си е съвсем симпатично, интелегентно момче, израснало в нормална среда, не от някоя махала. И тогава какъв би бил проблема, че не се сещам лично аз? ....

34.   Не разбирам защо някой трябва да се интересува от бившите?
Разбирам да има дете от него, че да е вечно свързана с него, а в случая говорим за приключила връзка.
Какво му влиза в работата на новото гадже да се интересува за това?
Ако за него е проблем, значи е болестно ревнив.

35.   33,
Не се обиждай. Става дума за други роми.
Щом си инженер значи не си ром.
И да си бил, вече не си.
Ром е манталитет а не цвят или раса.