Семейни хора, липсва ли ви страстта и любовта?
Здравейте. На 38г. съм, щастливо женен мъж с две деца. Да, щастлив съм, обичам жена си и децата. Но не мога да не си спомням с носталгия за отминалата страст, безумието на невъзможната любов, как ми се завиваше свят и ми причерняваше от любов и пламенност с онази забравена стара любов, как лакътушейки се прибирах все едно пиян, но пил единствено чувства.
Угнетява ме мисълта, че повече никога няма да изпитам това вълнение и тази жар. Трепетите, сърцебиенето, очакването, лудостта, изпепеляващите чувства. Да, аз знам, че няма да ги изпитам никога повече, защото обичам жена си и искам цял живот да бъда с нея, не искам да разваляме прекрасното си семейство. Но няма как да не се сещам за онези дни, когато съм сам. Спомням си и сърцето ме боли. Най-вече, защото никога повече няма да ми се случи и съм наясно с това.
Случва ли се на други семейни хора?

Коментари

1.   Каква страст?
Това е за тинейджъри. Не може вечно да е страст.
Ако е така през три месеца трябва да търсиш нова жена.
Това за жената ли го пишеш или за бившите.

2.   Случва се на всеки.
Но не се занае дали нещата няма да се обърнат и пак да си сам. Понеже това което в в главата ти може да се появи и в тази на жена ти.
Прочети темите от жени за изневярите. Все едно ти си ги писал. Но жените също и действат. Та не е невъзможно да бъдеш заменен и да се върнеш в изходна позиция.

3.   Да, случва се. Но защо не изпитвате всичко това което изброихте с жена си? Няма ли страст между Вас, няма ли чувства?
Обичате жена си, но Ви липсват много неща, които ни карат да се чувстваме живи, не Ви разбирам много добре....
Щом се обичате и всичко е наред, не виждам причина да нямате всичко което искате. Прекарвайте повече време заедно, и сами, без децата, излизайте, забавлявайте се, обичайте се, правете секс, гушкайте се. Когато тези неща липсват в семейството е наистина много тегаво, и обикновенно се търсят на друго място.
И аз съм омъжена от много, много години и ми липсват супер много неща, не виждам желание в партньора ми да бъдем като преди, все е изморен, все не е в настроение, и това малко или много ми влияе, чувствам се нежелана, необичана. Неприятни усещания, една дистанция, едно напрежение.. и секса вече не е като преди с много страст и чувства, правим го, но без емоции вече. Много неща ми липсват и знам, че това няма да се промени и сериозно мисля за изневяра и не знам как да постъпя. Не искам да си развалям семейството, но и не мога повече така, много сложна ситуация

4.   Да, на всички. Прекалени си лиричен. Нищо не каза за сексуалния живот, но най вероятно е замрял.

6.   "Никога не казвай никога! " ии...
"Внимавай какво си пожелаваш... "
И още едно клише:
"Когато човек печели, не знае какво губи. И обратното. "
Това е животът.

7.   Вероятно на всеки, но малко ще си го признаят.
С моя мъж се бяхме скарали жестоко… почти до развод.
След няколко дни цупене той ми писа да ме покани на среща. И до днес го помня съобщението: “Не искам да ме приемеш за някой досадник, но много ми харесваш. Искаш ли да излезем на по напитка”
После имаше втора среща, ухажване. Даже се натискахме на пейката пред блока.
Тази емоция се върна.
Аз се хванах, че се глася, че нямам търпение.
После без да има скандал сме го правили няколко пъти. Веднъж даже се запознахме в един бар.

9.   Да, наскоро си мислех същото, но това е животът... Прати децата при бабата и прекарвай повече време с жена си. Покани я на среща, пишете си тайни съобщения, отидете двамата на кино, театър. Пътувайте - това би трябвало да те презареди положително.

10.   Прекалено си млад за да мислиш, че никога няма да ти се случи пак. За жалост, влюбиш ли се отново- ще разбиеш семейството си. Но не се отписвай, смешно е. Хора на по 50-60 срещат любовта, камо ли ти. Разбирам обаче че много държиш на семейството си, за което- евала. Но любовта, жарта, лудостта може съвсем спокойно да те сподели не един път даже :)

11.   Ама ти по принцип за младостта си ли говориш или за някоя неизживяна и незабравена любов? По принцип една мисъл зароди ли се, въпрос на време е да стане на действие. Пробвай с предписаните ти съвети по-горе как да върнеш страстта във връзката ти, иначе изневярата ще дойде. Чувала съм, че мъжете не я преживяват както жените, но знае ли човек. Току виж си си развалил семейството.

12.   Не, аз съм точно на твоята възраст и не се впускам в такива "дълбоки лирични" размисли. Живота на човек преминава през различни етапи от люлката до гроба както е казано. Етапа който визираш ти обикновено е около меду 20тата и 30тата годишнина на човек. Преди това е училище, още преди това детство. След 30тата годишнина човек трябва да мине на етап създаване и укрепване на семейство. Не да му пука, че покрай него ще мине някоя засукана фуста и той няма да се чувства свободен да й свирне, и тя ако случайно му отвърне на него няма да му трепери нищо :). Все едно да искаш да се върнеш в детската градина, че там било много хубаво. Хубаво е било но си е в минало време. Сега е друго хубавото. Избий си тия мисли от главата защото ще почнеш първо с тайни изневери и после може и до развод да го докараш.

13.   Виж сега, авторе, начинът по който разсъждаваш е неправилен и опасен! От това до евентуална изневяра - има само една крачка - просто да срещнеш жена, която да предизвика в теб такава тръпка и страст, и си "готов".

Ако наистина обичаш жена си и държиш на семейството си, не трябва да съжаляваш и да търсиш отминалото!

Това, което описваш е нормално и естествено за всяко семейство! Няма как първоначалната тръпка и страст да се запазят след като отминат няколко години в семеен живот, родят се деца и т. н. т.

Твоето е все едно да искаш винаги да си останеш дете, и никога да не пораснеш, да имаш пак вълненията и радостта на детската възраст... - но това е невъзможно! Времето върви и човек встъпва в следващ етап от живота си.

Просто първоначалната страст и тръпка отминават и на тяхно място идват обичта и любовта - така е поне в нормалните и щастливи семейства.

Така, че приеми го за нещо нормално и изгонвай такива мисли от глвата си - това е моят съвет към теб - от човек с богат житейски опит.

Мъж на 55г.

15.   Ако няма страст между двама ....то няма и живот ...