Каква е най-голямата разлика във възрастта с партньор, която сте имали?
Заглавието казва всичко. Кажете на каква възраст бяхте Вие и партньорът Ви, само секс ли беше или връзка, какво се случи?
Аз съм на 37 сега и имам гадже на 20. Но е тъпо да й губя времето. Казали сме си само секс и приятелство. Като бях ма 35 имах афера с приятелка на 47, разведена. Просто имаше силна химия между нас и си го изживяхме. Но беше ясно, че няма потенциал за сериозна връзка.

Коментари

1.   15 години,
Аз бях на момиче на 18, той на 33, разведен с деца. Беше ясно, че не е подходящ за мен За съжаление се влюбих силно и връзката ни продължи няколко години. Един ден сложих е край. Имаше и други причини освен възрастта.
След това човекът създаде ново семейство. Жена му е на моята възраст, имат две деца.

2.   14г, нещо като при теб

3.   В момента имам отношения с мъж на 45 г., а аз съм на 21г. Доста е странно, но при нас нещата се случиха от самосебеси и за мен той е сродна душа. Работим заедно на морето и там се запознахме, но нямам бъдещи надежди за връзка, все пак разликата е голяма…

4.   За мен не е нормално, но всеки решава.
Например Марк Антъни има 24 годишна жена, той е на 54 г.
Аз не бих имала връзка с по- млад мъж. До 10 г по- възрастен става.

5.   И като е да не си губите времето, защо не се оставяйте, ами си го губите реално? Мотаейки се с теб, това момиче губи от времето и шанса си да си намери някой на 25-28-30г. Била съм с един мъж за секс няколко месеца, бях на 19, а той на 42 години. Беше хубаво, но бяхме наясно, че е само секс, беше на морето лятото. Но си е тъпо като цяло. Такава разлика. Другите ми връзки са били около моя възраст, винаги мъжа 2-3 години по-голям.

6.   Възрастта няма значение, индивидуално е при всеки човек. Няма защо да се правят сравнения, излишно е.

7.   Възрастта няма значение, индивидуално е при всеки човек.

8.   Имаме 29 години разлика с мъжа ми. Възрастта няма значение, ако има любов. Бях на 26 когато се запознахме.

9.   Максимум със 7 години са били по-големи от мен мъжете, сега е обратното - мъжът ми е със 7 години по-малък, вече сме 12 години заедно. Мисля, че е до човек, а не кой на колко години е.

10.   Със съпругата ми имаме 10г разлика, тя е по-малка от мен и сме си създали много добро семейство - слава Богу!

Имал съм отношения с жена 3г по-голяма от мен и разбрах, че това е много тъпо! И реших повече никога да нямам отношения с по-голяма жена от мен!

Ако говорим за създаване на семейство - идеалната разлика е мъжът да е по-голям от жената с 5-10г.

При по-голяма разлика - става дума вече за хора от различни поколения, което създава много допълнителни проблеми. Обичайно - такива бракове се разпадат, или жената в тях не е щастлива, но търпи заради финансовите облаги и бъдещите такива, когато се е омъжила заради тях.

Има и изключения - но според известния израз: "те само потвърждават правилото"!

11.   В нашият институт имахме три случая, при които съпругите бяха по -възрастни от мъжете си. В първият случай съпругата беше пет години по-възрастна от съпругът си. Той току що завършил, преди това следване и казарма, житейски опит близък до нула и тя го ожени за себе си. Вторият съпругата беше дванадесет години по-възрастна., а третият съвсем фрапиращ. Момчето беше някъде към двадесет и четири години, среден техник, съпругата му, по сведения на колежки някъде към 17 или 19 години по -възрастна от него. Много симпатична, културна, възпитана жена. Чаровна със спортна фигура. Умна, ръководител секция, жена с присъствие. Тя не даваше прашинка да падне върху него. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

12.   30 години в полза на жената. Мисля, че веднъж бях с една с 36 години по-голяма от мен. Аз бях на 22, а тя твърдеше, че е на 48. Според мен беше на 58. Ходихме на хотел и доста странно ни изгледаха на рецепцията.

13.   Не приемам обяснението, че голямата разлика в годините не е окей, защото били различни поколенията. Какво като са различни пооленията? В масовия случай това не само не е проблем, но е и съществено предимство, особено за по-младия, но не само. Както може да е предимство и разликата в културите във връзките с чужденци. Такива връзки по правило са много по-разнообразни, динамични и обогатяващи от средностатистическото монотонно съжителство.

Аз имах връзка с 13 години по-млада чужденка. Точно разликата в поколенията и културите задържа връзката ни по-трайно. Накрая се разделихме заради несходство в характерите. И въпреки че връзката ни беше доста токсична на моменти, не съжалявам за "изгубеното време", защото и двамата излязохме обогатени и с интересен опит.

Аз лично не се виждам във връзка с разлика по-малка от 10 години в моя полза. Едно на ръка, че съм по-младолик, второ - по-млад съм по дух и себеусещане. С моите връстнички се чувствам като някакво момченце - и визуално, и емоционално. Повечето ги е "грабнал животът" в най-негативния смисъл, без грам живец и здравословно желание за растеж - било то индивидуален план или във връзка. При по-младичките пък има друг проблем, особено от смЪртфон поколението - те по правило са тотално промити и левитират в някакви виртуални (не)реалности, но там поне "тестото" е още меко и може да меси, ако ми разбирате алегорията.