Нещастни любови
Защо досега винаги, като се влюбя не ми отвръщат, а ако някоя жена се влюби в мен или ме харесва много аз не мога да и отвърна със същото. Аз лично за създалата се ситуация нямам обяснение. Ако някой изпитва същото или иска да даде съвет нека помогне. Това е някакъв омагьсан кръг.

Коментари

1.   Всички сме така, голям късмет е да случиш на някой с който чувствата ви са напълно взаимни. Обикновено в повечето връзки единия обича много, а другия се оставя да бъде обичан.

2.   Авторе трябва да бъдеш търпелив! Не винаги тези неща се получават от раз!

Аз повече от 10г. търсих подходящата жена за своя съпруга като имах много неуспешни срещи, но не се отчайвах и не се отказвах!

И накрая, слава Богу, я намерих. И вече от няколко години сме много добро семейство, обичаме се и се разбираме...

Освен това потърси подходящи за теб жени, според твоите интереси, виждания, ценности и приоритети! Влез в такава среда!

3.   Не е омагьосан кръг. Просто си травмиран. Всеки човек си има травми от детството. При теб явно го има така наречения Anxious-avoidant стил на овързване, който те кара да се насочваш към жени, които не те харесват особено и те отбягват, провокирайки тази твоя травма и внасяйки адреналин в живота ти (което всъщност е масивна топка стрес, но ти не го осъзнаваш), като в същото време отбягваш жените, които са добри за теб, защото те не те травмират, не ти мислят злото, не са от първия тип жени, които ти провокират травмата. Как да се измъкнеш от този кръг? Посети терапевт, с който да поговориш за това и/ или дай шанс и излез с момиче, което "не ти харесва", за да разбереш какви са истинските отношения между хората, които лекуват травмите си, а не ги забутват под килима.

4.   Да, бе, точно нещо магическо има тук намесено! Иди дай на някоя врачка хилядарка да ти развали магията!

5.   Няколко съвета, Авторе:
1. Ако ще и да си сам с години, не се обвързвай с жени, които имат деца
2. Ако не обичаш една жена, не се впускай във връзки, които ще приключат рано или късно, насила хубост не става.
3. Обичай, но и бъди обичан. Ако не си обичан, напред докато не срещнеш твоето момиче, което ще ти отвърне със същото.
4. Времето не се връща назад и губене с излишни връзки, молейки се да харесаш момичето, което не те интересува, е глупост абсолютна. Спести си време и на себе си и на нея.

6.   То май и аз съм нещо подобно.
Само, че никога не съм имал връзка с жена, а съм на 40.

7.   5. Авторът има травма и е по-добре да я излекува. След като я излекува, едва тогава ще може да прецени дали наистина е влюбен или просто се включва тригър, който го заблуждава в това.
Не подценявайте травмите в такива ситуации.
Те са причината хора цял живот да попадат на неподходящи хора и да имат лоши връзки.

8.   Жена съм. И при мен е било така почти през целия ми живот.

Години наред мислех, че е проклятие, че съм някакво изключение. Явно наистина е трудно да срещнеш споделена, истинска любов, която и да устои на всякакви трудности. Сега, като съм омъжена и за кратко време със съпруга ми преминахме заедно през кризи, болести, смърти и т. н., вече започнах да променям мнението си за връзките и истинската любов - не толкова физически идеали и страсти само, а да бъдеш до човека в добро и зло.

Старала съм се поне през годините да не наранявам съзнателно мъжете, които са ме харесвали, но не съм усещала нищо към тях; нито да се възползвам от тях по какъвто и да е начин. Но с мен постъпиха много зле и още ме боли от незаслужената с нищо гавра и предателство. А беше голяма любов от пръв поглед, уж сродна душа, даже съм го сънувала много пъти от ученическите си години насам, без да го познавам. Явно нищо от това няма значение. Ето, че и жените, които държим на морал и чест не сме предпазени от използвачи.

Като съвет може би бих дала просто да се оставите на живота и да не чакате любовта, да не се вкопчвате отчаяно във всеки като възможност. И тогава тя ще се появи. Странно е, но работи.

9.   Не трябва да се губи надежда. Всичко ще се оправи.