Има ли надежда
Здравейте, с приятеля ми сме 4 ходини заедно, през които той ми е изневерявал два пъти с две жени- с едната сексуална връзка около година, с другата се влюби в нея за година. Прощавала съм всичко но след последната случка, в която той ми каза че е избрал да остане с мен защото тя не е искала връзка с него, нещо в мен се пречупи и не знам какво се случи запознах се с едно момче, видяхме се и правихме секс. Никога дотогава не бях поглеждала дори, нито мислила за друг мъж. Изпитах вина и признах на приятеля ми за станалото, казах и причината защо се е случило. Той иска да оправим нещата, казвайки че разбирайки докъде съм стигнала, заради неговите лъжи и колко много ме. Енаранил, и е осъзнал че не иска да ме загуби. Въпроса е че аз сега съм много и объркана. Той иска да ходим на терапевт, самия той вече ходи 2 седмици. Казва че го прави за да се промени за да имаме нормални отношения. Апоред вас такъв човек, който не само на мен а и в предишните си връзки е изневерявал многократно, има ли надежда да се промени? Той казва че започва да изневерява когато във връзката нещо куца и не бъде разбран. За мен това не е оправдание защото правилното е да прекрати връзката а не да изневерява. Казва че започне ли да изневерява, изпитва някакво удоволствие от това че се забимава с две жени. И казва че иска да се промени затова е започнал да ходи на психолог за да видя че иска промяна. Не знам възможна ли е…
От друга страна аз съм човек който… никога.. наистина никога не е изневерявал. Дори тази случка не е изневяра защото ние не бяхме заедно когато се случи, но изпитах вина защото той уж иска да се оправим. На мен никога не ми се е случвало да се занимавам с двама едновременно. Дори не ми се беше случвало досега секс на първа среща. Във това момче с което се запознах, видях много положителни качества, много неща които търся в партньор, даже с него като че ли по-добре се разбираме. Той също знае за цялата ситуация с приятеля ми. Не знам какво да правя в момента изключително съм объркана.

Коментари

1.   Здравей. Ако искаш кратък отговор - не, няма надежда, няма и да има, не си губи времето. Сега по същество. По неясни за мен причини явно си до болка закачена за този тип. Вярна си му като куче, простила си му гнусните му изневери, които на всичкото отгоре са си били чисти паралелни връзки, докато е във връзка и с теб. Очевидно той е наясно, че ти си една сигурна опция за връзка, която да му дава спокойствие, че винаги ще има една девойка да го чака в случай, че с другите не проработи. С цялата си наглост и безочие ти заявява, че е с теб, защото друга не го иска? ! Момиче, искрено те моля, събуди се! Звучиш като такова свястно и добро същество, не се оставяй на такъв боклук да те изпозлва и да се гаври с теб и чувствата ти. Каквото и да сте имали, колкото и да си свикнала с него, погледни рационално на нещата и му бий шута. Това, че е тръгнал на терапия е чудесно, защото определено такъв нарцисист трябва да се лекува, но такива хора не се променят. Това трябва да ти е кристално ясно. Терапевта не е магьосник, а той ако цял живот е такъв, ще му отнемат години дори за най-малката промяна. Замисли се готова ли си да погубиш младостта си, нервите си, да понесеш още обиди, предателства и какво ли още не заради такова долно подобие на мъж?

2.   Не. Топне ли го в друга-край. Може да звучи крайно, но как го гледаш изобщо? Та той се е изгаврил и продължава да го прави! Защо искаш да си с лъжец?

3.   До 2. Хайде ся, да не бъдем такива моралисти. И ти ще правиш същото като авторката, ако гаджето ти готино и си влюбена до уши. Просто жените сте такива. За някои мъже създавате правила, за някои - създавате изключения! Както го почувствате там долу.

4.   Ти самата си наясно с отговора на въпроса си. Няма да има промяна, да ходи на 100 психолози ако ще. Отначало уж всичко ще е ок, след това ще започне пак с курвалъка. Защото така му харесва и го влече, Това, че бил неразбран и пр. са глупости, оправдания за наивници. Ти няма за какво да ходиш на терапевт, да си ходи той като иска. Достатъчно време, любов и внимание си му дала, получила си лъжи и предателство. Стига му толкова. Като не е ценил, каквото има, не го заслужава. Разкарай го и продължи с новото момче.

5.   Аз бих те попитала не дали има надежда, а ти имаш ли достойнство? Че надежда няма, е ясно, но ако ти е останало поне малко самоуважение, бягай от този докато не ти е сринал самочувствието съвсем. Хубаво е, че нямате деца, така че за теб възможността да намериш някой, който те заслужава предстои. Този ще си остане вечно такъв, такива са все едни неясни, нерешителни, незнаещи коя и какво искат... като малко му е засегнато егото бяга при едната, като почне да не му е сгодно с нея.. търси пристан обратно. С една дума - пълен п. тьо

7.   Изборът е твой, както го чувстваш, така деиствай.

8.   Бягай и никога не го поглеждай този. Жена ми е същата само, че аз търпя 18 години. Не изпитвам щастие. Като се заговори за изневери в компания с приятели и се чудя къде да се дена от срам, че жена ми постоянно ми изневерява. Никога не съм й изневерявал, защото не го разбирам това как можеш да го направиш и после да погледнеш парньора си. Отваряли са се много възможности, но винаги съм отблъсквал такива отношения, защото такова ми е разбирането, ако съм свободен ок, но във връзка дори и токсична, ми се струва, че ще затъна още повече... Малкото приятели, на които съм споделил отвръщат, че повече биха повярвали аз да съм изневеряващият, а съпругата ми света вода, но реалността е друга.
Като я подхване и става странна и започваме да се караме. Реве, тръшка се само аз съм бил, отрича и никога не признава. Изтрива снимките (уви и снимки имаше), чатове и фейсбук, и после твърди налудничаво, че не е имало нищо всичко е изтрито. Децата се нагледаха на скандали. Искам да се разведа, тя не иска, естествено. Ще кажете ти луд ли си, че търпиш заслужаваш си го. Тя е потайна и прикрита. Първите години нищо не разбрах, после един ден така се случи, че разбрах накуп за 8 връзки, които е имала - отворих Фейсбука й. Но с деца вече, и като с прозореца на Овертон, малко по малко и вече се чувствам смазан и размазан. Много съм мислил защо го прави или ако се влюби в някой да се взимат и да ме остави, но това не се случва, търси адреналин. Очевидно, е че съм изпаднал в силна зависимост, за което аз съм си виновен, че нямам воля да се отърва. Не правете живота си филм на ужасите и не давайте втори шанс на такива връзки, защото така сами си слагате въжето на врата.

9.   Малко късно те е обзело объркването. Още при първата изневяра е трябвало да се разделиш с този човек. Ти прощаваш това продължително предателство, изтърпяваш следващото, накрая се изтрескваш с някакъв, че и признаваш накрая? ! Тук аз виждам само тъпи изпълнения и от двете страни.
С кого колко ще се оправиш и какви ще бъдат отношенията никой не може да познае. Отношенията зависят от зрелостта на всички участници. А, не виждам някава зрялост тук. По принцип, е настъпило голямо разпищолване на тема секс. То, проститутки, то компаньонки, то не знам какъв секс. Да, сексът е много важен, но не може да минеш целия си живот само с ръгане с някого. Много повърхностно отношение към живота, много. Не знам до къде ще стигнем като цивилизация. Страх ме е за следващите поколения.