Той не иска да ходим където и да е
Здравейте! Тази история е с цел да си споделя притесненията, които ми тежат от известно време. На 23 години съм и имам приятел, който е с една година по-голям от мен. Ходим от около половин година. Много го обичам и наистина вярвам, че това е моят човек, просто има неща, в които не си пасваме.
Първо малко за мен. Обичам го до болка и съм човек, който може да се раздаде за него максимално. Тоест, аз с този човек искам да си създавам спомени и преживявания. Разбира се, че искам да ходя с него насам-натам от време на време. Защо не на походи, на почивка за уикенда, на море и т. н. Не искам мъжете да ми пращат абсолютно нищо, но искам гаджето ми само да иска да се “глезим” с някой уикенд извън града. Нямам предвид нещо скъпо, но да се разнообразяваме.
Досега никъде не ме е водил, един единствен път сме излизали на ресторант за времето в което се познаваме и то аз почерпиш за завършването си. Никога не сме ходили някъде примерно на кафе, някъде извън града, на бар, на дискотека.
Той казва, че иска да сме си на спокойно място, не обичал шума, не обичал да пътува и т. н.
Примирих се в началото, но идва момент, в който почва да ми тежи. Та, аз си мечтая някой ден да ходим и по чужбина, а той дори на едно кафе не ме е водил.
Уж казва, че ме обича и не разбирам защо не иска да ходим никъде. Надявам се да не звуча като материалистка, но в моите представи това са нормални неща - гаджета да ходят заедно на почивка или на ресторант от време на време.
Моля, кажете си мнението.

Коментари

51-61 от 61

55.   51 а, защо не си осигури сама почивките, а чака на теб?

56.   Това "не искам никой да ми плаща, а той сам да иска да се глезим" ми звучи като "не искам да ми плащат, той сам трябва да го прави". Напълно подкрепям 51, бях в абсолютно същата ситуация. Момичето беше от доста заможно семейство, с доста големи връзки в града ни. Аз бях на обратния полюс, от много скромно семейство. Нямах кола, тогава нито книжка, защото наблягах на професионално развитие и исках годините, прекарани в университета да не са напразни. Въпреки, че плащах абсолютно всички сметки навсякъде и никога не съм отказвал излизания, пак имаше фасони. Нямал съм кола, водел съм я на едни и същи места и прочие. А я водех на най-добрите места в града. По същия начин приятелките и приятелите й ме гледаха точно като прокажен. В очите им се четеше надменност и високомерие. Разбира се, веднага щом се появи този с парите, веднага ме остави. Даже нямаше доблестта да ми го каже в очите, а открито ми се подиграваше. Тези времена отдавна са забравени, но горчилката от отношението се помни. Когато обичаш някого, последното нещо, което те интересува е къде сте. Важното е да сте заедно.

57.   После да не излезе че не си искала баш това.
Загледах се тези дни докато си карам, във всяка скъпа кола задължително някоя мацка седи гордо и наперено. Един приятел явно е избрал правилната тактика. Не е заможен, ама иска да извършее такива като теб. Фейсбука му пълен със снимки от различни места по света, все едно ги е посетил, а той не е. Взима рент-а-Кар някоя хубава кола като му се върже някоя на снимките, води я на някое босо кафе там и после си ги води у тях. Връзва му страшно много, защото виждате от едни голи снимки и една лъскава кола светлото бъдеще. После ходите подстригани или накамарени, ама на кой му пука, нали те е водил на едно две места да се изфукаш.
Няма да ти разправям колко такива познавам, дето народиха от уж богати момченца, а то се оказало че не били богати, а там теглили кредит за да се правят на бабаити, пък сега се чудят дали децата като им порастнат ще дължат и те на негов гръб, а омъжените се чудят дали няма и тях да ги погнат заради гяволията си.
Дори да приемем най-добрия вариант, да попаднеш на някой с достатъчно средства да си те води, какъв е шанса да попаднеш на някой готин, богат и с добър характер? Как мислиш? Често срещания вариант е да е някой дебелак, от някой етнос, който порядъчните жени не биха погледнали, ама на теб щом са ти важни почивките съм сигурен че ще направиш компромис, кво толкова че ще спиш до някоя свиня, това не се вижда във фейсбука, важно е да сме щастливи. С характерите също ще е забавно като се напаснете, защото като си те води, после ще иска, а като тръгне да иска дано си подготвена за цената.

58.   До 55 и 56 от 51.

До 55: Хора които искат едно, утре искат друго, на третия ден искат трето. С това компенсират лична неувереност и проблеми, мислейки че ако получат нещо, ще се почувстват по-добре, а пък то щастието не е във взимането, а в даването, не всички разбират това. Да дадеш каквото можеш на любимия човек, който направи същото за теб е единственото което има смисъл при някакви взаимоотношения. Обикновено тези които искат много никога не са сами, подскачат от връзка във връзка само искайки си и с който и да са няма да им е добре, защото всъщност проблемът не е точно в искането, а в самите тях и никой няма да може да им даде това, което с загубили завинаги. Най-трудно е когато един човек вземе много грешни избори и не си признае, тогава освен непоправими избори имаме и загуба на морал, а без последното човек не е пълноценен.

До 56. Не е нужно да ти остава огорчение, върви напред и за себе си е достатъчно да знаеш че си дал всичко което си могъл. Не си задавай въпроси, не говори за това, за някои неща тишийната и мълчанието е най-доброто нещо което можеш да направиш. Не случайно не разказах как се развиха нещата при нея или при други подобни. Тези които са тръгнали по този път няма да се спрат, само защото съм написал нещо, те сами ще видят колко е хубаво и лесно по този път.

59.   Здравейте. Мога да отделям по 2000лв. на месец. Каква жена мога да си взема за гадже?

60.   Най-неестествените и кухи връзки са тия, в които единствената причина двама души да са си интересни е в това да ходят непременно някъде. Толкова тъпо губене на време. Не е лошо да се пътува, но това не е фактор за една връзка.

61.   С жена ми сме заедно от началото на двадесетте си години. Ходил съм с нея на кафе има няма 5-6 пъти. Като само веднъж е било без наши роднини да са дали инициатива. И това наше ходене обърна цялата ни представа за нея и връзката ни. Едва не се разделихме. От тогава намразих кафенетата до дъното на душата си. Не че заведението ми е виновно, но ако бях насочил цялата си омраза към нея просто щях да я зарежа на мига. Отне ни време, но бяхме открити един към друг след това и си върнахме доверието. В последствие мога да кажа, че преминахме през всичко в живота и тя е най-верният и стойностен човек, който някога съм познавал. Обичам я повече от всичко, но след онази травма на кафе с нея няма да отида пък каквото ще да става. Тя се сърдеше отначало, казваше че явно не съм и простил и тн... После се примири. Иначе винаги сме заедно, всяка една възможност я сграбчваме здраво и пътуване на където ни видят очите без да му мислим. Преди децата обиколихме цялата страна. Пътувахме нон стоп почти без да работим. Имаме живот за който повечето само мечтаят, но кафетата и ресторантите не са моето, не се чувствам комфортно и не ходя на такива места.

62.   Защото е скръндза, стиснат, егоист.
Спестява си парите и после с тях ще гони други фусти.

63.   До 60. Абсолютно точно казано.
Момичето много обича да пътува, но няма средства да го прави. Пича никоя не го избира по емоция, но има пари за тези пътувания. Ето ти поредната светска двойка на база търсене-предлагане.

64.   Хайде тук повечето се хванаха за почивки те. Не разбирате ли, че тук проблемът е друг. Той не иска да прави нищо с нея. Не иска да се показва с нея. Правилно попита някой-как се запозна с него, как се озовах те у тях/у вас? Може би от вратата за краката.
Явно поне единия от двамата има собствено жилище или квартира. И ходят там, за да правят секс или гледат телевизия.
Та вариантите са да е много беден, много стиснат или да не е единствената.

65.   Ганьо иска секс без харчене. Иска слугиня без харчене. Ако си добра и му влизаш в положение- нищо не прави за теб. Ако не си- тогава дава.

51-61 от 61