Дали е твърде скоро
Здравейте, жена съм на 27 години. До преди 2 месеца имах връзка и живях с партньор близо 5 години. Но с течение на времето и разни други обстоятелства се разделихме и се изнесох. Преди около месец, покрай рожден ден на общи приятели с едно момче, с което се знаем отдавна, но не сме били особено близки установихме, че много си допадаме като характери и започнахме да излизаме и да се опознаваме (кино, театър, вечери и т. н), но все още нищо не се е случило. Притеснявам се обаче, че е много скоро след раздяла и не мога да се отпусна, защото ако евентуално някой ме види с него какво ще кажат на бившият ми приятел. В никакъв случай не е виновен новият мъж в живота ми за нашата раздяла, но в очите на хората може би ще изглежда точно така. Той реално е всичко, което искам и имам нужда, но се притеснявам, че обществото е приело, че сега толкова скоро след раздяла аз ТРЯБВА да страдам по предишната връзка, но никой реално не знае какво преживявах и търпях към края на предходната ми връзка. Много бих искала може би да се получат нещата, но и ме е страх да не скапя всичко..

Коментари

1.   Ти си в rebound relationship. Ползваш другият да ти вдига егото, да те утешава, а още се вълнуваш какво щял да си помисли бившия. Тоест още имаш чувства към него и лъжеш новото момче. Използваш го. Такива връзки бързо издишат.
Защо хората напират да забъркват нищо неподозиращи хора в своите любовни драми и толкова не могат да стоят и месец сами? Кажи на новият, че доскоро си била в няколкогодишна връзка и той да си прецени дали да се занимава с теб. Сто процента си скрила от него тоя факт.

2.   Не си длъжна да даваш отчет на когото й да било, защо имаш връзка. Още повече, че предишната ти е била с много компромиси.

3.   Мъж съм и се радвам че има жени които мислят като теб.
Не е проблем, стига да си преживяла тази връзка и ако се чувстваш добре. Ако обаче все още изпитваш гняв към човека с който си била, ако имаш недоизяснени отговори, по-добре обясни това на момчето, ако те уважава ще те изчака. Не става дума за друго, ами натам може да стане проблем.

4.   Какво си преживявала и търпяла?

5.   За нищо не е твърде скоро. Ако сте се разбрали взаимно с предишния човек и там няма никакви отношения, а ти се чувстваш готова за нови отношения защо трябва да се съобразяваш с мнението на хората. Ако се притесняваш че може да стане някакъв проблем между бившият ти и новият мъж с когото се виждаш просто му сподели истината че скоро си приключила връзка. Винаги, абсолютно винаги ще има хора които да те осъждат за нещо.

6.   Данък обществено мнение ли плащаш? Скоро е 2 дни или 2 седмици. 2 месеца си е нормален транзитен период.

7.   Бившия става истински "бивш", когато спре да ти пука какво ще му кажат, какво ще си помисли или какво ще направи. Докато не се оттървеш от това, няма как да имаш щастлива връзка.
Иначе рано-късно - това е субективно. Ходили сте по заведения и театър, но "нищо" не се било случило. Защо си мислиш, че "нещото" е единствено секс?
Когато си с някого, колко време прекарвате в правене на секс? - много по-малко стравнено с времето, през което правите други неща. Тези други неща са не по-малко важни - не ги възприемай само като формалности, през които трябва да минеш, преди да стигнете до секса.

8.   Що за глупости? Обществото било приело кога ти да имаш връзка или не? Дреме му на обществото за теб и гаджетата ти! Какво щели да си кажат някакви си там, понеже те си нямат техни проблеми, та дълбоко ги вълнуват твоите? Отживял селски манталитет. Това пък, че се съобразяваш с бившия, направо кърти! Като ти е толкова важно, иди го питай кога и с кого да ходиш? ! По-добре не ги мисли и говори някъде тези неща, че направо ставаш смешна! Животът е твой и ти решаваш как да го живееш.

9.   Съгласна съм с номер 1. Ти си супер консервативна, щом те интересува какво ще си помислят другите.

10.   Ще преспите няколко пъти и ще почнеш да хленчиш как бившия ти липсва, как го обичаш още. Защото не си оставила време да го забравиш. Ще захвърлиш бедното момче и ще хукнеш да се връщаш при бившия.

11.   Това усещане е само в твоята глава.
Започни тази връзка. Всеки практичен човек би направил само това.
Животът е твой, а не на обществото.
Изненадана съм, че млад човек в 21 век има разсъждения като от поколението на баба ми.

Жена, 48 г.