Тъпо поведение
Накратко-в една компания сме. От месеци като се видим нон стоп се върти около мен, обръща ми специално внимание, показва интерес. Пише ми, изчезва, пак се появява. И така от март месец, но не е предприел никаква стъпка. Въпреки това и хората отстрани забелязват отношението и ме питат какво става. Наскоро останахме сами на едно събитие, много си говорихме, накрая може би изглеждах по студена, понеже съм по срамежлива и като усетих че изпитвам чувства започнах да се притеснявам.
След това събитие реших да го поканя да излезем. Ходихме на кино, той отново изглеждаше ентусиазиран и се държа мило. И след това изчезна. Писах му няколко пъти, очевидно не искаше да поддържа рязговора. Първоначално започнах да се обвинявам, че аз съм била дръпната, защото все пак от месеци поддържаме връзка. Сега мисля че по скоро вината не е в мен, може би има друга причина.
Въпреки това не мога да спра да мисля и се чувствам доста тъпо. Искам да му пиша и да си излея душата, колкото и тъпо да е. Да му кажа че съм имала чувства и че ме е наранило това поведение. Иска ми се да съм по директна с хората и да не си държа нещата в мен. Не искам да сме заедно, искам просто да не държа в себе си това, което ми тежи. Но знам че ще е жалко след няколко опити за писане, сега изведнъж да отпаравя и любовна изповед. Как мислите?
Дълго стана, просто много мисля. Все едно съм пак в тийнейджърските години, не знам какво ми се случи

Коментари

1.   Няма смисъл. Той не те харесва достатъчно. Когато един мъж те харесва, ще направи всичко за теб. Приеми ситуацията и продължи напред без да се виждате и да си пишете. Успех!
Ж36

2.   И двамата сте притеснителни и неуверени, това е цялата драма. Вероятно ств малки още, а ако не сте, никой не може да ви помогне. В този живот съм научил не много неща, но едно от тях е да не оставям подобни отношения недоизказани, в този живот толкова малко неща имат смисъл, не са пари, не са коли, не са почивки, малко топлина и споделени мигове с любим човек.
Та когато вие не сте се научили да се борите за това, нищо не може да ви помогне.

3.   Много си млада сигурно и наивна. Научи се да уважаваш себе си. Дала си му достатъчно сигнали на мухльото, не са нужни никакви признания и т.н. Ако има интерес той да те търси. Редно е поне да ти върне жеста с киното. Едва ли ще го направи. На твое място щях да спра да го търся, все едно не съществува. Ако те потърси, дръж се като него, незаинтересувано и дистанцирано, не му предлагай нищо. Много добре е да се държиш с хората така, както те с теб. Ако не те търси, много му здраве. Незаменими хора няма.

4.   Задява и други бохемът сваляч.

5.   От модерните, изнежени момченца, които чакат жената да ги свали е.

6.   В никакъв случай не му се обяснявай! Мислиш ли, че го интересува? Ако му кажеш, очакваш ли да се промени? Не, няма да се промени, но ти олекваш, четкайки му егото. Спри контакт с незаинтересован мъж.

7.   На мен ми изглежда, че има отношения едновременно с две или повече момичета, затова и изчезва от време на време. Под "отношения" не визирам непременно нещо интимно, по-скоро това, което се случва между двама души малко по-рано. Има такива мъже - пробват при много, пък при която стане.
Помисли добре дали да признаваш чувства. Аз бих го направила само ако усещам, че сме горе-долу на една и съща вълна, при вас определено не изглежда да е така.

8.   Общо взето и двамата сте притеснителни. Затова така е станало. Няма лошо. Много хора са така. Понякога притеснението и срамът могат да ни навредят доста. Но като цяло е важно, че нито ти, нито той сте направили нещо лошо или сте наранили някого.

9.   И аз бях в подобна ситуация с една жена. Явно си играе с тебе. Има хора, на които това им доставя удоволствие. Все тая дали ще му признаеш чувствата си или не нищо няма да промениш в поведението му. Най-много ако му признаеш да стане по-нагъл. Извода е да прекратиш чатовете с него и близки отношения. Дръж се с него като с най-обикновен познат. Аз така постъпих.

10.   Понякога си мисля, че като нещо се изкаже и човек не си го държи в себе си, става по-лесно да се приеме дадена ситуация. От друга страна, струва ли си унижението..
Иначе не мога да разбера какво се върти в главите на някои хора. Страшен интерес, постоянно внимание, на другия ден студенина, ей така без нищо. Като малките деца

11.   Вероятно има някаква друга връзка.
Ще сглупиш и ще се изложиш, ако му се обясниш, а после горчиво ще съжаляваш.
Търси си други варианти.
Един мъж, ако много иска да бъде с една жена винаги ще намери начин как да се добере до нея.
Не се дръж като удавник за сламка.

12.   Е, защо всички сте толкова убедени, че има други/друга връзка?
Не съм авторката, но питам.
Авторке, в подобна ситуация съм с тази разлика, че аз признах (просто ме хвана натясно). Ако искаш да си говорим, може да пишеш. Ще измислим някакъв начин.

13.   Ъпдейт: направих опит и бях игнорирана. Месеци интерес, последните пъти залепен за мен, даже ме запозна с техните (дълга е историята, но сигналите бяха много) и след излизането-игнор ( а не е протекло по много по различен начин от миналите пъти) чувствам се все едно аз съм била отблъскваща. Но някои хора явно обичат да получават внимание. Спирам да го мисля

14.   Какъв опит направи и как точно се развиха нещата?