Очите ми виждат само нея
Здравейте! Толкова обичам едно момиче, че съм готов дори да умра за нея. Тя ме мрази по всякакъв начин. Пробвах всякакви начини да я накарам да спре да ме мрази. Истината е, че си писа с най-добрият ми приятел. Имаха май малко зарибявка, ама аз му казах повече да не и пише. От тогава насам всеки ден ме убива, а аз не спирам да мисля за нея дори и да ходи с други момчета. Аз съм като влюбен първокласник, очите ми не виждат друга освен нея. Дори когато спя, я сънувам. Искам да я изтрия от съзнанието си, тъй като нямам шанс. Според мене я загубих окончателно. Съдбата все едно си играе с мене няколко пъти ме среща с нея. Естествено тя се прави, че не вижда. Всеки път като я срещна сърцето ми бие яко и ми става тъжно. Пробвах какви ли не неща да я забравя, нищо не става. Последно паднах и на колене, казах и че я обичам и се разревах. Нейната реакция беше "Последния да си на света пак няма да съм с теб". Искам съвети, критики и помощ. Мъж на 21 години съм.

Коментари

1.   Това е егоизъм. Не исеализирай никого, тя не е перфектна, това е психиката ти и незрялост от твоя страна.

2.   Имахте ли нещо? Връзка? Срещи? Ако Не -защо се месиш с кого си пише? Ако Да- просто е лека и несериозна. Ама все пак на това се кефите тукашните мъже-изневери, унижения и т. н. Това поражда любов.
Постъпила е доста грубо с такава изцепка за последния мъж. Аз поне щях да те вдигна на крака и да се разберем някъде насаме. Без подобни сцени и сеири. Дори и пак да имаше отказ, няма нужда от подобна злоба. Май си и развалил свалката с твоя авер, и затова беснее.
Просто не я търси. Гледай да нямаш никакви допирни точки с нея. Не минавай покрай дома и, често посещавани места и т. н. Ако случайно се видите, подминавай, без поглед или дума. Все едно е непозната. Не и зяпай профилите. Никакви молби, търсене, рев. Гробна тишина. Изпитана рецепта за справяне с бивши. Далеч от очите, далеч от сърцето. С времето ще избледнее.

3.   Тя ти е казала, че не иска да бъде с теб. Доста крайно и грубо се е изразила, по което съдя, че много си я вбесил.
Мисля, че имаш склонност към мании и се нуждаеш от психотерапевт. Вероятно страдаш от бополярно разстройство.

4.   Мисля, че ти си много наивен и глупав.

5.   Каквото си могъл, направил си. Няма смисъл да се стремиш към нея повече. Все едно не съществува и край. Намери си друго момиче, ако можеш иди в друг град, занимавай се с някакво хоби, спорт, пътувай, обикаляй из планините, чети, въобще неща, които те разсейват да не мислиш за нея.

6.   Авторе, не е добре толкова силно да се увлечеш и влюбиш! Чак си си загубил ума - както казват хората.

А и поначало това не е истинска любов - а е някакво силно страстно влечение!

В истинската любов нещата са по-умерени, разумни, топли, нежни, съкровени...

Затова според мен трябва да се пребориш с това!

Можеш да го направиш! Просто трябва да се мобилизираш и стегнеш, и да разбереш, че това момиче не е за теб!

Ти си млад, животът е пред теб и в подходящия момент ще срещнеш своята жена! А тази я забрави!

Старай се да се занимаваш с нещо интересно за теб и изобщо да не мислиш за нея!

Прогонвай всички помисли за нея и не ги задържай в себе си!

Дойде ли ти помисъл за нея - веднага го прогонвай и започвай да мислиш за друго!

Ако си вярващ - помоли се на Бога, да те освободи от тези мисли. Ходи и по-често на църква, пали свещи за здраве и за упокой на починалите ти близки. Говори и с православния свещеник в храма(за твоите проблеми) и следвай съветите му!

7.   Защо ти е казала това? Изглежда ти нещо си й направил щом те мрази...
Разкажи цялата история -откога се познавате, още от първата ви среща ли-тя не те понасяше? Да не си говорил зад гърба й на други хора, че ще ставате гаджета или нещо подобно?

8.   Аман от такива обсебващи хора без достойнство. Не проумявам как някоя може да ти каже "не" и да продължаваш да се влачиш след нея. Емоционално нестабилен ли си, какъв си не знам но такова поведение отблъсква още повече. Вземи се стегни и продължи живота си. Мъж ли си или лукова глава? Млад и здрав човек, светът пред него, свободен да е където си поиска и какъвто си поиска отпуснат като мръвка и ронещ сълзи и сополи. Не разбирам, наистина не разбирам. Жените станахме по-мъже вече. Не съм чула някоя да плаче за мъж. Да си ми приятел бих ти отлепила два шамара да се съвземеш,
Ж, 26

9.   Моля те не се занимавай с тая гугутка. Аз не бих могъл дори да погледна някоя която ме третира по този начин. Нека си ходи по когото си иска а ти си намери някоя свесна която ще те хареса. Успех!

10.   Порастна и се научи да бъдеш добър човек.
От къде на къде ще нареждаш на “най- добрия” си приятел да не се занимава с нея. Толкова си му приятел, камо ли най-добър такъв. Казваш че те мрази, но едва ли е това, просто не иска да има нищо общо с теб, нито да те вижда, нито да те чува. Възмъжей и се научи да се държиш достойно.

11.   Причини има тя си знае какви да ти казва така, не е длъжна да те харесва, приеми го, има и други жени, не обръщай внимание, нормално е.

12.   Я се стегни и бъди мъж.

13.   7, естествено, че ще го мрази! Тя е имала закачка с приятелят му, а той се намесил и поискал приятелят му да спре да контактува с нея защото той бил "влюбек". Тоест "бог" решил да се намеси и прекрати евентуална връзка между (забележи!!! ) приятел (! ) и момичето.
Не знам как приятелят му още му е приятел. Този и на себе си не е приятел. Изисква от други да се въртят около неговите мерси и драми. Та падал на колене да реве, та Белгия от съжаление нещо... повръща ми се от такива!

14.   7, естествено, че ще го мрази! Тя е имала закачка с приятелят му, а той се намесил и поискал приятелят му да спре да контактува с нея защото той бил "влюбек". Тоест "бог" решил да се намеси и прекрати евентуална връзка между (забележи!!! ) приятел (! ) и момичето.
Не знам как приятелят му още му е приятел. Този и на себе си не е приятел. Изисква от други да се въртят около неговите мерси и драми. Та падал на колене да реве, та белким от съжаление нещо... повръща ми се от такива!