Как да забравиш някой, когото обичаш?
Приключих връзка с човек когото обичам. Той си хвана друга половинка и ме заряза. И въпреки това смести да бъда озлобен човек на мен ми липсва. Искам да престана да мисля за този човек, а постоянно в главата ми. Когато го видя на пътя после немога да си го избия от главата цял ден? Колко време трябва да ми е за да може човек да продължи на пред и да забрави

Коментари

1.   Няма забравяне, повярвай ми.

2.   Като си напомняш, че е лъжлив коцкар. Че с ясното съзнание се е изгаврил.

3.   Ми не знам, индивидуално е. Аз обичах много време една жена, потърсих я и заради комуникацията която се получи мигом я забравих и отвратих.

4.   Докато не си намериш друг, за когото да мислиш - все ще е така.

5.   Не си дозряла и затова така реагираш на раздялата. Когато истински обичаш някого, не злобееш и не го искаш. Пускаш го на свобода и да прави каквото пожелае. Ако иска да се върне, може и да го приемеш обратно, ако в дадения момент така считаш за редно, но като цяло приеми, че любовта изисква свободна воля.
Когато разбереш, че нищо не става насила и че този човек просто не е бил точният човек за теб в този даден момент, всичко ще ти се изясни и ще продължиш напред.
Промени си мисленето.
Това, че някой те е зарязал не означава, че не си годна за връзка, а че към дадения момент не сте били подходящи един за друг, както и че нещо в комуникацията не е вървяло (вината едва ли е само твоя тук, затова недей да се самонараняваш и да мислиш, че ти си виновна за нещо).
Успокой се, махни го от всички социални мрежи, изхвърли подаръците от него и започни да се занимаваш с любимите си неща и ще видиш как скоро ще забравиш всичко свързано с този човек.
Не давай толкова много власт над емоциите и живота си на друг човек - това винаги ще те кара да се чувстваш предадена.

6.   Търси си някакво хоби, така ще се справиш.

7.   Авторке, времето лекува - както казват хората, но е вярно!

А и поначало, дали това е било истинска любов - или е било някакво силно страстно влечение?

В истинската любов нещата са по-умерени, разумни, топли, нежни, съкровени...

Според мен трябва ти усилно да се бориш с това!

Старай се да се занимаваш с нещо интересно за теб и изобщо да не мислиш за него!

Прогонвай всички помисли за него и не ги задържай в себе си!

Дойде ли ти помисъл за него - веднага го прогонвай и започвай да мислиш за друго!

Ако си вярваща - помоли се на Бога, да те освободи от тези мисли. Ходи и по-често на църква, пали свещи за здраве и за упокой на починалите ти близки. Говори и с православния свещеник в храма(за твоите проблеми) и следвай съветите му!

8.   Ама сега тук ще ти се изсипят-ама той такъв, той иначе. Ясное, че такъв момент преживяваш тежко, защото си обичала. Като поотмине гнева и разочарованието ти, можеш да се свържеш с него. Току виж си разбрала за теб, защо не е при теб. Поне това може да ти даде яснота за изминалата връзка, , да анализираш грешки и ситуации и да разбереш как ще продължиш напред. Надявам се с нови устремени мечти. Никой на сила не можеш да задържиш.

9.   Аз се справям със същото чувство вече доста време. Принудих се да оставя човек, който обичах, въпреки че той и след това правеше опити да поддържаме контакт, което направи ситуацията ми по-сложна за преодоляване. От дистанция на времето преценявам, че щеше да е много по-добре за психиката ми когато реших да сложа край направо да го бях блокирала. Не го направих веднага след като сложих край, виждаше ми се детинско, все едно правя напук, но това остави възможност да ми пише и аз въпреки че бях резервирана, все пак ми действаше на емоцията и ме разклащаше. Явно просто се надявах на изпроводяк, че ще получа поне един искрен откровен разговор за нещата които беше сътворил. Но уви, той искаше ако може по заобиколен път, без да говори открито и честно за проблема, да ме върне с общи приказки и емоционални кукички. Разбрах, че няма никакъв смисъл дори и нещо като познати да останем, след като за него беше по-важно да не падне по гръб и да не си признае за лъжите, разбрах че собственото му его е по-важно от това да ме запази по осъзнат начин в тези отношения. И макар и с излишна агония окончателно реших, че най-здрасловното, което мога да направя е да спра всякакъв контакт. Иначе щеше да е ужас без край. Надявам се и в реалността животът да не ни срещне никога повече.

10.   Аз имах силни чуства към един човек 10г. Имаше моменти когато мислех че никога няма да го превъзмогна, той никога не беше изцяло отдаден към мен. Към днешна дата не искам да го виждам и чувам. Две неща ми помогнаха в комбинация - отвратителния начин по който той окончателно приключи отношеноята ни (без никакво обяснение просто един ден изчезна) и друг човек който се появи в живота ми точно тогава. Поглеждайки назад виждам само едно-безсмислено изгубени нерви и сълзи. Болката един ден минава и тогава и да иска да се върне няма да ти пука, повярвай ми. Това което не ни убива ни прави по силни!
Ж 25

11.   От няколко месеца до година и нещо - две. Зависи от това колко силни чувства имаш към него, какъв опит имаш с преодоляването на такива и като цяло зависи от самата теб. Че няма преодоляване, може да го каже само някой, който е със слаб характер.

Black Sabbath

12.   Зависи колко дълга е била връзката и колко дълбоки чувствата. На мен за връзка от 3, 5 години ми отне 8 да го преодолея. Всеки е различен.

13.   Не можеш да го забравиш. Аз също обичам някого, с когото имахме връзка, но сега сме разделени.
Винаги остават чувства в единия от партньорите.

14.   Няма забравяне поне при мен. 6 години си загубих от живота, мн трудна връзка от разстояние и накрая нищо. Вече не си комуникираме, явно на него не му пука, но аз не мога да го забравя. Сравнявам всички други с него, загубих всякаква емоция към мъжете.