Чувства към друг
Здравейте
исторята ми е много заплетена, извинявам се отначалото че е дълга
Бях във връзка 5 години, той се влюби в друга за година, лъга и двете ни, в крайна сметка и двете разбрахме и резултата накратко е, че той искаше да си оправим отношенията и да сме заено. Аз обаче вътрешно някак след тези лъжи се пречупих, дотогава нямах очи за друг, но нещо в мен се прекърши след цялата тази история и съвсем случайно докато бях на морето се запознах с едно момче и спахме. Вътрешно ме изяждаше вина и казах на приятеля ми, все още го обичах въпреки всичко и не исках да лъжа, макар че бяхме разделени като преспах с момчето. Приятеля ми беше готов да ми прости, искаше да сме заедно въпреки това, осъзна че съм била много наранена и мислих по това време че връзката ни е обречена. Момчето обаче не спря да ме търси, с него се виждахме няколко пъти още - пак спахме, приятеля ми не знае обаче за тези срещи, защото все още не бях сигурна искам ли да се събера с него пак от страх да не изневери отново както го е праивил година. Реших че щом съм допуснала нов мъж до себе си, ще продължа с него, казах на приятеля ми че раздялата според мен е окончателно най-доброто решение. Казах това и на другото момче (което е напълно наясно от запознанството ни със ситуацията), и той реши да ми сподели тогава, че всъщност има някакви си отношения с жена от 6 месеца, която обаче е в чужбина от 3-4 месеца, и се връща есента, и плана е официлано да са заедно тогава. Почувствах се ужасно, защото сякаш бях излъгана, аз не знаех че той има изобщо отношения а и беше казал, че иска да е с мен, което ме подтикна окончателно да се разделя аз. Каза ми, че му трябва време да избере между мен и нея. Реших да му дам две седмици, и в крайна сметка той каза че не иска да се отнася лошо с нея и ще е с нея тя като се върне есента, което мен ме нарани но не му го показах. Чувствах се заблудена. Ден след това време бившия ми приятел не спираше да ме търси и дойде и ми каза, че е осъзнал всичките си грешки, обича ме, иска да е с мен и не може без мен и съжалява много за всичко... И аз, реших да му дамвтори шанс. Проблема идва че аз развих чувства към онова момче, и за мен е странно такова бързо влюбване все едно съм тийнейджрка, но се случи, и въпреки че той избра нея, аз имам чувства към него, и в същото време обичам и приятеля си. Искам да се отрся от чувствата към другото момче, осъзнавам че съм се заблудила, че ако наистин аискаше щеше да избере мен, и нямаше да крие от началото още, но пусти емоции как да ги контролираш. Пишем си отвреме на време- само приятелски вече, но сякаш това не ми помага. Междувременно виждам как приятеля ми се държи прекрасно, прави опити да се затвори пропастта между нас, съжалява и се държи чудесно с мен. Как да се справя да изчезнат чувствата ми към другия? Как да си заповядам, че нещата които фантазирах че той е много свестен, не с ареални и трябва да се отърся, и че може би за нрго съм била просто опция и сигурно и сега ме държи като такава ако с неговото момиче не се получат нещата... същевременно акто ми пише не мога да не отговоря, чувствам се добре като си комуникираме макар и само приятелски. Знам, че зуча като тийнейджърка но е ужасно да си с един и да го обичаш но д аимаш чувства и към друг. Не мислих, че на мен точно някога ще ми се случи, но ето на...

Коментари

1.   От трън та на глог. От един женкар на друг. Единият даже прави кастинг за гадже, избира, умува. Другият пък си иска наивницата.
И двамата не стават. Никакви приятелства с такива. Единият те е предал, другият те третира като участничка в Ергена.

2.   Ти не звучиш като тинейджърка. Пишеш като първокласник, разсъждаваш като в предучилищна и за това мазилото е пълно.

Фактически не разбирам какъв съвет искаш и какъв би могъл да ти даде някой, като очевидно каквото и решение да си взела до сега все си се забивала все повече и повече, с което просто вмятам, че “съветите”, няма да могат да решат при елените от всичките ти избори, които освен глупави са и нерационални.

3.   Официално бъди с първия - приятеля ти, но не късай с другото момче, виждайте се от време на време за секс а ако се разочарова от другата ще имаш шанса да го спечелиш за теб. Но в никакъв случай не споделяй повече с приятеля ти че се виждаш и с другия. Мъжете са склонни да правят излишни драми.

4.   Моме, мъж и жена НИКОГА не могат и няма как да са приятели, това го запомни от мен! Всеки мъж, който ти казва, че иска да ти е приятел, очаква вратичката да се отвори отново и на момента ще “атакува”. Макар че тъпият Ганьо и Ганка вместо да си гледат семействата, те си ги развалят и се лъжат взаимно. Аз лично изневяра не бих простил НИКОГА, каквото ще да става! Само мисълта, че се е е*ала с друг и е охкала докато й влиза, ше ме яде цял живот и аз както съм нервен тип като нищо ше й набия шамарите (става дума ако съм женен), но ако е просто една връзка, в която не виждам бъдеще, просто ше я смачкам с думи и ше си тръгнем. Истинският мъж си има достойнство, както и истинската жена! Всичко друго е парлама!

Гаро

5.   Забърши още един, така ще обичаш трима и няма да си така раздвоена...

6.   Не само звучиш, а и пишеш като тийн....

7.   Като нямаш достатъчно ум и воля да си контролираш нагона, така ще се подмяташ от един на друг, трети, четвърти и нататък по веригата. И като не можеш да се "отърсиш" от чувствата, давай и с двамата, докато се появи трети.

8.   Чувствата ти ще изчезнат на първо време като прекъснете комуникация. Подхранващ чувствата си като си пишете и се виждате. Просто прекрати комуникацията. С времето чувствата ти ще отшумят.

9.   До №4. Ами правилно мислите и така трябва да бъде. Човек трябва да знае на кого може да разчита в тежка ситуация. Това, което предлагате и по-добрият вариант и за двамата, защото има голяма вероятност, в някаква сексуално -екстремна ситуация, съпругата може да премине в друго времево-пространствено измерение. В такива моменти, остава първичното, а рационалното изчезва. Точно тогава в него се събужда най-първичното, онова, което го кара да унищожава. Тогава има най-голяма опасност жената да загуби живота си. Но има и случаи, когато мъжът запазва дълбоко в себе си плановете за отмъщение, и след продължителен период от време ги реализира, но вече го е маскирал като нещастен случай. Но за това трябва и социопатична нагласа. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"