Споделена история от Секс и интимност

Оргазма на 60+
Здравейте мили дами! Искам да попитам, дали след една определена възраст - 60+ може да изпитате пълноценен оргазъм? Без значение, дали при полов контакт или, чрез мастурбация!? Въпросът ми е главно към жени горе - долу на тази възраст. Любопитствам, защото наближавам тази възраст! Моля за искрени отговори, без подигравателни мнения! Благодаря предварително!

Коментари

1-50 от 63

1.   Ми пробвай и ще видиш, от това по-добър отговор здраве му кажи!

4.   След 55г желанието им секва тотално. Могат само свирки.

5.   Темата е гнусна. На тази възраст не е нормално да мисли за секс... до 50 е горе долу нормално, ама нагоре не...

6.   Ами то хубавите оргазми започват след 50- те...

7.   Н. 5 ти пък от каква позиция се изказваш. Физиологията и психологията на жените е различна. Ако жената е сексуална, с нормално либидо и тегло тя ще си има оргазми. А най важното е колко е добър любовника и. Задължително е да е можеш. Не казвам по млад, че и младите не винаги са добри

8.   Н. 5 ти пък от каква позиция се изказваш. Физиологията и психологията на жените е различна. Ако жената е сексуална, с нормално либидо и тегло тя ще си има оргазми. А най важното е колко е добър любовника и. Задължително е да е можеш. Не казвам по млад, че и младите не винаги са добри

9.   N5, ти на (над) тази възраст ли си? Защо изобщо отвори темата? Тя май наистина не е от жена, но защо ли изчезна едно такова мнение? Определено има сексещи се дами и след тази възраст. Интересно е защо го правят наистина. Чак до оргазъм много се съмнявам да стигат. Дали изобщо изпитват приятно усещане, дали изобщо имат някакво желание...? Само някои де. Ясно е, че повечето тотално са "фригидизирани" към тази възраст. Или греша?

11.   Получават драги, че и множествени... :)

12.   Авторе, ориентирай се към по- младите жени. Няма какво да търсиш при 60 .
Само че да си успешен трябва на 60 да си във супер спортна форма и с много пари. Нещата стават- познавам един такъв с който тренираме кикбокс. Ненапразно казват че мъжете остаряват като виното. Но не всички.

13.   Аз съм млад мъж. Привлекателен съм и с добър доход, можел съм да имам млади гаджета и колкото си искам такива, но не се хващам с млади жени по ред причини, а връзките ми в основната част са с жени между 50 и 60 години. Това което трябва да знае авторът за жените на тази възраст е, че между жена на 60 години и друга жена също на 60 може да има разлика от 180 градуса във поведенчески, консервативен, сексуален и всякакъв друг план. То си се усеща още в самото начало много преди да се стигне до секс. Ако жената на 60 е закачлива, сводомислеща, общителна, палава и поддържаща се сексапилна и красива това е знак, че в леглото е с много високо либидо. Няма ли съпруг такава жена, понеже не понасям да я деля с друг мъж, а и ми е гнусно да я целувам там където си го е вкарвал съпруга и, както и не обичам да съсипвам семейства, тя е истинско съкровище.

14.   13, "на хубави жени (и малки сметки) всеки е мераклия". На тази възраст поддържаните са си дефицитна стока. Комуникацията е не по-малко сложен проблем. Да попаднеш на такава (че и с либидо, пък и свободна) си е "шестица от тотото". Явно си късметлия.
За "несвободните"... Той мъжът й й го е завирал там, ама незнайно преди колко време. То и на свободните е завиран, но не ти пречи? Да развалиш семейство на такава възраст, много не ми се вярва. Е, има и "стегнати" мъже, дето ще се почувстват унизени и уплашени от изоставяне. Но не всички. Мисля, че има немалко трезво мислещи, които не ги притеснява фактът, че жена им ще се изчука с някой млад жребец. Такъв (като теб) е несериозно да мисли да си я прибира в къщи и да я издържа. Та се получава "и вълкът сит и агнето цяло"... за който схваща.
6 и 11, много е хубаво, че сте с либидо на ниво, дано само има кой да ви удовлетворява. Да не сте си само с мерака? Мъжете над тази възраст не са особено потентни. Е, има и изключения... като вас самите ;) Или сте извадили късмет с нещо младо?
Към автора: малко странно ми звучи питането ти. Да получава оргазъм и да ти дава са две различни неща. Ако се надяваш на второто заради първото, мисля, че грешиш. Съществено е ти колко можеш. Това, че имаш желание и ти става понякога, не е гаранция, че вършиш достатъчно добре работа. Би трябвало да си го знаеш де. Размерът, твърдостта и продължителността едва ли са ти като преди 20 години да речем. Та нестигането й до оргазъм може да не е само от възрастта й.
Ако искаш разшири питането си. Имаш ли и нещо друго предвид, освен дали (някои) жени стигат до тази фаза... в някои случаи. Защо всъщност питаш за мастурбирането - то какво те грее?

15.   Оргазмите са супер! Имам вече и рекорди в нощите. Нищо не ме притеснява, имам по-млад и качествен партньор. Годините вървят, но докато ме искат, ще го правя. В тяло съм добре без да се старая с фитнес. Божа работа
Жена, 70 г

16.   Е перфектен, прави любов, така щастието е сигурно.

17.   Скоро чуках 61г колежка. Никакъв проблем. Даже приятелката ми има нужда от повече подготовка. А може би понеже докато ми духаше си търкаше клитора и така да се е подготвила, но после се наниза и влезе по масло.

19.   Натискал съм се с възрастни жени, но не съм им го вкарвал. С тях ми харесва само свирки.

21.   На 60 съм чукал само една жена, леля ми, на вилата миналата година, но с нея съм свикнал още от ученическите години. Все още има желание, а отгазмите може би са по-слаби, обаче си е влажна и с пъхането няма проблеми.

23.   Въпросът не беше такъв, за подобни отговори. След 60 и винаги оргазмите са полезни и най добре е да си ги доставяш сама. Може на мъжът да му става, но никога няма да повярвам, че ме желае страстно, че ме харесва безумно и ако има проблем с влагата или му спада рейтинга нищо чудно да се оправдава с възрастта на жената! Въпросът е опасно ли е ако имаш проблеми със сърцето- знаете при оргазъм пулса и кръвното се вдигат. Най добре е с вибраторче, в спокойна обстановка, музика, а не да си търсиш мъж, да флиртуваш и при. Даже и съпругът ти да е жив нещата за секс са станали твърде познати и не романтични. И от какъв зор ще правиш свирки на някой Сульо или да му даваш да те чука! Как ли пък не! Само вибратор, всеки ден, спокойно и резултат винаги има

24.   Номер 5, ти явно нищо не знаеш за живота. Съседите и на 75 правеха секс.
Иначе няма как да отговоря на въпроса на авторката. На моята възраст нямам никакви проблеми, нито с желанието, нито със свършването, но имам редовен цикъл все още.
47 г

25.   23, интересно становище. Но мисля, че е индивидуално, твое си предпочитание.
"Моят" ми го няма никакъв за "работа" в последно време. Понавзимал съм разни играчки за жена ми. Като почнеш от дилда, вибратори, клиторни стимулатори, та стигнеш до машинка (с регулиране на темпото и дължината на хода). Отсъствам често от вкъщи и за по-големи периоди. Много пъти съм й казвал да ги ползва сама. Поставял съм дискретни маркери от любопитство - е никога нищо не ползва сама. Като "се заиграем" най-обича едно "по-надарено" дилдо. Ама аз да я третирам с него. Много интензивно, с много висока скорост. Не мисля, че и най-добрият ебач би го правил така. Още по-малко, че - тя сама. Най-малкото позата е кофти... плюс физическия ангажимент с ръката... Освен това участвам и с тялото си, и с другата си ръка, и с устните си... Спирам чак когато тя го поиска. Моето свършване после е лесна работа (по нейно предложение).
Не отричам, че и сама си доставяш някакво удоволствие. Разбирам и че не ти се разправя сама да доставяш на някого удоволствие. Но как ти звучи все пак да имаш на разположение подобен, невзискателен за себе си, но всеотдаен мъж?

27.   Жена ми е на 54г. И од 3г вобще няма желание. А в същото време ако я навия се овлажнява. Но аз на 56г си онанирам и се празня почти всеки ден.

29.   А моята на 50 и дойде желанието.... 5 години по-късно не може да и се насмогне...

30.   Аз съм на 47. Имам приятелка на 72. Огромна разлика в желанието до 60 и след 60. От 60 до 68 най-якия секс сме правили. Какви ли не неща, истински вулкан

31.   Добре се е съхранила във времето.
Не стана ясно била ли ти е приятелка преди 60-те си? И после се е развихрила?
Кажи и за след 68-те? Рязко е рухнала? Питам, щото имам подобно впечатление. Все пак правите ли секс и сега? Какъв проблем на първо място би посочил към днешна дата?

32.   Жена ми е на 58, аз на 62. Тя вече рядко иска секс, 5 - 6 пъти месечно. Странно е друго. От средата на 2022 г. правим единствено анален секс, тя така иска. И и като млада го харесваше, не е нещо ново, но правихме и вагинален. Обикновено сме на една страна и когато е достатъчно възбудена, ми слага ръката отпред, да и галя клитора и свършва бързо.

33.   Аз съм на почти 60 мастурбиране, може би веднъж на седмица, но не мога да свърша и съм суха напълно. Мои приятелки в тази категория 55 твърдят, че се подмокрят пълноценно и не ползват лубриканти!? При Вас, как стоят нещата? Свършвате ли, ако мастурбиране и подмокряте ли се по естествен начин?

34.   Aз съм номер 30. Ами и в момента правим секс, но доста по-рядко по нейно желание. Веднъж в месеца или веднъж на 45 дни да речем. Като желание- има си, но не проявява така инициатива. Максимум един път в годината да измислим някоя щуротии. Вече и СЕКСИ бельо не слага, а преди си слагаше мега яко бельо. Сега като се съблече, бельото й е като на баба ми... а преди като на мацка. Това се промени като навърши 70.
Да, и преди да навърши 60 сме били заедно. Много затормозена беше тогава по други причини. А и тя имаше цикъл почти до 58.
Основно проблемите са, че се уморява от ежедневието и предпочита да си легне много рано и да спи. Иначе всички познати пози са практика и при нас.
И много лесно като я чукам рязко и бързо и я наранявам. Ако съм бавен, няма проблем

35.   До номер 33 - на 60 си много млада, за да не се подмокряш. Трябна да прочетеш за това защо е така иэкакво да пиеш... или просто намери някой да те оправя редовно... Аз имах една приятелка, тя на 67 чак почна да слага лубрикант и пак си имаше и свое овлажняване... жената си имаше партньори и си правеше редовен секс.

36.   Мъж съм, на 55, но приятелката ми е на 63. Всеки път, докато я съблека и тя вече е мокра. Не е толкова обилно, но все пак достатъчно за да проникна в нея без проблем.

37.   Аз съм номер 30. То и моята приятелка на 72, скоро на 73 ще стане, си се подмокря, но не обилно. Иначе от 60 до 70 жените не би трябвало да имат проблеми с овлажняването. На дамата, която има проблеми с това, й препоръчах вече няколко варианта, да са се подобри при нея

38.   Имамe секретарка на 65 години, пенсионерка, но я държат на граждански договор – защото е много организирана, знае нещата и не е омъжена. Могат да я оставят да работи до късно. Доста добро и стегнато тяло, макар в лице да е смачкана вече. Аз я чуках наскоро, а преди това и един колега също я чука. Ами той не е доволен, не се била овлажнила и се мъчил. Но при мене нямаше такива неща – дълго я работих на задна прашка и двамата сме много доволни. Ще видим дали ще има втора серия

39.   До н35. Пишеш глупости. Моита е на 55г секс вобше не искаи е напълно суха. Веднъж на два месецаза да ме задиволи мен, имитира(сигорен съм) оргазъм. А аз на 59г онанирам почти ежедневно. Нямам проблеми.

40.   Много хуморески прочетох тук. Множествените оргазми, май се бъркат със склерозста, а подмокрянето с напикаването. 70 годишни правещи свирки!? С кастанети или без тези помощни средства се пита в задачата. По изказа си личи, че младежта е предозирала с фантазиите и фетишите!

42.   Аз съм номер 35. Припадам от смях с последните два коментара – 39 и 40. Хора, вие в пещерата ли живеете? Колко партньорки сте имали в живота си? Една, две ли?
Това, че не вярвате, си е ваш проблем – аз няма да ви напиша имената на жените, с които съм бил и от които споделям впечатления. Каква младеж ви гони, не мога да разбера, след като аз самият съм на 48. Каква младеж, бе хора? Като ви гледам и неграмотния правопис, то направо не бива да си губя времето с вас, но има една мисъл на Сократ: „Не преценявай света по собственото си невежество“. Да превеждам ли от български на български, или ме разбрахте?
Пич – със сухата жена, или жена ти просто е дефектна, или ти си неможач. Вероятно е второто – защото споделих с приятелката ми (която е на 72) и тя много се учуди, че има жени, които не се поддържат. Но явно ние сме над средното ниво

43.   Нормално е да има изненадани. Има хора, които са правили секс с жена си и още 3-4 жени в целия си живот, а в последно време – едва ли. Те откъде да знаят, че има и 60-годишни, и 70-годишни вероятно, които са като млади жени

Аз съм на 40 години и каква 60-годишна чуках преди две години, просто без коментар – тренираща, изпънато тяло, поддържано путе, мекичка, влажна, нежна. Няма такава, просто няма такава!
Но тя иска да си намери някой на нейните години за сериозна връзка. Но тия на нейните години не са на нейното ниво. А тези, които са, си взимат млади мацки

44.   Ало, другарят с приятелката на 72 г., я по - полека, че моята приятелка е на 90 г. и навремето се е целувала с Цола Драгойчева.
.

46.   След 60 вече няма желание, пък какво остава за оргазми, а и проникването е проблем. Ако решат, могат да те изпразнят, но с уста, с ръка, но това не е пълноценен секс. Най-ебливи са от 48 до 56г, а след това започва спад. В тази възраст се разтварят бързо и с желание, а ако си млад или в добра форма, може и сами да ти предложат чукане.

48.   В доста сериозна грешка, си номер 46. Имал съм доста жени над 60, които бяха истински фурии. Напълно сериозно ти го казвам, така че ти просто нямаш достатъчно опит. С колко и какви зрели жени си бил??

51.   Оргазми след 60г. особено при жените, е равен на нула. Мое мнение мъж на 56г. семеен

52.   Ние с жена ми сме набори тя е с28 дни по голяма, зодия(рак и лъв) в момента на 59г.
Правим секс два до три пъти седмично. Почти нищо не се е променило в секса, е не е както на 35-40г но си се чукаме редовно.
Правим всичко без задръжки, живеем самостоятелно децата и внуците са отделно. Мисля, че това е много важно за двойките а разнообразието също.
Аз съм и изневерявъл тя също но нищо не попречи да останем заедно.

53.   Зависи от партньора при жената на 60 - ако той е достатъчно потентен и интелигентен, оргазмът на жената е като на 30 но по 2!

54.   Жена ми е на 50...
Поне от 10г е антисексуална... темата секс не я вълнува въобще...
Но аз съм с нея, защото всичко друго е ок.
А в края на краищата...
след ръчна, ръчна.. с години... преди три години се запознах с една дама на 59г, тогава.
Еми, дамата е на 62г вече, аз на 54....
Уникално изживяване имам с нея..
Благодаря и винаги.. всеки път....
Казва ми, че и за нея е така...

55.   Темата ме заинтересува. Никога не съм чукал 60 жена и ми стана любопитно. Набелязал съм си три жени засега, едната от квартала, една в работата и с една си пиша в нета. Скоро трябва да се получи работата и веднага ще споделя как стои въпроса с оргазма и изобщо.

56.   На 36 съм и постоянно си търся и правя секс с възрастни жени, но запазени и прилично сложени. Повечето не стигат до оргазъм, но пък се кефят да изпразнят мъж, а на мен ми харесва да ги доминирам. Оргазма не е всичко.

58.   Преди 3 дни правих секс с една жена на 67 – бивша учителка, доста запазена, активна. Аз съм на 35. Страхотен секс. Абе като млада жена поведението в леглото, просто малко пълничка и с коремче, но като активност, като поведение – спря ми тока. Ще поворим, така мисля

59.   До 56 - как се разбира, че възрастните жени, с които правиш секс не стигат до оргазъм? Какъв е оргазмът при младите?
Надявам се да отговориш.
Ж. 57

60.   Леле, пълно е с чикиджии и фантазьори. Е, как пък на всички от вас гаджетата ви са по на 60-70 години и с невероятно запазени тела. Дивотии

61.   Бивша позната от работата. Пенсионира се миналата година. Имахме си усещане. Случайно я срещнах на спирка. Започна да ми се усмихва, да ме попипва и ме покани на кафе. Беше с внучето и се зачудих, но ме омая и тръгнах. Отидохме у тях, сложи внучето да спи и веднага в спалнята. Искаше масаж и после да си търкам кура по гърба и. После се извърна и ме изсмука, всичко изгълта. След седмица пак се видяхме на хотел в планината. Мисля че свърши, защото трепереше и ми стискаше кура с влагалището си. Някои могат. Сега ме сърби кура, може мъжа и да е кръшкал с някоя млада, нямам друго обяснение.

62.   До авторката. Предполагам, че е жена. До колко години масторбират жените?

63.   62 авторката съм. На мен ми се случва да мастурбиране, може би относително, но веднъж на две седмици! Любопитно ми е и н мен при другите дами 60 продължава ли мастурбацията и колко често?

64.   Аз мастурбирам редовно, мога да кажа всеки ден. Съпругът ми ебе максимум два пъти седмично. На 67 години съм, вероятно съм си създала навици, защото правя доста оргазми. Почти верижни. Мастурбирам сутрин, прилягане вечер, винаги когато съм в банята. Между 50 и 55 години имах известно затишие, мастурбирах, но по рядко стигах до оргазъм. Сега нямам проблеми и когато се сетя го правя. Днес дори и в кафето, отидох в във WC то и там го направих да се отпусна. Най- често го правя с ръка. Вкъщи си имам и играчки, а от скоро и един роднина ме чука.
Симка

1-50 от 63