Защо задължително срещите трябва да са в заведение?
Защо всички ходят на среща, особено на първа среща, в заведение? Как стана така, че кръчмите държат монопола върху срещите. Защо не може на друго място? Дайте предложения - къде може да се проведе среща с жена/мъж освен в заведение?

Коментари

51-100 от 119

58.   След 12-часова нощна смяна, а в повечето случаи става и по 14-15 часа, само чакам някой да ме поведе и на километрична разходка, че да ме пробва не съм ли мързелива...

Някои коментари са свръх тъпи.

За мен няма общо валидно правило, зависи индивидуално от хората. Изборът трябва да е и на двамата, ако ситуацията не е спонтанна и неочаквана.

А

59.   Разходка е чудесна идея за първа среща. Имам и други хрумвания. Например в Германия ходих на първа среща на футболен мач

60.   Не, няма как да излеза в парк или градинка. Не съм си намерила живота и здравето на улицата. От къде да знам че не си някакъв психопат или някакъв които не е правил секс от години и се е решил на крайни действия. Ще има 'айде да идем по-навътре в горичката, айде да се усамотим... " Малко ли такива отчаяни мъже има. На първата/ втората/ 10-тата среща ще идвам и ще се прибирам сама със собствената си кола. Нито ще ме изпращаш, нито ще знаеш къде живея. Явно голчовците тук не могат и собствения си масраф да си платят. ОК - не ми пука, ти не искаш в заведение, аз не искам по парковете. Следователно среща няма да има. Какато казаха по-горе не ние жените губим. Ние винаги имаме избор. Вие с вашите сметки и дребнави мисли ще си стоите сами до 50-то пришествие.

61.   56, много обичаш да размотаваш жените по баири и да вървят километри, защото си скръндза. Затова и нямаш деца. Два лева на днешно време не е като по соца, където ти е минала младостта. То даже градският струва толкова. В моят град е 1, 50. Цветя купуваш ли на жени, или ги пречакваш по парковете с ръце в джобовете?
Кавалерство в тая страна не съществува. Искат секс, ама евтино да им мине. Жената да е съгласна да се размотава по паркове, за да не я помислят за интересчийка. Да е по-тиха от тревата, скромна. Да и се определя бюджет от 2 лв, а тя да е пръснала много повече да се нагласи. Да и се изсипе един по тениска, джапанки, с ръце в джобовете и да обикалят безцелно 2-3 градската градина. Да не се похарчи грам и после чао-чао. Неотразимо впечатление наистина.

62.   Ето това е - номер 49 - консуматорът на бърз секс, който търсил нещо сериозно. Хахахаха. Ще губиш интереса на мацките отсреща, я. Те се усещат какъв сметкаджия стои насреща им.

64.   57, благодаря ти, че потвърди - сега вече знам, че описанието ми е в десетката.
Но какъв женски образ бълнуваш, за какво говориш въобще? Досега беше забавно да те тролят всички в коментарите, но вече не е смешно. Нещо ти прескача плочата, потърси професионална помощ.

66.   45, той сам си пише подкрепящи коментари.
И в бгмамата е правил така, когато имаше възможност да се публикува като Анонимен.

67.   Ето това е номер 62 - консуматорката на бърза и безплатна храна и напитки от непознати мъже, нежелаеща да се мине даже и с една, и без това прекомерно използвана, вмирисана, пъпчасала, гъбясала, жабясала, чернясала и бъкаща от бактерии путка в замяна, а вместо това, непременно и на всяка цена държаща, всичкото даване да е само и единствено от страната на мъжа, а тя само да лапа и лапа, каквото й се подаде. Безкрайна наглост, безсрамие и безхаберие от страна на жените в тази тема да очакват и настояват непременно, всичко да им се дава на тях даром, само защото имат полов орган между краката, а те нищо да не дават, щото били "дами". Еми, като сте такива големи "дами" и толкова много ви знае огромната, чудовищна, грамаданска, алчна и лакома уста, ще си стоите самотни дърти моми с по 10 котки цял живот, и никой мъж няма да ви ще дори и само за едното ебане и така ще си умрете сами, защото никой мъж не е способен да изтърпи за повече от 1 секунда такива нагли, злобни киселячки, с такъв отвратителен характер.

68.   Номерче 61, за утре с приятелката ми сме се уговорили да си направим целодневна разходка и с най-голямо удоволствие ще се насладим на слънчевото време и природата. :)
За джапанките си права, понеже първата ни среща действително беше по джапанки и за двама ни по време на големите жеги преди месеци. Ние ценим отношението и изградената ценностна система, а не съдим за човек по облеклото му. Пожелавам ти и ти да намериш човек, който ще те цени истински заради същността ти, а не да има заблудена представа за теб поради използваните от теб грим, сутиен и дрехи!

-------------------------------------------------

Номерче 66, макар да е забавно как те гони параноята (и те е гонела дори в бегемамата - видно от лъжливото ти твърдение горе), все пак ще трябва да те успокоя, че просто се самозаблуждаваш и всичко витае единствено в твоите погрешни догадки. Нито си първата, нито си последната параноичка в темата или в Сподели, която си въобразява, че съм си бил писал "подкрепящи мнения" от чуждо име. Всяко мнение, излагащо на показ НЕУДОБНАТА ЗА ВАС ИСТИНА, го считате за заплаха, защото пряко изобличава нрава и лукавостта ви и това още повече ви озлобява. Панически опитвате да смените насоката на разговора, наблягайки на прибързани заключения, изопачавания и обобщения за целия мъжки пол, като в тези си напъни не се усещате какъв заядлив тон бълвате вие самите. Това е обичайна поведенческа черта за гузна-негонена жена, която няма доводи и не може да се обоснове с нормални изразни средства.

Като ви чета, май-май не са много мъжете, които са се забързали да ви канят на срещи и да ви черпят. Не бива да се забравя и това, че повечето тук пишещи жени (а и любимките ти в бегемамата) далеч не са така млади и привлекателни, за каквито драпат да минат пред останалите участници в беседата, а дори напротив: голяма част от вас са вече в критическата възраст и с тегло, чиято числова стойност в килограми стремглаво настига ръста ви в сантиметри. В бегемамата така изобличих няколко "вървежни мацки", които накрая се оказаха тлъсти и сбръчкани кисели лелки. В една тема се хвалят колко били млади, успешни, красиви, с тичащи подир тях ухажори и прочее блянове, а в други теми се оплакват и търсят съвети как да премахват дълбоки бръчки, десетки килограми наднормено тегло, лоша кожа, уригвания, неприятни миризми, увиснали гърди и т. н. Сблъсъкът между двете крайности е много забавен, но тези жени следва да се осъзнаят, че гръмките им хвалби си остават единствено в електронното пространство, докато в истинския живот са жалки и смешни заради огромната пропаст между мечти и действителност.

- Кифлоприземител

69.   Сори, 67, не влизам в таргетната ти група. Имам повече дипломи от желаното. Само остава да ги окача някъде на видно място. :)))) Яд те хвана, че бързо те разкрих колко "струваш", а? Признавам си - не беше трудно. Хващай следващия полет и заминавай в правилната посока.
Явно не само аз, ами и останалите жени не са умрели да ти "дават". Проклинай и псувай колкото си искаш. С тази "култура", която блика от теб, става пределно ясно защо жените не ти обръщат внимание. Ти си втори Кифльо (ако не си същият потребител).

Черната котка

70.   В тази тема има супер много неадекватни коментари. Изключителна злоба. Изключителна дребнавост. Съжалявам да го кажа, но тези пристъпи на злоба от страна на мъжете за една елементарна среща и това кой какво щял да плаща, хора, осъзнайте се колко нелепо звучите. Тези неща дори не трябва да се коментират. Напълно нормално е на първа среща да се излезе на заведение, може и да е на по-тихо място, никой не е казал че трябва да седнете на най-вървежното заведение в града. Или просто да изпиете по едно кафе някъде? Какъв по-точно ви е проблема? Нали и с приятел пак сядате да пиете кафе? И как е възможно да смятате това за 'безкрайна наглост и алчност', да почерпите една жена едно кафе? Наистина ли не виждате колко нелепо звучите?

Честно казано, всички тези изблици ми приличат даже и на някакви психически разстройства. Що за злоба и омраза чувствате към отсрещния пол? И тогава защо изобщо изявявате желание за среща щом всъщност вие не желаете да дадете внимание и любов към друго човешко същество? Какви са вашите намерения? Търсите спътница в живота си, да направите собствено семейство или си търсите безплатен секс? Ако е второто, би трябвало да знаете че нищо безплатно няма в този живот. Ако искате да получавате всичко наготово, то живеете в някакъв ваш си свят, в който нямате отговорности, а само претенции. Такова нещо в реалния живот няма. Много тъжно. Изумявам се що за хора има. Да, сигурно има и много жени материалистки, това също е така, но не може да слагате нормалните жени в категорията кифла. Знаем че в България има една прослойка от хора мъже-мутри и жени-кифли, те са отделна тема. Тук става въпрос за средностатистическите мъже и жени. Ако за вас не е нормално нормалното, какво правим ние като народ, господа? Ако не сте способни да издържате три-членно семейство, какво правим? Защо трябва да ви се обяснява абсурдността на вашето мислене? Нима не осъзнавате разликата между половете и ролята на мъжа и жената? Ако сте неспособни да се грижите за любимата си, как бихте се грижили за семейство? Изумена съм от написаното наистина. Разходките в парка са подходящи за тийнейджъри и 20-годишни. Нима и 30-годишни хора ще ходят на среща на пейка в парка с биричка в ръка? Много неадекватни разбирания за зрели хора. Напълно си заслужавате съдбите.

Пс, смея да говоря толкова открито, защото 1. Аз съм омъжена 2. Помагала съм финансово на мъжа до себе си в тежък етап от живота ни 3. Освен финансова опора, ние сме си и всякакъв друг тип опора, морална, екипна работа
Никога не сме мислили по такъв сметкаджийски начин един към друг. Това вашето скъперничество е изключително пагубно за вас, че даже и за духовния ви свят. Да, защото освен материалистичен, има и духовен свят. И познайте, в него се цени това колко си способен да дадеш на човека отсреща повече, от това какво можеш да получиш. И не, не говоря само за материални придобивки. Даже мисля че вие сте материалистите в случая, а жените ясно ви казаха колко обидно се чувстват от вашите разсъждения и сметкаджийски истории. Нещата явно много са се изопачили и деформирали щом се бълва такава невероятна злоба.

Пс, сетих се още две неща. Първо, в съседна Турция например жените масово не работят. Значи по вашето мислене излиза че всички жени там са златотърсачки? Или направо целия мюсюлмански свят, защото разбиранията и религията им е такава, че жените са у дома, мъжете на работа? И второто е че абсолютно същото важи и за Западния свят където масово майките работят почасово, и мъжете им ги издържат. Също така, ако говорите за материализъм у българката, значи не сте били на среща и с жена от Западна Европа. Най-вероятно няма как и да бъдете. Българките масово работят на пълнодневни смени, изглеждат добре, трудолюбиви са, а какво получават насреща? Освен ако не излизате само с кифли, което си е ваша вина, то значи наистина има нещо сбъркано във вас щом не умеете да уважавате жените. Изродена нация. Вече не знам заради смяната на строй ли, заради какво се случи точно тази изродщина по нашите ширини. Нелепо е.

71.   67 - Научи се да четеш. Нито една жена тук не е казала, че иска "мъжът" да плаща. След всички злобни коментари тук от екеземпляр от мъжки пол и чаша вода не бих взела, ако ще да припадам от жажда.
Дишай спокойно, стотинките ти са само за теб. По-добре с 200 котки отколкото с такива като теб, Кифльо или другия с младите девойки. Те защото умрели за тия дърти лалджии младите момичета. Ще се избият Кифльо да им оглежда и оценява петите, другия да ги пръска по чешмите и да им броят залъците. Ще чешете умрелите пилета в парка и ще се облизвате след жените. Всичко друго е по-добре от живот с такива "мъже"

72.   67, мъжете се избиват за жени. Зад всяка има огромна опашка която е съгласна да даде много повече от средностатистическия мъж - готови са на коли, апартаменти, телефони бижута всичко. Жената винаги има богат избор и то красиви и заможни мъже, готови да и лазят в краката. На всяка възраст, не само до 40г. На всяка възраст след нея тичат и й се молят заможни и хубави мъже. Жената е кралица.

За една част от мъжете няма жени, защото Жената заслужава най-доброто. Това е. Приемете го, мъже. Трябва да давате от всичко по много, и то повече от всеки друг който е на опашката за една жена. Тогава имате шанс да ви погледне. Погледне, казвам, не да бъде с вас. За да бъде с вас трябва да сте... крале. Топ ген много пари. Иначе вън от генофонда.

Мъж съм

74.   Аз също много мразя някой да ме кара да ходим по заведения на първа среща. Предпочитам да ме поканят на разходка или да гледаме филм.

75.   68, докато гониш 50-така, а още сменяш приятелки, все таща ще си. Хората на твоите години имат внуци.

76.   Бъркаш, Пирончо, не съм потребителка от бгмамата. Откъде тогава знам толкова? Няма да споделя, но си има начини за всичко.

77.   "Сори, 67, не влизам в таргетната ти група. Имам повече дипломи от желаното. Само остава да ги окача някъде на видно място. :)))) Яд те хвана, че бързо те разкрих колко "струваш", а? Признавам си - не беше трудно. Хващай следващия полет и заминавай в правилната посока.
Явно не само аз, ами и останалите жени не са умрели да ти "дават". Проклинай и псувай колкото си искаш. С тази "култура", която блика от теб, става пределно ясно защо жените не ти обръщат внимание. Ти си втори Кифльо (ако не си същият потребител).

Черната котка"

Сори, 69, че ще те разочаровам, но описаните горе от мен жени (към които спадаш и самата ти, съдейки по начина ти на писане), изобщо не се вписват в моята таргетна група, а точно обратното - отбягвам ви като дявол тамян, и предпочитам да съм мъртъв, отколкото да прекарам и 1 секунда във вашата отровна, токсична компания. Вместо вас предпочитам жени, които са пълната противоположност на вас - мили, срамежливи, възпитани, нежни, женствени и НЕмеркантилни жени, които да не се интересуват от "кафетата" (ВЕЧЕРИТЕ) ми по 150 лв. всяка, апартаментите и колите ми. Да, втори Кифльо съм, но не съм първият - ако не вярваш, можеш да питаш самия модератор, който никога не лъже и ще ти потвърди, че аз не съм същия човек, за който ме бъркаш. За ваше най-голямо нещастие, все повече мъже започнаха да проглеждат суровата реалност и да осъзнават, какви грозни, тъпи, невежи, неграмотни, отвратителни, непоносими чудовища сте българските жени, и да пазят все по-голяма дистанция от вас, за да не се опарят жестоко от гадната ви подмолност, хитрост и лукавост. Тук всяка втора тъпа гъЗка има по 100 дипломи от 100 университета - изобщо не е трудно да си измисляш и преувеличаваш за себе си в анонимен сайт, където си сигурна, че никой не може да те види как изглеждаш на външен вид, и що за стока си всъщност. Разкрила си само колко си тъпа, невежа, необразована, неграмотна, неосведомена и не в час с нещата, и нищо повече. Защо вместо това не акцентираш върху това, как аз те разкрих, как коментари 62, 66 и 69 с хаш 52d090c0b1 са все твои, а само в коментар 69 се подписваш като "Черната котка"? Тоест в един коментар се пишеш с подпис, а в друг не и така очакваш, да минеш за различни човеци в тази тема, но няма да ти мине номерът, защото аз имам много зорко око, и малките детайли никога не ми убягват.

78.   70 е поредната, дето чела, чела и пак недочела. Пък и логорея я хванала да обяснява какви изроди били мъжете.
Злобните изблици на жените нещо учудващо ги подминаваш. Що тей? Или на тях им е простено, щото имали нещо между краката?
Да не би защото "работят на пълнодневни смени, изглеждат добре, трудолюбиви са" и очакват заради това да получат всичко наготово? Вие връзките като "ти ми даваш, аз взимам" ли ги разглеждате? В един момент казваш, че нямало нищо безплатно в тоя живот, в друг - че не си материалистка. Не усещаш ли колко си противоречиш?

79.   72 е от тия "мъже", дето ще се оставят да ги мачкат, само и само да получат капка от така мечтаното женско внимание. С тоя начин на мислене трябва да ти е ясно, че никоя жена няма да те вземе насериозно. Нито пък мъж.

Другото е, че няма крале и кралици, а хора. И такива като Черната котка, номер 71 и другите "богини" дори и да им се обяснява бавно и сричайки, няма да разберат.

80.   За да се види дали умееш да плащаш, най вече. Щото е тва е най важното при изборът на мъж. Евентуално на второ място, ако жената се има за голема психоложка (а познай колко пък имат такова самочувствие), дали умееш да се радваш на храната. От тук повечето жени си вадят много големи изводи за теб като личност. До колко са логични, е по добре да не коментираме.

81.   Продължаваш да псуваш - явно само това можеш, втори Кифльо с раненото его.
Много ясно, че са мои коментари. Черната котка беше ироничен отговор към твоите 200 котки - как пък не се досети? И ти си нарцис като първия и нямаш възприяния за ирония и сарказъм. Виж, има и друг мой коментар към твоя съратник. :)))

Бялата котка

82.   От 70 до 78 - започвам коментара си така:
"В тази тема има супер много неадекватни коментари. Изключителна злоба. Изключителна дребнавост. Съжалявам да го кажа, но тези пристъпи на злоба от страна на мъжете за една елементарна среща и това кой какво щял да плаща, хора, осъзнайте се колко нелепо звучите. Тези неща дори не трябва да се коментират. "
Никъде не съм нарекла мъжете 'изроди' и лично аз никога не съм си позволявала да използвам тази дума към някого, смятам я за много пошла дума. В никакъв случай не оправдавам злобното държание на мъже, както и на жени!!
Просто в тази тема преобладава мъжката злоба и коментарът ми главно е насочен към тях, да. Както виждаме, въпреки че излагам позицията си културно и без нападки, обиди и прочие, на хората не им е приятно да го четат и са нацъкали звездички. Аз имам правото да споделя мнение. Оттук нататък всеки си има глава на раменете да преценява кое как е. Не налагам мнението си на никого, но наистина виждам една огромна злоба. Това е.

А относно въпросите ти - аз не мога да обобщавам за всички жени, но мога да кажа за себе си. Да, материалистка съм. Но тук идва разковничето според мен, там където се сблъскват нашите светове. Ще се обоснова. Аз смятам че е наивно, лицемерно и безотговорно за човек да твърди че не е материалист, и същевременно да не може да живее един приличен начин на живот. Тоест това, което ти казвам е следното : аз не съм искала да живея в лишения, затова съм се образовала (прочетох че уж всички пишещи имали много дипломи, затова няма да се хваля, защото няма да ми вярвате, а и не желая да афиширам личните си успехи). Първата стъпка за една нормална жена е да се подсигури с образование и професия, както съм и направила, и след това, бидейки самостоятелна, да си търси мъж (както и аз съм направила). Това обаче не ме прави НЕматериалистка. Тоест ако аз имам финанси и съм независима, не ме прави автоматично нематериалистка, както и една бедна и неуспяла по критериите на днешното общество посредствена жена, не е автоматично материалистка, която си търси богат мъж, за да я подсигури. Има хора и хора. Според мен е крайно лицемерно някой да твърди че не е материалист. Всички сме материалисти, защото не можем да оцелеем без храна и подслон, нали? А и аз не искам живот на село (например), в порутена къщурка и да ям боб всеки ден. Според мен изпадате в някакви абсолютни крайности и точно това е проблемът на този възникнал спор. Това се опитвах да ви кажа. Повечето жени искат нормално жилище, кола и подсигурени деца. Не искат палати, спортни коли и частни колежи за децата си. Говорим за нормалните, средностатистически жени. Кое му е толкова скандалното на това? Мисля че влагате различно значение в думата материалист. Как би изпратил детето си на училище без раница, дрехи и обувки? Човек, наистина как? Що за хора сте вие? Мисля че и това е което другите жени се опитваха да кажат в темата, но и те изпадат в крайности и нападки, без да се обосноват. Не водим аскетичен живот (предполагам повечето от нас? ), за да лъжем че не сме материалисти. Стига.

А относно въпроса за взимане-даване, също ще обясня. Жените търсят сигурност и стабилност от един мъж (нищо ново), защото това е инстинкт да се подсигурят както и бъдещето си поколение. Защото ако сме нормална държава, и имаме по 2-3 деца, това означава едни 5 години майчинство за жената т. е. няма да работи за известно време, следователно търси стабилност у мъжа. Това е логиката, мисленето на жените. Затова казват че търсят стабилност и водеща фигура в лицето на мъжа, сега стана ли ясно? Да, тя ще взима майчинство, но това ще е крайно недостатъчно за отглеждането на децата, и другите битови нужди, ако мъжът не подсигурява главно семейството си. Това всичко е естествената роля на мъжа и жената от време оно. Не знам кое ви е толкова странно. След периода на майчинство, по мое мнение жената категорично трябва да се върне на работа, и двамата с мъжа й заедно да се борят и да отглеждат, възпитават децата си, както и да бъдат екип в живота. Но е прекалено наивно да казвате че финансите нямали значение, незряло и безотговорно е, и смятам че е един вид отказ от грижи. Хора без амбиции, нека така да го наречем.

И понеже стигнах чак до темата за семейство, а темата е само за срещи, това не променя много нещата. Повечето жени ходят на срещи с идеята да срещнат своя спътник в живота (поне в моето обкръжение е така! ) и да формират заедно семейство. Затова естествено че ще е много важно как протичат срещите им! Ако този мъж не желае да й вземе дори едно кафе, естествено че това автоматично прилича на човек, който не желае наистина да се обвързва и да се грижи за друг човек т. е. нестабилен е (тук идва и загуба на време за жената, биологичен часовник, деца и тн, нали се сещате). Нещата са твърде очевидни. Дори и за няколко срещи да се престори въпросния мъж и да я заведе някъде, нещата много бързо ще се изяснят. Въпросът не е да се правите на тарикати, да слагате маски един пред друг, а да сте искрени в намеренията си.

И нека добавя и другото - естествено че трябва да има общи интереси, и най-вече обща ценностна система между тези двама души, почтеност, любов един към друг, както и към другите, чувство на отговорност към близките, чувство за справедливост, духовно търсене и какво ли още не. Но материалното върви за ръка с духовното, те трябва да бъдат в баланс. Не може да имаш пълноценна връзка, ако тънете в мизерия и едвам свързвате двата края.

За това смятам за отговорност, както за мъжа, така и за жената като млади да се образоват, да са осъзнати, да не си губят времето с глупости, да си имат професии, и да създадат основата, която им е необходима за създаване на семейство. Струва ми се че има много мързеливци и неамбицирани хора, които просто си изливат злобата наляво и надясно, вместо да погледнат обективно на всичко това. В природата функционални семейства обикновено създават онези, които са успешни, както професионално, така и лично (в мирогледа си, ценностната си система, и тн) Ако моят коментар не ви изнася, нека бъде така. Може би понякога трябва да чуете именно неудобната истина. Аз лично много време отделих за този коментар и няма да се намесвам повече. Надявам се все пак да е бил градивна критика за някого, а не приет като обида(защото никъде не използвам такава). Пожелавам ви на всички да откриете партньор, който да ви цени, както и вие него/нея, и да сте способни да бъдете самокритични и към себе си.

84.   Резюме: никоя жена не иска вече паразит! Не знам какво ще правите, ваш си проблем.

85.   82, или не четеш мъжките коментари достатъчно внимателно, или се правиш съзнателно на ударена. Никой няма твоето разбиране за материализъм - материалист си ако те интересуват само и единствено парите. Разбира се, че никой нормален няма да остави детето си без учебници, жена си без дрехи, кучето си без храна и прочие.
Следователно ти не си материалистка, не се впрягай толкова. Но останалите подобия на жени в коментарите ясно си казаха, че това е най-важното. Разберете, че никой не би искал да живее с жена, която само това я вълнува. За тях най-важното е да имат мъж касичка и винаги да пуска жълтици. Ако спре да пуска, го сменят с някой друг. За тия жени връзката е сделка и нормалните мъже се чудим как въобще се поглеждат в огледалото сутринта с такива разбирания за живота.

86.   Няма да споменавам подробности за приятелката ми, но ще разкажа накратко за нейното ОТНОШЕНИЕ, защото то прави цялата разлика между това дали една нормална жена ще бъде желана от нормален мъж или не!

Днес разходката ни беше цял ден и сега при изчисление в Google Earth установих, че е била с дължина почти 18 км (за ужас и потрес на някои мързелани горе, за които дори кратка разходка в 300-метров парк е мъчение, напрягащо огромното количество калории, складирани в задните им части). Естествено, понякога сядахме и на пейки, влизахме и в няколко магазина и сладкарница. Аз я почерпих с един "био" банан (предлагах да ѝ купя и други неща неколкократно, но отказа), по-късно тя ме почерпи с чепка синьо грозде без семки и вафла с тахан "Лимецка", а купи и малък подарък за племенницата ми.

Аз съм този, който досега все е плащал по-малко при излизанията ни, защото тя има чест и отказва да купувам нещо по-скъпо за нея, макар че аз настоятелно предлагам. Чак ми става неудобно понякога.

Отношението ѝ е все такова всеотдайно от месеци насам, без никакви тънки сметки и нагли условия кой колко "е длъжен да плаща" (за разлика от някои "обичайни заподозрени" в темата)! Взаимност, справедливост и естествено поведение! Като тегля чертата, аз по-земна и грижовна жена до себе си не съм имал и това е една огромна причина да желая да съм именно с тази жена, а не с други, с които имам възможност. И е точно два пъти по-лека от мен, защото е във форма и редовно изминава по над 10 км дневно, също и спортува. С какво мъж може да спечели вниманието на такава жена? СЪЩО С ОТНОШЕНИЕ! Не с тъпи блянове за ресторанти, подаръци, таксита, скъпи коли, апартаменти и прочее магарии от репертоара на някои особи в темата.

Както номер 70 правилно отбеляза:
"защо изобщо изявявате желание за среща щом всъщност вие не желаете да дадете внимание и любов към друго човешко същество? "

И тук дебело трябва да подчертаем, че във взаимоотношенията това се нарича ВЗАИМНОСТ, тъй като и жената, и мъжът ДОПРИНАСЯТ ЗАЕДНО!

---------------------------------------------

Гледам, и че някаква жена в мнение 72 се подписва "Мъж съм", само защото има мустаци. Не, жена си остава - дори и при това положение.
Мъжът, ако действително не е някое мекотело, каквото искат да му внушават някои жени в темата, има свое ясно изразено мнение, не се бои да бъде критикуван за него, следва своите цели и обезателно НЕ трепери пред жената дали тя ще "благоволи" да му обърне внимание, а напротив - той я завзема смело, настъпателно и си пази територията! На първа или най-късно на втора среща следва поне една кратка целувка с устни. На втора среща целувката вече е с език; препоръчително е и да има закачливо пошляпване по дупето, но не пред други хора на обществени места. После страстната целувка може да включва и галене и мачкане на дупето. Какво се случва на трета-четвърта срещи - това си зависи и от двамата и доколко си съвпадат като общуване след това.
От друга страна, жената също трябва да е непоколебима и ако мъжът ѝ каже, че му стигат по 5-6 пъти любене на ден, тя трябва смело да му каже: "Не, 3 ще са! ", без да я е страх, че той може да я зареже, ако чуе по-малка бройка. И няма все ден да му прави цяла свирка за събуждане или преди лягане, а просто ще се гушкат и ще си говорят в леглото. Така и двамата ще са доволни. По истински случай!

Повечето жени всъщност точно така се раздават, но не за нормалните мъже, към които имат безумни и нагли изисквания, а за най-долните типове и кретеноиди, от които после се оплакват и има защо, тъй като все пак това е бил личният им избор, за който са отговорни само и единствено те! Когато обаче жената се раздава за нормален мъж, тогава тя е щастлива и са заедно дълго време, често десетилетия наред!

- Кифлоприземител

87.   Черната-бяла котка пък хептен я бие шайбата, горката. Иронията и сарказмът явно доста добре ги владееш, щом само ти ги виждаш.
Това състояние нали знаеш как се нарича? Мога да ти подскажа, ако не можеш да се досетиш сама, въпреки многобройните дипломи. :)

88.   82, не се хаби. Това са няколко индивида, чийто метод е един и същи- завъртане на всяка дума, изваждане от контекст и променяне на смисъла така, че от там като "обидени" да обиждат къде завоалирано, къде не. Идеята е: жената да започне да се чувства виновна, да снижи собствената си "цена" като личност т. н в тази посока.
Просто са прекалено кухи за да го обработят така, че да работи в тяхна полза. Единственото, което постигат е абсолютно отвращение от тях.
А защо: ами защото са от онези некадърници, които геният както водата когато не се движи. Само искат една жена която да работи, след работа да ги обслужва, дете да роди от тях и да го гледа.
Тоест... жена, която да им подреди мързеливият живот.
От разходка в парка, че да се цопнат на дивана и, да си първият там щастливо.
Те дори не могат да бъдат елементарни събеседници.

90.   "Продължаваш да псуваш - явно само това можеш, втори Кифльо с раненото его.
Много ясно, че са мои коментари. Черната котка беше ироничен отговор към твоите 200 котки - как пък не се досети? И ти си нарцис като първия и нямаш възприяния за ирония и сарказъм. Виж, има и друг мой коментар към твоя съратник. :)))

Бялата котка"

81, стига си си измисляла глупости. Изобщо не псувам и никога никъде не съм псувал в коментарите си, това са си само твои измислици, с цел да отклониш вниманието от главната тема върху мен, защото ти е прекалено неудобна и истината не ти изнася. Дотук съм споменал само една обидна дума (путка), и това не е псувня, а книжовна българска дума, обозначаваща полов орган за възпроизводство, намиращ се между краката на жената, но не съм псувал като прост каруцар, както се опитваш да го изкараш ти. Изобщо не ми дреме дали имаш бяла, черна, сива, синя, червена, зелена, розова, лилава или каквато и да било на цвят котка, това са си лично твои самотно-дърто-момински извращения, които мен не ме засягат/касаят по никакъв начин. По-големи нарциси и самовлюбени егоисти от вас, жените няма. Само вие можете да прекарвате БУКВАЛНО часове наред пред огледалото в оглеждане, гримиране, начервяне, напудряне и старателно изглаждане на всичките ви недостатъци, само и само да ви хареса и вземе някой богат мъж с пари. Един приятелски съвет от мен - не се оглеждайте прекалено много в това огледало, че и вие като истинския Нарцис от старогръцкия мит, ще вземете да паднете в него и ще ви погълне, само дето той е паднал в реката, докато е оглеждал отражението си там.

Пембената котка

91.   86, 18 км в тая жега си е мъчение. Бая отчаяна ще да е била женицата. То ходене от сутрин до вечер. Вървиш пеш, щото нямаш кола, това е мистерията, че обичаш паркове и градинки.
Ти се скъсал от почерпки, жената явно е ларж човек, ти-стипца.
Радвай се, че има толкова заблудени, отрепани от живота женици, че да ти се връзват.

92.   Номерче 91, заболяха ме краката накрая и решихме да се прибираме, иначе като нищо можеше да надминем и 20-25 км. Тя е пъргава и 40-километрови планински преходи са лекота за нея. Ако имаш проблем с това, замисли се защо според твоите представи разходка в паркове на някоя сплотена двойка бива окачествявана като "мъчение" от теб. :)

- Кифлоприземител

93.   Подскажи ми, На кака жребчето, как се нарича това състояние? :)

94.   Че кой ти ходи по заведения в днешно време? Разни некадърници, които не могат да си приготвят една нормална манджа и готованци, които мазохистично обичат да се тъпчат с канцерогенни полуфабрикати, приготвени от отегчени лузъри с нулева хигиена. Та в този ред на мисли още ли има глупаци, които си мислят, че да заведеш жена в такава бърлога* на първа среща е проява на някаква класа?

* На пръв поглед лъскавите заведения също са в тази категория. Там освен гореизброените "екстри" е пълно с някакви противни парвенюта и жалки безделници, които ти се пулят от съседните маси. Трябва да си много закъсал и творчески импотентен, за да водиш жени по заведения.

95.   "... Аз съм този, който досега все е плащал по-малко при излизанията ни, защото тя има чест и отказва да купувам нещо по-скъпо за нея, макар че аз настоятелно предлагам. Чак ми става неудобно понякога... "

86, ами изненадай я. Направи нещо, с което да я зарадваш. Още по-добре, ако не е покупка, а да изработиш нещо специално за нея. Отделеното време, вложено в това да направиш някой щастлив, е много по-ценен подарък от всеки такъв, закупен от магазин, колкото и да струва.
За момчето, което обичам, направих гривна от естествени камъни по мой дизайн със специални послания, вложени чрез камъните, които избрах за гривната. И няколко пъти изработих за него малки предмети, които той използва в професионалната си дейност.

96.   91, писано уморена, изглежда, че ненавиждаш не само нормалните мъже, но и жени. Стига съска, че ще ти се откачи езичето. Хората си живеят живота и се наслаждават на всеки миг заедно, не ги интересува мнението на някаква кобра-анонимка. Ако влагаше и 1% от тази енергия за нещо ползотворно, вероятно щеше да има смисъл от всичките дипломи.

97.   92, разходка е едно. Ама да бъхиш разстояние, колкото от град до град или до село и уж си напарфюмирана и наконтена, си е чист мазохизъм. И то посред лято. Просто това ти е представата за евтина среща. Нямаш заслуга- ни цвете, ни почерпка, ни кола. Просто път и природа, която пак не е твое дело. Мечтата на бг мъж- да не даде и стинка, а жената в капана.

98.   96, въпросният постояно пълни темите с личният си живот и наставлява. Никой не го пита, но подробно разказва. Нарцис. То и ти си същият- нищо не каза полезно по темата, явно така се почувства повече мъж.

99.   За да може ганьовица да хапне на аванта, а ганьо да се покаже колко голям играч е като плати сметка от 80 лева.

100.   Н 99, неможко, сто пъти ви се каза, че сами можем да си плащаме сметките. Друг е въпросът, че тук сте се събрали едни, които не можете и само вашата си да платите.
И бясссссссссс нали? ! Друго си е разходки, после в къщи, от там на печката да мята боб жената и ракия на чалга за неможковците.
Извода е, че всички коментирали тук жени се справям чудесно с животните си.
И ни един от вас "мъжленца" може поне толкова, колкото жените. А ядат е, че не можете да хванете тези жени за обслужващ персонал с екстри, пък и да ви гледат.
Ах, да и се включват като негативни субекти "батките с татусите" ами поне имат за фитнес и татуировки явно хахаххя

101.   98, разбрахме, че сме нарциси и чехльовци. Няма нужда да си хабиш отровата и да се потиш по дълги разходки, споко - и без това никой няма да те покани.

102.   Ами като повечето мъже не смеят да поканят момичето вкъщи, заради ревността на майките си им трябва неутрален терен за срещи. Българката не е меркантилна, на среща масово си взима по-евтино кафе или нещо дребно. Проучете родата на даден мъж, преди да сте сериозно с него защото 90 на 100 ще ви вгорчат връзката, особено ако има ревниви злобни сестри.

103.   Тая черната котка не знае къде се намира.

Нещо ме нарече втори Кифльо. Ако беше пред мене, това щеше да ти е последното нещо, което да кажеш с тея зъби, където са ти в устата. Вие жените нещо не се усещате. А и сте толкова прости, че няма докъде. Ако става на въпрос, досега си говореше с третия Кифльо, ама нема толкова мозък у тебе.

Ако искаш да знаеш при мен как седят нещата, аз не каня жените по срещи. Досега срещите са ни били в леглото. Това са ни срещите. Толкова сте тъпи и нагли, че би било истинска загуба на време, нерви и пари да излизам на срещи с вас. Че с тебе какво може да си каже човек?

104.   Глупава тема с глупави коментари. На кого му дреме къде Х или У си правят срещите? Който иска ще ходи на заведение, който иска по пейките, който иска по чукарите или в храсталаците, негова работа.

105.   Като живееща в Пловдив ми е много чудно г-н Козунак къде ли намира тези дълги паркове от 20-25 км.?
В Пловдив е толкова мръсно, прашно и с ужасен трафик, че има огромен риск за всеки пешеходец. От друга страна е много "романтично" да дишаш мръсен въздух и да мислиш, че е здравословно щото се движиш. Понякога ходя на Гребната - освен да правите кръгчета като побъркани там х 100 пъти друго не виждам. Приятно е, но доста мизерно, иначе съм забелязала доста изтрещял народ там да се разхожда.

106.   Има една съседна тема със заглавие "Защо се очаква само от мъжа да осигури жилището, че и да го ремонтира и обзаведе" (http://spodeli. net/3/story-164561. html), която е доста показателна.

- Кифлоприземител

107.   Личният ми опит показва, че хората, които постоянно се оплакват, че са били използвани и набеждават другите, че искат да ги използват, без дори да познават намеренията им, са всъщност най-големите използвачи, а жалбите им - недостоверни и преиначени. Това са духовно бедни хора, които броят всяка стотинка и постоянно претеглят колко са дали и колко получили. Често са злопаметни, с болезнено его и постоянно натякват на другите какво са направили за тях. Някои дори надлежно си записват на кого какво са дали. Когато правят нещо за някого, не го правят от сърце, както се казва, а само за да си създадат добър имидж. Фалшива благотворителност за пред хората.

108.   Моите първи срещи почти никога не са в заведение при хубаво време. Просто ми е банално и скучно. Предлагам на момичето да разходим кучето в парка. И там вече ако си допаднем, преценяваме за следваща среща.
Повечето жени обичат кучетата и ако ме хареса, се навиват. А ако не обича животни, няма какво да правя с нея, дори само за секс.
Никога не съм се замислял за финансовата страна на среща в заведение. Имам пари, не ми е никакъв проблем да платя кафе или вечеря. Не ми е хрумвало, че жена може да ме помисли за стиснат. Ето, от форума научавам нещо ново.
Вече вечери в ресторант и т. н. според мен са ангажиращи и ги правя на 3-4 среща или ако вече сме гаджета или поне любовници. Странно ми е да заведа момиче, с което тъкмо съм се запознал, в скъп ресторант. Изглежда ми едва ли не като изхвърляне и парадиране със статус.

109.   Номер 107, лошо, че си имаш такъв горчив досегашен личен опит с набеждаващи те хора, но пък хубавото е, че точно той ще ти помогне занапред да не си с подобни на тях. Ето ти лесен начин да докажеш твърдението си с доводи:

1. Теб лично защо те набеждаваха, и за какво?

2. По какъв начин са те използвали? Сподели нагледни примери, които са те карали да се чувстваш така.

3. След като установи, че са духовно бедни хора, защо продължи да се занимаваш с такива? Ако нямаше продължение (което става само и единствено след лично твое решение да се случи това), нямаше да се стигне до описаните от теб заключения, че са "злопаметни, с болезнено себелюбие, постоянно натякване и дори записване кога какво са направили за тях". Повечето от тези неща изискват дълъг период от време за общуване и опознаване, а и "постоянното натякване" не се случва еднократно, а е израз за нещо случващо се многократно. И това значи, че е имало продължително доброволно приемане от твоя страна на въпросните неприятни поведенчески черти, от които се оплакваш като присъщи на избираните от теб хора.

Думите ти "хората, които постоянно се оплакват, че са били използвани и набеждават другите, че искат да ги използват, без дори да познават намеренията им, са всъщност най-големите използвачи" спокойно могат да бъдат казани за преобладаващата част от жените, които все се опитват да внушат на мъжа, че уж искал да се възползва от тях, без дори да познават намеренията му. Точно тези жени са най-големите използвачки, духовно бедни са, броят всяка стотинка и постоянно претеглят колко са дàли и колко са получили.

Дори и в настоящата тема можеш да намериш редица включвания на жени, които пишат кое колко струвало и настояват, че мъжът Е ДЛЪЖЕН ДА ИМ ПЛАЩА и да ги черпи по заведения и ресторанти още на първа среща, макар да са непознати и целта на срещата им по същество е да се опознаят като хора, което основно се получава посредством общуване. А общуването е най-непринудено, когато НЯМА ПОСТАВЯНЕ НА УСЛОВИЯ единият да плаща на другия и да се на място без слухтящи и зяпащи на близките маси други непознати.

Нека не забравяме и това, че всеки човек сам решава с какви хора да се вижда, и къде. Ако и мъжът, и жената ги устройва да се виждат на първа сеща на ресторанти или заведения, това си е тяхна работа. Същото важи и за разходките в парка, разговорите на чист въздух на някоя пейка или някъде другаде. Тук всеки излага своето становище въз основа на личните си предпочитания за типа човек, с когото би желал да прекарва времето си занапред.

Аз, например, харесвам с жената до мен да разговаряме на разнообразни теми, да си помагаме взаимно за всевъзможни дребни нещица от ежедневието (готвенето и чистенето заедно си го правим забавление, а не задължение), да се разхождаме сред зеленина из парковете и хълмовете (поне в това отношение Пловдив предлага чудесен и бърз начин да се отдалечи човек от градската суматоха), да си правим симпатични изненади като жест на внимание, гушнати на дивана да гледаме някой филм, да се целуваме страстно, да се любим, да караме велосипеди, да спортуваме заедно и прочее. И задължително да не е груба в изказа си! Съответно такава всеотдайна, приветлива и споделяща същите интереси жена ми създава ДУШЕВЕН УЮТ и желание да сме заедно, а не някоя превзета и нацапотена кифла с надуто себелюбие без покритие, която я мързи да се движи, само кисне по заведения и търговски центрове, очаква само да получава всичко наготово и счита половия си орган за разменна монета.

- Кифлоприземител

111.   108 - Да разходим кучето - да опикае и осере парка, където хората ще си разхождат децата. Или може би сте от съзнателните и ще събирате кучешкото ако? Много интересно и оригинално.

112.   Много ми е забавно да чета коментарите. Но в същото време се натъжавам. Жалко е, че темата се превърна в спор мъже срещу жени... Когато някой човек е стиснат, това си личи в един момент, както и ако една жена търси материална изгода, това се забелязва! Мъже, не се комплексирайте, ако нямате средства, вие не сте това, което притежавате! Любовта се превърна в грозен пазар. Не го позволявайте, мъже и жени! Когато обича, дори и стиснатият човек дава! Когато обича, меркантилната жена се хваща с бедняк. Отворете сърцата си и търсете истинската любов!

113.   КП, кой ти каза, че съм с подобни на тях и че някой трябва да ми помага?
Опитваш се да ми внушиш вина. Познатата ти тактика: "Жените сами са виновни за техния избор". Само че грешиш фундаментално. НЕ съм избрала някой от "тях", а духовно извисен човек с богат вътрешен свят, който ще даде последната монета от джоба си, за да помогне на непознат човек. Буквално. Защото го видях да го прави. Той няма пари (или казано по друг начин - има малко). Студент е и си заработва парички с творческа дейност.

Ето ти отговори на въпросите, за да осъзнаеш за какво иде реч.

1. Теб лично защо те набеждаваха и за какво?
Не знам да са ме набеждавали (хората от типа, който имам предвид), защото стоя далеч от тях. Наблюдавам ги как се държат с другите и най-вече какво говорят за гърба на другите хора и ми става ясно дали искам да общувам с тях или не. Ако са ме набеждавали, е било зад гърба ми и информацията още не е достигнала до мен.

2. По какъв начин са те използвали? Сподели нагледни примери, които са те карали да се чувстваш така.
Не съм се оплаквала, че съм била използвана в предното си мнение. Не се чувствам така. Откъде го измисли това?
Извън предното ми мнение, повечето хора, които познавам, вкл. и аз, могат да разкажат банални истории от ученическите и студентските години, когато още не са имали изградена правилна преценка за хората, в които са били използвани от "приятелки" и "приятели". Но в предното ми мнение не става дума за това.

3. След като установи, че са духовно бедни хора, защо продължи да се занимаваш с такива?
Къде прочете, че съм продължила да се занимавам с тях? Напротив, отдръпнала съм се на достатъчно голямо разстояние от тях. Те искат да се занимават с мен, правят опити за контакт, но както писах вече - на достатъчно голямо разстояние съм. Не им обръщам внимание. Живея си живота. И те нека си живеят своя.

Ето ти обяснението на "... нямаше да се стигне до описаните от теб заключения, че са "злопаметни, с болезнено себелюбие, постоянно натякване и дори записване кога какво са направили за тях".

Обърнах им гръб и те не могат да го понесат. От там идва злобата им. От наранено его.
Тук става дума за разни свалячи с голямо самочувствие без покритие. За един от тях от обща позната разбрах, че си бил записвал колко пари е харчил за почерпка на тази или онази. Бих ли излезнала на среща с такъв? Ха-ха-ха. Само за да ме сложи в списъка? Ха-ха-ха. Риторичен въпрос.
Във втория и последен мой разговор с друг мъж пък веднага си пролича как говори за бившите си (приятелки и романтични интереси). Постоянни хвалби колко бил направил за тях, а те го били използвали. Колко го били сваляли и търсили, а пък той не ги бил искал. Ха-ха-ха. Искало му се е да си вдигне акциите. То се вижда как един човек се държи с друг, какво му говори и какво говори зад гърба на хората, които не присъстват. Виждаш, че не съм ги избрала. Намерих момче със златно сърце, което обичам. За какво са ми те?

51-100 от 119