Лидер във връзката
Здравейте.
Искам да попитам винаги ли има един лидер във връзката или успявате да се редувате по някакъв начин?

Коментари

1.   Лидерът във връзката е мъжът.

2.   Наблюдавайки, извода ми е следния: жената избира мил, любящ, нежен, чувствителен, безхарактерен, който след сватбата превръща в чехлю... живее, като се изживява, като водеща, глава на семейството, лидер, а той прави всичко както тя иска, за да й угоди и да му е спокйно. Така тя му смачква самочувствието и егото убедително и го превръща в господин никой.
През тези години в нея се натрупва желание да бъде с истински Мъж и си намира любовник, с който ролите се обръщат. Тя започва да прави всичко, което му се прииска, става разкрепостена, дива и щастлива.

3.   Лидер? ! Това конкуренция ли е, спорт, работно място?

4.   Лидер в нормална връзка от нормални хора няма. Там само мъжа е по-инициативен от жената и примерно я изненадва къде да ходят заедно или нещо такова, а не чака жената да се сеща. Думичката лидер е свързана с някакви правила които той дава и трябва да се спазват без които връзката им ще се разпадне. Само връзките между полухора имат такъв характер.

5.   Изобщо не съм съгласна номер 2. Изобщо. Един истински мъж е сила. Той дава сила на жената до себе си и я подкрепя. Не иска да я мачка, да покаже нежност не е слабост. Когато има любов и уважение никой няма за цел да е отгоре. А тъпите комплексари си казват аз съм Алфа мъжкар, ти си малката женичка - всеки да си знае ролята. Не, не. В една истинска връзка големият, силният, истинският мъж ще може да разчита и да пази жената до себе си, както и тя да му отвръща със същото.

6.   Номер 5, като гледам по улиците е факт това, за което пише номер 2 и все повече се среща.
Затова няма лидери в спорта, политиката, във фирмите, в които всички работим. И като за капак къде на шега къде наистина жените казват "няма вече мъже". Има, но не са тези чехльовци, които си харесвате. Не са и онези примати, които се бият в гърдите, че са алфа мъжкари.

7.   Когато вълкът влиза в бой с друг вълк, вълчицата му се свива под врата му като да я е страх.
Не я е страх, пази вратът на вълка си от другия.
Така сме и ние жените с мъжете си.
Преди години в един бар стана някакъв проблем между моят тогава приятел още и някакъв от съседна маса. Така и не разбрах от къде тръгна проблема. Но онзи беше с още двама, а ние сами.
Дърпах "моят" да не влиза в простотиите на другият, да си ходим.
Онзи каза нещо такова "ти изчезвай, нея аз ще я оправя".
Това съвсем вбеси момчето ми и вече не го удържах. Скочиха всички и за секунди стана мелето.
Аз съм дребна, бях с една къса поличка, на високи токове, нагласеничка- празнуваме наш си ден.
Че като хванах един стол, че като го набих с всичка сила в главата на онзи мераклия... припадна. Докато мъжът ми (вече) озаптяваше другите двама (единият даже се покри някъде) аз използвах да считам няколко пъти ту припадналия, ту другият.
ОТ следващият ден пак си бях дребничката, нежна "половинка".
Ако ми се изцепи, че е лидер във връзката ни, сега, години по- късно и той ще прогледа през стол.
Можем да бъдем по- слаби, по- нежни, харесва ни да водите, стига да е с уважение и мисъл за цялото. Но... не забравяй, че сте партньори.