Как да съхраня семейството си...
Преди 20 дни разбрах, че съпругът ми е изневерил...
Ситуацията:
Тя - 3г. по-малка от мен, червенокоса и атрактивна, 2 деца, съпругът й работи в чужбина, живее зад нашия блок.
Съпругът ми работи на смени и основно той кара и взима детето ни от детска градина. Съответно, едно от децата й и нашето са заедно в една група. Забелязах, че той и детото доста говорят за нея и нейните деца. Разбрах, че всеки път, когато той я кара или взима от детска градина, всички са заедно. 2 месеца ми изкачаха най-различни неща пред очите, но реших, че си въобразявам. Е, не съм явно... Когато му се обаждах, все казваше, че е навън, нищо конкретно. Започнах да намирам червени косми вкъщи... И така, започнах и да повдигам темата за нея и дали той спи с нея. Отговорът естествено беше не и така до безкарай. Това, че ме лъжеше и не си признаваше ме караше да викам и да се карам с него...
Лятото водихме един разговор, какво ще се случи ако се разделим, аз къде ще отида, какво ще правя и така нататък, той беше инициаторът на разговора...
Един ден в искрен разговор ми призна, че е много объркан и не съм знаела какво се случва с живота му... Питах, но той не пожела да ми каже. Докато не дойде деня, в който ми призна за нея... Думите му бяха "Виждал съм се с нея не 1 път, вече приключи, мъжът й знае, всичко останало е между нас". Не ми отговори на въпросите, които задавах. Само, че той продължава да контактува с нея. Тъжен е, не може да се отпусне с мен, чувствам го далеч...
Не знам какво да направя, казах му да спре да комуникира с нея, а той нищо не ми казва, стои и мълчи. Усещам, че има чувства към нея... Съответно обвинява мен за тази изневяра, била съм такава и такава, това и онова не съм правила... А аз всичко дадох за него... не съм го карала да се чувства мъж, имал пред себе си лелка...
Истински не знам каква да правя, опитвам се да намеря път към него, но сякаш вдига стена. Той не се притеснява от факта, че тя има 2 деца. Даже мисля, че ако тя му даде зелена светлина ще се съберат. А преди говореше, че никога няма да гледа чужди деца.
Каза ми, че съжалява, че се е налагало да получава това, което иска по този гнусен начин, но съжалявал за нея.
Той беше принципен и добър човек, не лъжеше. А сега се превърна в това, коварен лъжец. Обичам го, искам го. Аз самата не се чувствам добре със себе си, затова веднага взех мерки, но го правя за мен, а не за него. И той го забеляза, но просто наистина го чувствам толкова отдалечен.
Съпругът на тази жена е тук, а като тръгне скоро пак какво?
Връзката им е била около 2 месеца....
Да се разделя ли с него? Ще съжалявам ли за тази раздяла? А той? Как намеря път към него отново... заедно сме 8 години вече и все още сме млади...

Коментари

1.   Какво съхранение? Захвърлил е 8 години заради нова дупка. Смятай колко те уважава, че и детото ви. Баща за пример. Ще гледа чужди деца, значи не заслужава да вижда своето.
Късай и толкова. Посвети се на детето. То е важно. Не губи време в хълцукания и хленчене по този предател, а си гледай детето. Не се вайкай какво ще правиш. Навсякъде е по-добре от това. Не бъди като тия отчаяни, роболепничащи жени, които не могат без Мъж и трябва непременно да имат някой, че да са добре. Имаш детето си.

2.   Ти трябва да си обидена, меко казано и ако иска той да намери пътя към теб, а не обратното. Не се обиждай, но се поставаш в адски унизителна ситуация. Имал е топки да си признае, не е като някои мишки мъже, но нелепото е, че още продължава да се вижда с нея, ти знаеш и въпреки това сякаш се бори за теб. По думите ти не изглеждаш кофти човек, това да те обвинява за изневярата си не е тъпо, а просто чиста наглост. Явно искаш да си запазиш семейството отдръпни се и ако иска той да се бори за теб при задължителен спрян контакт с въпросната, ако ли не да си ходи при нея, та бързо ще го замени и ще си остане сам и пак дълбоко ще съжалява, но късно. Много се унижаваш, не заслужаваш това.

3.   На 1- во място намери път към себе си, после мисли за другите- мъжът ти също е друг, извън теб.
Това, което не разбираш още е, че той вече се е разделил с теб... дори и да останете заедно.

4.   Какво значи лелка, тая дето гледа децата и няма време за себе си, а на мъжа нещо сгодно ме му било.
Чудя се как толкова лесно се решават да си лягат, при положение че не са сами.
Не бързай, нека да покаже желанието да сте заедно.

5.   Най логичното ако искаш да го задържиш е да го питаш какво намира повече в нея, какво му дава повече тя от теб и може би ще разбереш има ли шанс да продължите заедно или не

6.   Никак, а онзи ще и го направи и на следващата същото, ако е още вървежен, защото всичко омръзва в един момент, това е положението, явно не е запазил страстта и чувството на вярност.

7.   Така става когато жената престава да бъде жена и се превръща в слугиня. Виждам ги такива редовно. Сиви, без блясък в косите, без маникюр, без грим, с размъкнати анцузи на площадките. Ако другата е кипра естествено че ще му хване окото. Не мисля че вече имаш семейство за спасяване. И да се раздели с нея ще срещне друга. Ти си му безинтересне и безразлична, по-голяма обида от това да ти каже "лелка" няма. По-добре наистина мисли какво да правиш след раздялата.

8.   Здравейте, авторката съм...
В това изречение съм пропуснала една много важна думичка:
А преди говореше, че никога няма да гледа чужди деца.
Каза ми, че съжалява, че се е налагало да получава това, което иска по този гнусен начин, но НЕ съжалявал за нея.

9.   Аз ако бях да съм го натирила с 200. Да търпиш някой, който седи с теб само защото на любовницата й мъжът се е върнал и явно е дала назад, ми се струва голямо унижение. Аз бих го изгонила веднага, за какво ми е мъж, който не ме харесва. Ако разбера такова нещо за мъжа ми, му показвам вратата веднага, да си ходи друга да го дундури. То неслучайно има една приказка " К. р глава затрива"

10.   Ако у него има чувства няма какво да направиш. Не е възможно да възродиш каквото е имало между вас. Щом ти е казал, че си лелка, подозирам, че си от добрите жени, които обгрижват мъжете си, съвестно си гледат къщата и децата и все не намират време за себе си. Факт, но мъжете искат красиви кучки. Ще забележат повече как изглеждаш отколкото какво си сготвила. Имаш два варианта - оставаш заради децата( не знам имаш ли къде да идеш, какви финанси имаш и т. н), но отделяш повече време за себе си и го оставяш да прави каквото иска с онази, ангажирайки го обаче повече с децата и дома. Деугия ти е да си тръгнеш, това вече зависи от положението ти с дом, работа и т. н. Аз лично мисля, че ако нямаш къде да идеш първия вариант не е толкова лош - гшези се, ходи на фризьор, масажист, маникюр, тренирай, излизай с приятелки. Ако условието ти е, . че може да се вижда с нея реално той няма какво да ти каже - ти също си свободна да правиш каквото искаш. Току виж така види жена в лелката срещу него, макар че дори и да стане така не те съветвам да се надяваш, че нещата между вас ще се оправят - ако не е тя ще е друга, явно мъжа ти просто е изстинал към теб и дори ако прояви интерес, то ще е от мъжко его да не те вземе друг, а не че те обича. Тъжно, но факт. Помисли добре - самотна майка с дете е трудна работа за съжаление, особено ако става дума за малко дете.

11.   Е това е проблемът - че сте 8 години заедно, а човек (особено мъж и то млад) си има нужда от разнообразие, без да го съзнава дори...
И аз 10 години се правих на примерен съпруг и баща, даже си вярвах и искрено го мислех. В един момент обаче започнах да се чувствам сякаш се задушавам! Бях способен да тръгна след първата фуста, която ми завърти опашка. За щастие попаднах на стойностна жена (и тя семейна) - палувахме, лудувахме, докато ни поотпусна (около 2 години). Всичко беше много дискретно, семейните ни партньори са свестни хора, и беше пределно ясно, че не искаме да си разваляме семействата.
Та това е човешката природа! Мъжът ти е бил искрен, че е объркан. Просто е много наивен като човек, горкият... Като те гледам, и ти не си нещо по-напред от него. Ако можеш - преглътни го и продължете напред да си гледате децата. Ако ли не - развали семейството, докато в един момент не се озовеш пак в същото положение, но с друг човек и с други деца...

12.   Искам да попитам номер 11 - ако жена ти си лудува и палува с някой няколко години, пак ли ще си кажеш "горкичката, човек е все пак"? Ама честно?

13.   Ми тази "красавица" му е ограбили добродетелите и затова е започнал да те лъже. Нали си жена знаеш как става разтворима си " църквата " и му е казала че е готова да приема благодатна дарове. Ще се наложи да градиш не път към него а качества в него на първо време му предложи да станете монах и монахиня да се наичите да си спазвате думата така поне любовницата ще загуби влияние към него. Като мине още малко време му кажи че искаш да му станеш сестра а той да ти е брат:) - Успех

15.   Първична реакция раздяла, изневярата е повод за размисъл, естествено те обвинява, но вината е на двамата. Вижте какви са проблемите.

16.   11 много си прав. Минах по този път с една страхотна жена. 3 години. Толкова трая страстта. Беше като наркотик, бяхме на една вълна на любовта. Но всичко си има начало и край. Останахме с добри чувства един към друг. Един път се изживява това.
Разликата от съпругата е, че любовницата е за любов, удоволствие, всичко, което не може да ти бъде дадено от съпругата.
Живот....

17.   И двамата ще съжалявате, ако се разделите. Той сега е влюбен, увлечен, но неминуемо ще дойде момента, в който ще изтрезнее, ще почнат да го дразнят чуждите деца, ще намрази и нея, че му е развалила семейството. Да, сега е отчужден, отдалечен-това е обяснимо, тя е нещо ново за него, новото е интересно, а ти-ти си му в кърпа вързана, отдавна завоювана територия. Гадно нещо е изневярата, много болка причинява, особено когато са намесени и чувства. Моят съвет е да се разделите временно и да го оставиш да прави каквото иска-най-сигурния начин бързо да му писне от любовницата.

18.   Не се ядосвай, започни да гледаш себе си. За тези кризи в брака никой не е застрахован. От поведението му разбирам, че най -вероятно я харесва доста, погледни книгата "изневярата" на Демиан Букай. Понякога това да изберем някой друг( за кратко) пред дългогодишния партньор е чест избор, защото изначално не сме моногамни. Не го обиждай, не се дръж зле с него, започни да гледаш себе си и да се грижиш за себе си. Щом досега не сте се разделили най-вероятно много цени теб и семейството ви. Обикновенно проблемът с изневярата е при този който го прави и много често това, което ни говори ( в случая, че изглеждаш като лелка) е начин да оневини себе си. Запази достойнство и хладнокръвие, не изпадай в ярост, не се карай с него, остави го за малко да си изживее момента, ангажирай го със семейни дела и ангажименти, не върши всичко сама. Горе главата, ще минете през това и не се разделяте, прибързано, няма смисъл. Ако любовта е истинска, всичко се преодолява. Пък и човек минава през всичко. Ще се справиш, не реагирай по стандартния начин, действай различно, прочети повече за причините за изневярата, търси отговори за себе си и нещата полека ще се наместят

19.   Бе тя и жена ми е слугиня, ама не бих и изневерил. Просто си я обичам. На него сега му е лесно, защото ходи и си я чука, пребира се и хотела му е на разположение. Ама като почне да живее с нея и тя му каже, , Айде мойто момче, аз ще готвя ти ще чистиш, , и чуждите деца при забележка от негова страна, , Млъкни бе ти не си ми баща, , реално ще осъзнае какво злато е изгубил.

20.   Авторке, в брак сте от отдавна, деца, ежедневие, работа, скука, ти застаряваш... Мислиш ли, че който и да е мъж няма да гледа встрани? Намерил е някоя съседка, уж за два месеца се наклецали... Такъв проблем ли е за тебе? Ако си мислиш, че другите мъже не изневеряват... Ох, ох, ох.

Трябва да намериш нови начини да се забавлявате, да ви тръгне животът по нов начин. Не сте малки.

******************************

До 9

Ти можеш да го натириш с 200, но ще останеш сама с детето/децата в случая и ще си жена с ремарке.

"Аз бих го изгонила веднага, за какво ми е мъж, който не ме харесва. "

Явно си млада още и даже и през ум не ти минава, че някой ден може да родиш и да остарееш. Той може и да те е харесвал и да е бил лудо влюбен в теб, да се е раздавал на макс, ама след 8 и повече години сте влезнали в един коловоз. Какво остава за 15-20 години живот с един човек? Ти и да си била хубава на 20, да си била топ тупалка 10 от 10, на 35 вече си залязваща звезда и се сещаш, че вече има по-млади и по-хубави от тебе...

К*р глава затрива, ако попаднеш на грешната жена, чийто мъж, ако разбере, може да те разкости. Или на такава, която ще те обере до шушка.

21.   Н 11, а в темата на мъжът, който жена му го заплашвала, че ще го зареже защото бил импотентен, я оплюхте каква година била, Нали? !
Мъжете имали нужда от разнообразие, а мислите, че жените не ли?
Голяма грешка! Единствената разлика е, че повечето жени контролираме тези инстинкти за "разнообразие"!
А такива като теб сте си останали повече животни отколкото хора.

22.   Ех, коментарите показват колко жалко е положението в България през последните 20 години... Изневярата е станала нещо нормално и да наричаш жена си "лелка" вместо да я подкрепиш в това да свали няколко килограма или да се поддържа - съвсем в реда на нещата.
Нещо ви е ужасно сбъркано на мъжете в България.
Авторке, напускай го този и си живей сама с децата.
Като децата отраснат и са самостоятелни, замини си за чужбина някъде и си намери чужденец, с когото да си изкараш старините.
Българските мъже нямат морал, нито ценности. Фусти им трябват, гримчета и парцалки...

23.   10, то отделянето на време за себе си става с това мъжът да седи при децата по това време. Ако той все намира оправдания (майка си, извънредна работа) кой ще седи при децата тя да отделя време за себе си? И като се готви и оправя се прави това основно за децата, няма всяка нормална майка да тръгне по фризьори и маникюри, а децата й да ядат суха храна. Маникюрите са забранени около бебета и малки деца, ако не знаете. И сто пъти по-добре да си една сива "лелка" със слънчице дете до себе си, отколкото стара мома с маникюр и 20 е***Ча. Лично мнение.

24.   Ако ти дава пари и помага за отглеждане на децата няма за какво да разваляш семейството. Ако не получаваш достатъчно секс, може и ти да си хванеш някой подобно на него.
В общи линии всичко това се случва в много други семейства.

25.   Подкрепям номер 11 и номер 16

26.   Върви при мъжа й и поговорете. Може пък да се размените или поне оная да си развали малко настроението.

27.   "Сиви, без блясък в косите, без маникюр, без грим, с размъкнати анцузи"- точно това е истинска жена, №7 - естествена и натурална, а не накипрена кифла със маникюр, екстеншъни, да се мумифицира като мумия с 10 кила грим и да се облича като проститутка, с къси полички до гъза и високи токчета. Красотата на жената е в нейната скромност, а не в джуките, циците, гъзовете и перуките, както все ревете повърхностните патки с плоско мислене. Ако има някой мъж, който да харесва първото, значи вие самите сте си го избрали такъв, и затова се сърдете не на друг, а на самите себе си за погрешния си избор. 95% от мъжете не са такива, а съвсем нормални, ама вие всичките се натискате на 5-те % курвари и серийни ебачи, затова представите ви за реалност са изкривени.

28.   До 24, Не, там е момента, работя изключително отговорна и доходоносна работа... Финансовата част основно е била в ръцете ми (изключение е периода на майчинството).
Все пак, благодаря на всички за съветите... Вчера търсих жилище и докато режех салатата и си мислих за предполагаемия разговор, се порязах жестоко... Бих го пропуснала, но в тази ситуация го приех за знак. Карам си по старо му, пък времето ще покаже... Общо взето, сега аз съм си важна, не той на мен :)

29.   26: Мислих си го... днес имах чудесната възможност, видяхме се в детската градина. Но той ми изглеждаше смачкан, какво да му кажа на човечеца? !

30.   До 20 от 9 Не съм млада, както си предположил, а на 40 и с мъж и дете. По твоята логика един човек трябва да има достойнство и да не търпи неща, които са му обидни, само когато е на 20 и най-вече ако е топ изглеждащ. И какво ако се раздели някой на по-късна възраст, ще се свърши света ли? ! По-добре сам отколкото зле придружен. Предпочитам сто пъти дори и да ми е по-трудно за някои неща, да бъда сама отколкото с човек, с който ще живеем в някакъв нещастен компромис и битието ни ще е някаква измъчена история. Всеки остарява, не само единия, само че ако държиш и имаш уважение към този човек, с който си преминал през какво ли не, най-малкото, което заслужава е поне да си мълчиш за външния вид или ако толкова ти пречи ставаш и си заминаваш, а не мишкуваш като путка! Чудно ми е дали щеше да си толкова великодушен ако историята беше наобратно и мъж се жалваше, че жена му го счита за чичка и си е хванала някой. Надали, тогава щеше да има плюене срещу нея до небесата, каква е неблагодарница, курва, че не си гледа семейството, че трябва да я зареже. Двойният аршин е много популярен в това отношение.

31.   16 любовницата била за любов, стига сте се оправдавали, искали разнообразие.
Ами заведи я на вечеря тая жена, води я на спа някъде, ще ти стане любовно. Ама за жената не могат да се харчат пари, трябва за друга.
Жалки сте.

32.   Авторке, намери си и ти едно младо "колагенче" и ще живнеш.
Остави го този твой "мъж" в любовната му драма.
За какво ти е този безхарактерен плужек? Че и олигавен вече от комбината? !
Продължаваш да се държиш с него като да си му маминка, а не съпруга и той се отнася с теб като с такава.
Спомни си, че си ЖЕНА, а не на сульо удобната слугиня. Излез и си вземи млад, хубав колаген ;)

33.   31, за да тръгнеш да търсиш любовта навън, значи липсва вътре. А защо? Всеки може да отговори на този въпрос. Нещо липсва. В единия или двамата.
А тези мъже, които пишат, че не изневеряват, те са онези, които не смеят и на ум да мечтаят за друга жена... може да им чуят мислите и жална им майка... послушковци.

34.   32, ти пък ако знаеш "младите колагенчета" как са примрели за стара, сбръчкана, увиснала, вмирисана скумрия като теб и се изпоизбиват за твоята неповторима компания, та се пушек вдига. Младите момченца си искат млади момичета колкото тях или по-млади от тях, не дърти, изхабени, вмирисани чанти. Тя ако го зареже друг няма да намери да й гледа децата, камо ли по-млад. Така, че си избий женските мокри мечти от главата.

35.   Моето мнение е, че изневяра трудно се преживява, ако бъде разкрита.
От моя дълъг опит (от всички страни на тъпо-ъгълния любовен триъгълник) - реално имаш следните избори:
- Оставате заедно в семейството и кръшкате поотделно
- Не оставате заедно и поемаш риска да срещнеш или не нова любов.
- Комбинация от горните две, като се почва с първата и се стигне до 2-та.

Имай предвид, че в повечето семейства това се случва, но хората са достатъчно благоразумни да се крият.

Пак от моя опит - ако изчакаш малко да ти минат емоциите - решението ще си дойде само.