Търся съвет
Здравейте, аз съм на 25 години, преди време бях лудо влюбена в един мъж 4 години по голям от мен, ще го нарека Доминик, той мюсюлманин, аз християнка. Бяхме нещо между приятели и двойка, той бе най-добрият ми приятел. Имали сме доста емоционални моменти, интимните са отделно. Постоянно се случвало да се разделяме през годините, а след това отново се събираме. Помежду времето в което не сме контактували съм имала токсична връзка с друг човек, който ме смаза психически. Доминик знаеше всичко за мен и всеки мъж с когото съм била, дори започнахме отново да се срещаме малко преди да приключа окончателно токсичната връзка. Винаги ме е подкрепял, винаги ме е насърчавал към добротата, винаги е знаел точно какво трябва да каже когато съм тъжна за да ме развесели и какво да каже когато вървя по грешен път. Помагал ми е във абсолютно всичко възможно. Актове, Ремонти по колата, Прегледи, Лекарства без изобщо да искам нещо от него. Отива и го прави. Винаги е казвал, че ме обича по свой начин. Родителите ни (моите и неговите) са крайни във вярата си. Нито неговите ще приемат мен, нито моите ще приемат него. Стигнахме до заключението че не можем да бъдем заедно точно поради тази причина. Това много ми тежеше и реших да се разделим. Обсъдихме го и край до там. След време той отново ме търсеше, но аз отказвах всяка среща с него. Смених града след това и държавата. След два месеца започнах връзка с друг мъж на 37 години, за да избягам от самотата и да забравя Доминик. В последствие се омъжих за него защото нямаше как да откажа аз вече живях с него. В началото се залъгвах че го обичам, но осъзнах че този човек не е този който беше в началото. Спрях да се грижа изцяло за себе си. Вече живея ден за ден. Най-лошо е да знаеш, че си опропастяваш живота и връщане назад няма. Не мога да се разделя със съпругът си тъй-като е от семейство на лоши хора и знам какво може да ми се случи разведа ли се. Единствения вариант за развод е да ми изневери, но това няма да се случи тъй- като е моногамен и вманиачен в мен Правеше се на добър човек, а всъщност е лош, мързелив, егоист, а Доминик е точно обратното-прави се на лош, но е изключително търпелив, добър, работлив. С него бях истинска, без лъжи, без маски, бях щастлива. И преди да кажете че съм се омъжила за пари ви казавам. Не съм се омъжила за пари, родителите ми все още ме издържат и не са ме оставили, съпругът ми се грижи единствено за храна в "дома ни". Не искам Доминик да си мисли че така ми е било удобно. Направих всичко напук на него и невъзможната ни любов. Постарах се да я убия, но тя не умира.. Вече трета година Доминик не е в живота ми и още не мога да го забравя. Всяка нощ или се затварям в тоалетната да плача за да не ме чуе съпругът ми или сънувам познайте кого Доминик. Днес се прибрах в родния ми град и видях Доминик. Беше на метър разстояние от мен. Погледите ни се засякоха, след което всеки продължи по пътя си. Болката е просто непоносима. Не знам дали да го потърся, ако не за друго поне да поговорим, да видя как е. Да обсъдя с него всичко до тук. Ако не мога да съм с него, поне не искам да ме мрази. Иска ми се да го видя поне за 10 минути, нищо повече. Не знам дали ще се съгласи и изобщо като цяло какво да правя. Моля за съвет.

Коментари

1.   Проблемът ти е със самата теб. Имала си 3 токсични връзки. Трябва да си отговориш защо винаги избираш неподходящи мъже. Толкова ли не намери един читав. И какво си се вторачила в тоя Доминик? Идеализираш го, защото сте се разделили преди да ви почнат проблемите, а е ясно че щяхте да имате такива.
От това, което си написала аз не виждам проблем в мъжа ти, а само някакви лиготии в теб. Омръзнал ти е и искаш промяна и като нямаш нов на хоризонта и започваш да се връщаш към старото.

2.   Винаги има изход, как така няма връщане назад? ! Страх те е да действаш, какъв съвет търсиш тогава? !
Махай тоя мухльо мъжа си моментално.
Не мисли и да Доминик, щом те интересува повече мнението на родителите, значи и него махаш.
После си сядаш на г***а и докато не ти стане добре сама, не започваш нова връзка. Успех!

3.   Доминик- ще се разплача. :D

4.   Авторке!

Помислите за този мюсюлманин са от дявола! Прогонвай ги веднага щом се появят, изобщо не беседвай с тях и не се съгласявай като ти внушават, че с него ти е било добре!
Помолвай се по-често силно на Бога, ходи в близкия православен храм, запали свещи, моли се от цялата си душа и сърце!

Изходът ти от материална гледна точка е един - да не предприемаш никакви стъпки за раздяла с мъжа си, а да започнеш да си гледаш семейството и да бъдеш добра съпруга!

А от духовна гледна точка - изходът е да се обърнеш към Бога и да се въцърковиш в православната църква! (защото само тя е съхранила неповредено и в пълнота и цялост апостолското учение! )

Постепенно всичко ще отмине и дори след време ще се чудиш как си могла така да се увлечеш по друговерец!

Защото вярата в Бога е най-важното нещо в живота на човека!

Така, че благодари на Бога, че те е отдалечил от този друговерец!

5.   Нито Доминик, нито съпруга ти! Ти си нещастна сега в брака си и се връщаш към Доминик! Премести се далече от семейството на мъжа си и започни наново! Нали нямаш още деца? Аз преди избягах от такива лоши хора, ти също можеш. Да не би да те е страх да останеш сама?