Да го пусна ли от сърцето си?
Здравейте. Изправена съм пред дилема. С приятелят ми сме заедно от 2 години и преди два месеца се преместихме да живеем заедно на квартира в друг град. Забелязвам от доста време, че е изключително апатичен към мен. Работя на 8 часа и редовно пътувам да родния си град, ходя редовно на университет и се опитвам да се развивам максимално, доколкото условията ми го позволяват, но не откривам никаква подкрепа от негова страна и никаква амбиция в живота му. Той играе цял ден на видеоигри и вечер излиза с приятелите си, с които не иска да ме запознае. Постоянно ми казва, че иска лично пространство, казва, че той си имал приятели, аз трябва да имам свои и да не излизаме заедно, не иска да излезе с мен, дори само двамата и ако прекарваме някакво време заедно, то е вкъщи. В компанията му има момичета и имам съмнения, че най-вероятно има друга и е изгубил интерес към мен. На моменти се държи много грубо и е жесток, не само в отношението си към мен, а и като цяло в нагласата си към живота. Оставял ме е сама, докато съм била разплакана и съм му казвала, че имам нужда от емоционалната му подкрепа. Винаги ми казва “обичам те за момента”, защото не можел да ми обещае нищо за
по-дълъг период от време. На косъм съм да се изнеса, защото не се чувствам сякаш имам партньор до себе си, а чужд човек. От друга страна при всяка една мила дума се разколебавам, всяка прегръдка и допир ме карат да размисля и като цяло изпитвам страх, че ще съжалявам и няма да намеря човек, който да обичам и да ме обича.
Искрена съм и откровена, много пъти съм говорила с него, но сякаш нямаме общ език и не разбира любовта като мен. Комуникацията не помага в случая. Искам съвет. Нормално ли е това отношение или сочи, че е време да поемем по различни пътища?

Коментари

1.   Той вече е поел по друг път, само не му е сигурен клона по който стъпва...
Без значение това обаче, няма дори елементарно уважение към теб, за любов дори да не говорим.

2.   Добре знаеш отговора, ние ще те посъветваме същото :)

3.   Аз на твое място моментално бих приключил такива отношения!

4.   Авторке,
"изпитвам страх, че ще съжалявам и няма да намеря човек"
- най вероятно тъй ще излезе. И да намериш ще е същия.
"който да обичам и да ме обича"
- при мъжете няма такива работи. Мога да го потвърдя понеже съм мъж.
"На моменти се държи много грубо и е жесток... "
- винаги единия от двамата е такъв. Ако не е той ще си ти. Само че този пич ги разбира нещата и не е някакъв мухльо да се остави да му се качиш на главата.
"На косъм съм да се изнеса... "
"при всяка една мила дума се разколебавам... "
- Нали ви казвам че тоя пич не е вчерашен.
Не го пускай- следващия може да е по- зле.

5.   Какво значи "обичам те за момента", бе, мило момиче? Как може да стоиш с човек, който не те уважава и се държи зле с теб? Без да даваш обяснения, събери си един ден нещата и си върви в родния град или иди на общежитие. Какво се занимаваш с някаква лепка, която те ползва? Никога не бих обърнала внимание дори на такъв човек. Като е толкова умен, "обичала си го и ти за момента" и си си тръгнала - толкоз. Да си хваща друга, която да му търпи апатиите и лошото отношение. Младо и работливо момиче да стои с такъв и да си жертва спокойствието и бъдещето.... е, умът ми не го побира понякога.

6.   Какво се чудиш, тя връзката ви вече я нама. Това, което е останало, ще става все по-малко докато и то изчезне.

7.   Ти имаш връзка с него, той с теб - не. Търси си друго гадже и не възлагай никакви излишни надежди, че с този ще се получи нещо.

8.   Да, зарязвай го. Нещата вече са изчерпани отдавна, в момента си в агония. Човек, който не иска да излизате заедно е фалшив, не те пуска защото си му удобна, нищо повече.

9.   От сърцето не се пуска съзнателно. Става естествено и с времето. Но връзка се прекратява съвсем съзнателно и за теб категорично е дошло времето да го направиш. То вашето така или иначе дори не е нормална връзка. В твоя случай категорично важи правилото, че е по-добре сама, отколкото с неправилния човек. А вероятността да останеш сама така или иначе е малка, но следващия път избирай по-добре, за да не се окажеш с поредния идиот използвач, а да си намериш истински достоен партньор, какъвто заслужаваш. Успех!
Ж

10.   Не ти трябват несигурни в теб мъже. Не ти трябват несериозни.
Пускай смело.

11.   Това не ти е приятел или мъж, а съквартирант а ти за него си безплатен секс. Зарязвай го.

12.   Най-вероятно излиза с друга щом не иска да излиза с теб и да те показва. Всички мъже искат да си показват половинките. А и ме знам какво се тормозиш с този човек. Очевидно си амбициозно момиче, а той е някакъв зациклилА и каква работа имаш с човек с който неможеш да комуникираш и да се разберете

13.   Ужас, колко унизително! Ти добре знаеш, че трябва да се махаш! Ще срещнеш човек, който наистина ще те обича <3 Успех!!

14.   До АВТОРКАТА. Мило момиче, този парцал, с който сте в момента бързо го оставяйте, той е вече завършен паразит, който няма никаква визия за развитие както на собственият живот, така и на вашата връзка. Та той вече е един завършен лумпен, който ще паразитира върху Вас, ще Ви разбие и сърцето, и живота и бъдещето Ви. На 24-25 години ще ми играе игрички, остава да му купите една детска количка и да го водите на детска площадка да си играе на пясъчника с дечицата. Лично аз мисля, че думата "обичам те" е заредена с голяма емоция, сила и чувства. Тя не се произнася, при всеки случай, когато искаш да впечатлиш някой. Ако някой иска да изрази чувства към момиче, което харесва, но още не е наясно за бъдещето развитие на връзката, има изрази като "желая те", "харесвам те", "искам твоята топлинка", "влюбен съм в теб" и други мили думи, но думата "обичам те ", е запазена и се казва на единственото момиче, което ще стане съпруга на човека, който я е произнесъл. Поне аз така мисля. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"