Важен въпрос към всички жени, които смятат, че за да родиш, трябва да разполагаш с достатъчно много пари!
Имам важен въпрос към вас и се надявам силно да се замислите и да дадете поне някакъв смислен отговор.

Ако в световен план дойдат доста тежки времена, примерно породени от една глобална/световна война, то според вашите настроения и личностни разбирания въобще не трябва да раждате, нали така?

Нека вземем за пример Втората световна война, която криво-ляво е продължила 4-ри години. Ако има такава война вие ще кажете, че за тези 4-ри години няма да раждате. Добре, но следвоенните години също са били изпълнени с лишения и мизерия в цяла Европа. 10 години е трябвало на Европа да тръгне да се съвзема икономически! Това за вас какво означава? Че 4-ри години война, плюс 10 години възстановителен период или общо 14 години, в които няма да раждате. Така ли? Това означава, че цяло поколение жени няма да искат да родят и ще предпочетат да си стоят бездетни, защото няма да могат да купят зимни обувки на децата си от 100 лв. и нагоре, а ще трябва да се ограничат с най-обикновени за по 30 лв.... Пюренцата също няма да са ви по джоба и ще откажете да сварите за деня един морков и един картоф и да го пасирате, за да нахраните детето си.

В исторически план Втората световна война е била много по-голяма и мащабна от Първата световна. Ако човечеството се сблъска в нова битка за преразпределение на света, то се очаква Третата световна да е много по-глобална и ПРОДЪЛЖИТЕЛНА от първите две.

Преди 100 години е имало много по-малко материални блага и хора, съответно и много по-малко неща за разрушаване и хора за убиване. Ако в близките години настъпи тази Трета световна война, която според доста анализатори вече е започнала, то вие реално ще се сблъскате с проблема дали да раждате, дали да имате семейства и да оставите поколение след себе си! Така. Ето ви реален казус, пред който съдбата може да ви изправи много скоро. Даже толкова скоро, че за някой може да е нереалистично.

Нека вметна, че украинският народ вече се сблъска с Третата световна война и продължава да чувства негативите. Ако следите западните новини, то вече сте разбрали, че една по една западните страни излизат с официални изявления, че вече не могат да изплащат помощите на украинските бежанци и дори им предлагат еднократна сума от порядъка на 1200 евро на човек, за да напуснат съответната страна на територията, на която пребивават и да се върнат в Украйна. Т. е. официално западните страни заявяват, че вече не могат да издържат украинските бежанци и да им осигуряват безплатен дом. Какво ще стане с тях след няколко месеца, когато парите, взети от Европейския данъкоплатец, безвъзвратно се изчерпят за подпомагане на настоящата война? Украинските граждани ще останат буквално на улицата без подслон и без пари за препитание. Ето че един европейски народ се сблъсква челно с т. нар. Трета световна и последиците от нея.

Ако започне глобалната война и няма незасегната страна, тогава вие какво ще правите, мили дами? Парите на Евросъюза вече изтекоха за подпомагане на какво ли не и на кого ли не. Вас българките никой няма да нагости и с една паница топла супа и един къшей сух хляб, когато отидете и се изтипосате на вратите на австрийци, чехи, немци, швейцарци, италианци и французи. Войната ще е засегнала всички европейски граждани. Какво ще правите, питам?

Тази Трета световна война ще е много по-дълга от Втората световна. Може дори да е в пъти по-дълга. Като добавите естественото увеличение на цените на бензина и дизела по време на война, поскъпването на стоките от първа необходимост, масовата безработица, която ще се засили не само от войната и от рецесията, която предстой и която вече бие по САЩ, но и от навлизането на изкуствения интелект и изместането от него на много работни места, то картинката за вас ще е много мрачна и крайно песимистична, за да мислите за каквито и да е деца и раждания.

Но всичко това ще продължи много дълго! Вероятно поне 10 изключително тежки години. Като добавите и възстановителния период, който ще е и той поне толкова, то излиза, че ако войната започне 2025 г., вие ще се решите да раждате едва 20 години по-късно или 2045 г. и след това. Успех!

Това означава, че две поколения фертилни жени ще пропуснат да раждат. Или ще стане така, че 50-60- годишни мъже тепърва ще оплождат сега родените момиченца и тези, които тепърва ще се родят, които тогава ще са по на 18-20-22 г. и които ЩЕ СА ОЦЕЛЕЛИ ОТ ВОЙНАТА!

Страшна логика, жени! Жалко, че се стигна до времена, в които ВИЕ СТЕ ПО-ОПАСНИ И ПО-УНИЩОЖИТЕЛНИ и от най-свирепите войни.

Това, което вие правите и една Световна война не може, защото дори и при такава война не умира цялото население на една страна. Много оцеляват. Но вие искате следващите две поколения деца да са буквално кът. Което е сравнимо с убийствата извършвани по време на война. Да не дадеш право и възможност на живот на едно същество определено е сравнимо с отнемането на живота. И не говорим да раждате по 10 деца, както е било преди 100 и повече години. За 2-3 става въпрос.

Та, искам да чуя вашето виждане за бъдещото ви в подобна ситуация, която е твърде вероятно да се случи.

Коментари

51-56 от 56

61.   54 е много прав. В най-бедните държави се раждат най-много деца! А богатите не раждат защото не им стигали парите. И някакви кокошки се правят на много важни.

62.   От 54 до 61, не е зададен правилно въпросът ти. Аз в какво семейство предпочитам да живея няма никакво значение. Човек не си избира семейството, в което да се роди.
Правилният въпрос е защо японските семейства, които са с толкова високи доходи, предпочитат да нямат деца или да имат по едно, по-зле са и от нас като раждаемост, а циганските искат и се множат като зайци?
Между другото, това с охолния живот не е само при хората. Имаше някакъв експеримент с мишки. Осигуряват им изолирана среда с идеални условия за живот. И само за 1-2 поколения мишките губят инстинкта си за размножаване, стават лениви и колонията измира от самосебеси.
Както казах, не съдя никого. Все ми е тая. Жените, които искат да раждат - пожелавам им щастлив семеен живот. Които не искат, желая им да открият щастието си другаде.

64.   60, точно хората от средната класа се размножават по-малко от бедните. Да кажем, едно семейство средна класа трябва да има месечен доход десетина хиляди лева общо. Това не са малко пари за България. За да достигне такова ниво на доход човек трябва да вложи определени усилия, за да се реализира кариерно. А за да станеш добър в една професия, се иска време, усилия, отдаденост. После се иска пак време, за да поддържаш нивото.
Съответно човек бачка до 35 здраво, после и да срещне подходящ партньор, да направят едно дете, максимум две. Понеже биологичният часовник цъка. А и от къде време да гледате 3-4 деца? Даже и на по 20-25 да сте се намерили и заедно да напредвате, пак се искат години за да стигнете висок стандарт.
Докато семействата, които се задоволяват с малко, примерно на 22-25 бачкат обикновена работа, спокойно могат да имат 2-3-4 деца. Защото биологията им го позволява. Вярно, ще се возят в голф или в градски транспорт, ще живеят в къща в малкия град.
Не казвам кое е по-добро или по-лошо. Аз за себе си съм избрал първия вариант, всеки си взема решение за себе си. Но тезата ти, че средната класа е най-подходяща за размножаване, не издържа. Прирастът винаги идва от по-ниските социални слоеве.

65.   58, видно е, че мразиш жените, защото от тях не може да се вредиш с мъже. Дано нямаш дъщери.

68.   65, изобщо не ме познаваш и говориш пълни глупости за мен. Обичам си жени, вдигам го от жени, спокойно. И да, имам и дъщери и синове от различни жени, да те хване яд.

69.   68, горките дъщери.

51-56 от 56