Млада майка
Здравейте, на 21 г. съм и съм бременна. Интересно ми е да чуя какво ви е мнението за младите майки? Какви са ползите според вас от това да родиш на тези години и какви са минусите? Аз съм твърдо решена да го задържа, но би ми било интересно да чуя различни гледни точки. Единственият “минус” при мен, който намирам засега е, че ще се наложи да си замразя 1-2 г. от университета.

Коментари

1.   Млада майка се казва когато майката е непълнолетна! Ти си в перфекта възраст да станеш майка, ако таткото е до теб разбира се.
Университета не е нужно да го прекъсваш, може да се учи и с бебе, трябва само усърдност. Може бащата или някой от бабите или дядовците да излезе в майчинство, може да се наема детегледачка за по няколко часа на ден, решения на дилемата ти има стига да искаш.
За моята племенница единия дядо излезе в майчинство, за да не си загуби майката работата на мениджър в голяма фирма. На една приятелка свекърва й пое майчинството, за да може майката на бебето да се развива в учителската си професия, така че....

2.   Няма никакъв минус. Даже циците ще ти станат по-големи.

3.   Представи си се на 35 години. Може да ти се вижда старост, но не е. С дете на 13, 14. Да децата винаги искат грижи, но вече ще е поотраснало(едно време на тия години всичко са вършили). Детето на училище, прибира се само, учи, излиза с приятели, ходи на извънкласни дейности. Ти след работа си ходиш на танци(примерно). Излизате с мъжа на кръчма. Ходите 3 на почивки, детето няма нужда да му тикаш лъжичка, да го кърмиш.
Представи си на 35 тепърва да се започне това-раждане, памперси, паркове. Като отрасне детето ще си на 50. И не, до 35 няма да си се наживяла, гаранция.

4.   Липса на образование и трудов стаж. Реално ще си вкъщи до 24-25 години. Че и повече понякога.
Важното е мъжът да е стабилен.

5.   Авторке, благодари на Бога!

Много жени мечтаят за бременност и деца, а не могат да забременеят!

Няма проблем, че си млада - именно това е най-подходящата възраст за една жена да стане майка!

Да родиш на тези години има само плюсове!
Минуси - за нормалните и сериозни хора - няма!

Унито не е проблем!

6.   Браво, супер е да си млада майка! Имаш повече енергия да тичаш след малко дете, да учиш и да си гледаш домакинството- личен опит. Ако таткото ти е колега- не прекъсвайте, гледайте си го, редувайте се на лекции и упражнения, а за сесиите все някоя баба ще помогне. Успешно раждане!

7.   Нищо няма да замразяваш, това е бременност, не е болест!

8.   Не си съвсем млада примерно на 17-18. По-скоро е навреме. Ползите са, че на 38-40г ще си сравнително млада и ще имаш пораснало дете. Ще бъдеш млада баба и ще можеш да видиш внуците пораснали.

9.   Единственият плюс е, че самото раждане, най-вероятно ще мине леко и ще имаш повече енергия от жена на 30 . Обаче, пишеш че си в университета, т. е. нямаш собствени доходи, най-вероятно нямаш собствено жилище, нямаш никаква стабилност и нямаш житейския опит, който е важен. Така, че май минусите са повече, но абортът е гаден, а ти вече си бременна (не е сега да обмисляш дали да правите опити), за това стягаш се, забравяш за целият си досегашен живот и стискаш палци хората около теб да се съгласят да ти помагат. И се приготви, че те чакат доста тежки години.

10.   Родих сина си на 19, на 21 ненавършени се роди и дъщеря ми... сега на 60 имам две прекрасни деца и трима внука като соколи... деца се гледат в млади години, на 45г. вече е късно да сменяш памперси, освен на внуците....

11.   Н 1 какви глупости се опитваш да внушават? Непълнолетни майка си е НЕПЪЛНОЛЕТНА (дете) майка. А авторката е именно много млада бъдеща майка! Навсякъде се опитвате да си внедрите педофилските наклонности

12.   ОТ АВТОРКАТА:
Благодаря за положителните отзиви. За мое голямо щастие таткото е до мен и много се радва за бебчо. Не учи, но има стабилна работа, само аз съм студентка. Дано не ми се наложи наистина да замразя, а да успея да съчетая майчинството с ученето, ще дам всичко от себе си! Аз вярвам, че това е благословия и периода от 20-25 е прекрасен за една жена да роди, чувала съм, че тогава рисковете са мнооооого по-малки за усложнения.

13.   И защо да го замрэзиш. Хиляди учат и имат дете, минаваш задочно, търсиш варианти. 21 си и нормално да си имаш дете, да възрастта на майките все повече се увеличава, но един от топ специалистите по инвитро, препоръчва първо дете до 24 г. И по-добре рано, отколкото късно, защото на 30 можеш да се окажеш без яйчников резерв.

14.   Всички твои връстници ще учат - работят, ще излизат с приятели, ще ходят по купони. Ти ще си недоспала, ще дундуркаш ревящо бебе. Освен ако не го тръснеш на баби и дядовци. Таткото, ако е на близка до твоята възраст, ще му се ходи нагоре-надолу и дано бързо не му писне от сивото ежедневие. Дано оцелее връзката Ви. Аз родих първото си дете на 31г., вече завършила университет и със стаж от 7г. Със съпруга ми имахме връзка още от университета, бяхме ходили къде ли не и оставането в къщи с бебе не ни е тежало. Дъщеря ми вече е на твоята възраст и категорично я съветвам да си завърши университета, да поработи, да си поживее и тогава да ражда.

16.   1 Млада майка се нарича, току що родила жена, независимо възрастта и.
Преди са раждали всички рано, разбира се трудно е, но на 21 човек не е видял толкова от живота и може би е по- лесно. Детето ще порасте бързо и на 40 г ще имаш голямо дете.
Всичко може с деца, стига да има помагащи баби наоколо. Иначе е трудно много на колкото и да родиш.

17.   Вярно, че са ниски заплатите, ама ако един мъж не може поне една година да се грижи за тях, какъв мъж е изобщо.
Каква финансова сигурност, аз имам висше, работя по специалността, Ами не ми стига заплатата до края на месеца. Апартамент да си купя сигурно цял живот няма да мога, това означава ли че трябва да нямам деца?
Ако чакам всичко да ми е наред, няма да има такъв момент.
С деца може и на екскурзия, на почивка, да излезеш вечер, стига да има на кой да го оставиш. Не е лошо понякога да се оставят децата при бабите.

18.   Номер 14 го е казал най-точно. Това е реалността.

19.   Пак тема с цел проучване, но не от млада жена, а от някой възрастен чичко.

20.   Номер 14 каза -
" Дъщеря ми вече е на твоята възраст и категорично я съветвам да си завърши университета, да поработи, да си поживее и тогава да ражда. "

Мъже, ако можете да четете между редовете, яна е работата каква е майката и каква ще стане дъщерята.

Пазете се!

21.   От авторската:
До номер 18
Господине/госпожо, мога да ви гарантирам, че съм ЖЕНА, а не чичко, моля оправете си вижданията относно някои неща, на всички в тоя сайт са извратени чичковци, ужас, вече и възрастен чичо станах

22.   подкрепям номер 14

23.   21 е екстра. Даже няма да е лошо да помислите за още 1, 2. Аз подкрепям високата раждаемост в противан случай мангалите ще ни завземат.
Бе е задължително да завършваш университет.
В тези год висшето не ти гарантира по висок стандарт, особено в България.
Иначе имаш предостатъчно време дори и да го замразиш.
Единствения минус е че ще трябва да се лишиш от лайф.

24.   По-важно е не кога, а с кого. Защото детето ще има нужда от двама родители. И ще има нужда от тях дъъъълго след като и двамата няма да са вече на възраст между 20 и 30 (примерно)...