Защо се държи по този начин
Имам едно питане свързано с поведението на един мъж спрямо мен. Колкото и пъти да се срещнем и говорим се държи много странно.

По време на разговора той стои със скръстени ръце сложени върху масата, реално това си му е обичайната поза на тялото. Онова, което ме озадачи е рязката промяна на тялото когато го доближа. Смятам, че е съвсем нормално човек да се наведе напред когато води диалог с някого, но приближа ли се той мигновено подскача и се дърпа рязко назад, сякаш току-що се е опарил...

За първи път ми се случва подобна ситуация и не знам какво да мисля. Реално погледнато по никакъв начин не съм навлязла в личното му пространство и се спазвам етикета, не съм му се се слагала и не съм го провокирала по никакъв начин.

Ще се радвам да споделите своя опит!!!

Коментари

1.   Не го кефиш. Може и да е обвързан, а женка му да е ревнива.

2.   Езика на тялото. Смята се за прилично разстояние около 60 см при диалог. За други държаши има и до 120 см.
Накратко, той си знае.

3.   Може да е чувал или да знае нещо за теб, което много силно го отблъсква, за това инстинктивно да реагира така.
Ако те харесваше, сигурно щеше да реагира малко по-различно.

4.   Човека е преживял някакъв вид насилие-сексуално, физическо и затова се старае да спазва дистанция. Не знам, какви точно са ви отношенията, но ако влезеш в по-близка връзка с него, все в някакъв момент ще ти сподели защо така се държи. Според мен, поведението му е чисто инстинктивна реакция за самосъхранение и защита. Според мен, са му посягали в миналото, бил е нараняван и му е останало травма.

5.   А на теб пука ли ти това негово поведение, че пишеш тука.

6.   Има мъже където чакат женското внимание вие тичате по лайна.. не се сърдете после.

7.   Авторке, ваксинирана ли си с "чудодейните" препарати на Шмайзер, Модерна и сие, които доскоро промотираха по телевизията, осигуряваха ги безплатно и насилствено ги поставяха в телата на хората срещу обещанието, че ще живеете дълго и спокойно? Ако да и той знае за това, ето защо.

8.   Ако те харесваше, нямаше да стои със скръстени ръце пред теб. Рязкото отдръпване говори, че не желае да навлизаш в пространството му т. е не те иска като близък човек. Близките хора ги допускаме, а ако имаме сексуално привличане към някого, пърхаме от щастие, че се е приближил.

9.   Всичко може да е. Включително "лош дъх". Вие още си говорите, не сте скъсили дистанцията, така, че е рано за заключения. Скръстените ръце са признак на "заключено" и на него още не му е ясно да се отвори ли и ли си още в изпитателен срок.

10.   Срамежлив е. Притеснява се. Изглеждаш му много хубава.
Навярно още не е бил с жена и не знае как да реагира ако някоя проявява интерес. Ще се оправи, но след няколко години.
И аз бях така докъм 30г. възраст.

11.   Не се отпуска, не му е особено приятно с теб, съдейки по реакциите. Напрягаш го и го отблъскваш с присъствието си.

12.   От авторката: Когато иска да ме поздрави и да попита как съм си поема дълбоко дъх. Освен това директно го попитах дали се държи така защото съм му неприятна по някакъв начин или... И той се смути и не каза нищо. А си тръгнах и всичко си остана в пространството

13.   Пука ти май, а ако не зарежи го и не се занимавай с него.