Любов, страдание и още нещо…
Забелязвате ли че хората сме създадени да сме по двама. Когато сме влюбени сме някак едни такива щастливи без причина, мотивирани да правим какво ли не и така приятно разсеяни. Но защо и от любов страдаме най-много и можем да сме най-нещастни. Понякога стоим в токсични връзки само само да сме сами. Всички имаме нужда от някой който да ни гушка вечер и да ни казва добро утро. Но за жалост в днешно време много рядко вече се намират сериозно хора. Хем искаме да сме влюбени хем неискаме да ни нараняват. Светът ли се изкриви прекалено много за истинска любов? Или филмите и книгите ни размиват мозъците да търсим невъзможно неща. Масово забелязвам двойки които не са щастливи заедно, но ако ги попитате защо са заедно казват “ами примирих се вече, разбираме се някак си и така”. Това ли е? Трябва да се примирим и просто да сме с някого колкото да не сме сами ли?

Коментари

1.   Не, никога!

И никакво примирение и влизане във връзка с неподходящ човек, само и само за да не си сам! По-добре да си сам!

Аз никога не съм правил такова нещо! Винаги съм търсил сериозна връзка с цел брак и създаване на семейство!

Несериозни връзки - имал съм възможност за такива, но никога не съм започвал такава - веднага прекратявах взаимоотношенията, ако видя, че жената е повърхностна!

Аз самият в определен етап от живота си се обърнах към Бога(въцъркових се в Православната църква) и оттогава реших да си търся също вярваща жена. Защото вариантът ти да я обърнеш към Бога(ако не е вярваща) е много опасен... И може да се получи нещо съвсем друго... Затова го избягвах!

Повече от 12г. си търсих такава жена за своя съпруга(имах и още някои критерии и изисквания) и не се отчаях и не се отказах! Твърдо се уповавах на Господа!

И най-накрая я срешнах. Преодоляхме много проблеми и трудности, защото не сме от един град, или от близки градове. Но слава на Бога, справихме се с Божия помощ!

Вече от няколко години сме заедно, оженихме се, създадохме си добро, сплотено и задружно семейство, и живеем в мир, разбирателство и любов!

2.   Определено в днешно време, ако човек чака да срещне любов от приказките ще си остане сам. Дори хората, които имат бурна любов често се разделят, защото чувствата не могат да прескочат по-важни неща. Чувствата са просто временни и бавно изриват. Тогава лъсват истинските същности и характери. Ако съществува Бог, не го интересува в крайна сметка дали човек ще се срещне с любов или не. Нито физическата природа се интересува. Определено е сигурно, че всичко е някакъв късмет. Изобщо любовта е комерсиално чувство водещо до слепота и егоизъм. Всичко е на база егоизъм. Този Бог изпитва повече наслада от съсипана любов отколкото от успешни връзки.

3.   Това е щастието в живота, радваи се, че си го намерил.

4.   Аз също не съм се примирявал и съм започвал отношения, само, след като видя, че жената е свястна!

Сега, ако се случи промяна по време на брака, зависи точно за какво става въпрос. Ако не е свързано с изневяра, по принцип е по-добре да се претърпи, защото човек трябва да се стреми да си запази семейството!