Възрастна жена ни раздели
Извинявам се за заглавието, но въпросната дама е по голяма дори от моята майка.

С него бяхме толкова влюбени една година. Работехме заедно в един ресторант. Колегите ни и клиентите толкова ни харесваха и винаги се възхищаваха на отношението ни към тях! Той ми беше споменавал, че има дами, доста по големи, които му отправяли предложения. А винаги се шегувах, казвайки му - Надявам се да не се продадеш, че така ще се унижиш и после няма да се измъкнеш от унижението!

Един ден се появи тя, с нейни приятелки на вечеря! Той ги обслужваше, угаждаше им на прищевките. Тя започна да идва всеки ден и се сприятели с мен. Разказваше ми, че имала две деца, на моите години. Работела в нейна собствена агенция.

Една вечер тя дойде отново с нейните приятелки и накрая когато поиска сметката, му каза - С една сметка мога да те направя мой любовник! Изтръпнах, нещо лошо прободе сърцето ми! Когато те си тръгнаха го попитах, чул ли е какво тя е казала. Той отговори, че е чул и тя била забавна. На другия ден тя дойде и ми се извини, че се е пошегувала, аз направих опит да се усмихна

Тя започна да идва винаги, когато бяхме на смяна. Забелязах, че го наблюдава, но мълчах, вярвах му. От колеги, които са забелязали чух, че тя е правила така и други в ресторанта. После мъжете напускали

Един ден не бях на работа, ние живеем заедно и го усетих някак променен към мен. В следващите дни някой му звънеше и той излизаше. Един ден се прибра и каза, че иска да се разделим, че нямаме бъдеще заедно! Попитах го с кой има бъдеще, със някаква стара богата чанта сигурно.

Той си тръгна, остави ме заради нея, напусна и работа. Всеки ден от тогава умирам! Не съм на себе си, ходя на работа все още в този ресторант, но всичко ми напомня за него. Толкова ме боли, място не си намирам. Приятелите ни ми дават кураж и всеки казва - Той ще се върне, само имай търпение! Истината е, че аз не го искам повече. Страдам, боли ме, наранена съм, но не го искам обратно

Историята ми е реална и търся утеха, защото вечер като съм в къщи полудявам от самота

Коментари

1.   Кой нормален мъж зарязва млада заради баба? Извратен и меркантилен.
Спасила си се.

2.   Авторке, спокойно!

За такъв човек, който е направил такова нещо - няма смисъл да преживяваш и да страдаш!

Напротив!

Радвай се, че си се отървала и благодари на Бога за това!

Този човек не е бил за теб! Това не е твоя Съпруг!

Ще срешнеш подходящия човек за теб, ще се омъжиш за него, ще имате деца...

Всяко нещо става в свое време! Уповавай се на Бога!

3.   Виж сега, щом е постъпил така, значи не е за теб. С времето болката ще отшуми. Много подла постъпка и аз на твое място щях да страдам, нямам думи...

5.   Вместо да ревеи, радвай се, отървава си се от продажник. Играчка на богата лелка. Ама ти си за бой, я се стягай, какво го идеализираш този мъж сякаш е единствения на този свят и осъзнай, не си създанай близки отношения с такива жени, хора и клиенти.

6.   Услуга ти е направила, явно не е бил читав твоя човек. Радвай се, че навреме си се отървала и си му видяла истинското лице. Представи си да имахте брак и дете и тогава да се озовеш в тази ситуация.

Знам, че сега много боли, но повярвай след време ще си се чудиш сама, колко си била глупава да страдаш толкова за човек, който очевидно не те заслужава и ще си благодарна, че е излязъл сам от живота ти, вместо да го съсипе.

7.   Кураж, след време ще разбереш че по-хубаво че това се е случило и тоя мухльо се е разкарал от живота ти

8.   Явно не ви е било писано да сте заедно. Случват се такива неща - дали ще е по-млада или по-стара - това няма значение.
Съветвам те да го забравиш колкото се може по-бързо. Ако имаш лесно възможност - смени мястото където работиш, прекъсни всякакви контакти и не се интересувай от него. Ако успееш и да харесаш някой друг - пробвай - това ще помогне, но недей да тръгваш с първия срещнат само защото си наранена.
Може да се пробваш и с по-възръстен мъж - ще видиш каква е разликата.

9.   Правилно не го искаш. Той е мъжка проститутка. Дори да се върне, няма гаранция, че пак няма да хукне след някоя с повече при от теб.

10.   Ха сега... Виждате ли сега ние мъжете как се чувстваме, когато вас момичета ви свалят под път и над път, вие се радвате на вниманието, а на нас ни е тъпо... "ама не беее той този е само приятел, няма страшно"... А сега да видите какво е...

11.   Едипов комплекс. Майка му го е биела и тормозила, когато е бил малък и това е оказало влияние върху сексуалните му предпочитания на по-късен етап от живота му. Поразпитай го за детството му как е преминало - кротко, нормално и щастливо или в боища, скандали и малтретиране, заедно ли са родителите му или разведени, израснал ли е без баща и т. н. Това е от голямо значение, не си мисли, че тези въпроси са някакви незначителни глупости. Тези фактори оформят характера на човек за цял живот, после по колкото и психолози и психиатри да върви и каквито и хапчета да пие, никога няма да се излекува от тежките травми, нанесени му от детството. Той не е виновен, не се сърди на него, а на майка му. Тя го е осакатила завинаги психически, като го е лишила от бащино твърдо рамо и правилното мъжко възпитание от мъж, което всяко момче трябва да получава.

13.   Ето това беше интересно и добре написано.

14.   Не съжалявай, вече се е превърнал в играчка- залагалка за дъртата скумрия. Не си представям как би го допуснала до себе си и тялото си, след допира му с мухъла, паяжините и протритата кожена мебел на старата чанта!?

15.   Черпи, че си се отървала.

16.   Милото момиче! Съжалявам. Чудя се на такива нагли жени... Да виждаш, че някой е във връзка и да искаш да го вземеш за себе си. Честно да ти кажа, аз не мисля, че ще изкарат много дълго. Или тя скоро ще се отегчи от него и ще си намери друга играчка (тук вече е направила завоеванието), или той ще изтрезнее... Но си мисля, че не бива да скърбиш за този човек. Какви ценности изповядва той? Любовник на възрастна жена за пари... За какво ти е такъв човек? По-добре, че рано е станало... С времето ще ти премине, само трябва да си избистриш картинката какво точно представлява той.

17.   Ех, наивна ми авторке...
Бабето го е свалила пред теб. Накрая си го е взела. Бабето се е сложила на ТЕБ- да си напише комплекса, че е отмъква гаджето на младо момиче. Но естествено е видяла това, което ти млада и наивна не си виждала- че човекът ти е евтино куриер и ще тръгне щом му свирнат.
Бабето те е отървала, да се оправя с него сега. Тя ще го сдъвче и изплюе, не прибирам плюнката на бабето обратно.

18.   От авторката- Благодаря на всички за коментарите! Прекрасни хора сте! Изминаха две седмици и все още съм като ударена от влак! Не искам да сменям работата си, обичам колегите си, Не знам кога ще мине тази болка, сигурно трябва време!

19.   Авторке, явно си била доста влюбена!

Не се тревожи, и това ще отмине и всичко ще се успокои, но си трябва време!

Аз съм преживявал 3 пъти такива ситуации и ти го казвам от опит!

Но можеш да ускориш този процес(по отминаването и забравянето на ситуацията) с няколко действия:

1. Да не мислиш повече за него и за ситуацията!
2. Когато ти се появят такива помисли - веднага да ги прогонваш!
3. Няма да беседваш мислено с тези помисли и да им се подчиняваш - отхвърляш ги на секундата и почваш да мислиш за друго
4. Моли се на Бога - да ти помогне! Ходи често на църква, запалвай си свещи за здраве и за упокой, и се моли и в храма!
5. Заеми се в свободното си време с нещо интересно, което да ти е интересно и да те увлича - може да бъде свързано с компютър - примерно графичен дизайн, уеб дизайн...

Бъди търпелива!

Успех!

21.   До номер 11: засягаш теорията на Маркс и Енгелс, че "битието определя съзнанието", истината обаче е, че 80% от характера, вкусовете и поведението на човека са генно заложени и унаследени по някаква линия, било то по майчина или бащина, дори и през поколение. В тази връзка меркантилността, като поведение във връзките, макар и рядко, може да бъде и мъжка черта. Не виждам никакъв Едипов комплекс тук - просто един недостоен за уважение мъж :)