Споделена история от Наркотици и алкохол

Колко често пиете алкохо?
Аз съм мъж на 31 години и от няколко години пия много рядко алкохол. Около 3 до 4 пъти в годината. Вие колко често пиете алкохол? С възрастта започнахте по-малко или повече алкохол да пиете?

Коментари

1.   Аз пия рядко също. Едно шише вино може да го пия 6месеца до година. По един пръст вечер при това само ако се сетя.
Алкохола никога не ми е бил приоритет, или нещо което да ми харесва. Пия само бира и вино и то само по една-две глътки, колкото да им усетя вкуса. Просто след това ми стават неприятни. Пробвал съм и цяла бира да изпия, чувството е гадно.
Та не съм първа младост и не вярвам да се пропия.
Обикновено зависимостите се развиват в младите години, по една или друга причина, независимо дали става въпрос за алкохол, цигари или нещо друго. И само се задълбочават с възрастта. Ако до 30 не си се пропил, вероятно няма да го направиш и нататък.
Но ако под пиене имаш предвид напиване, тогава не знам. Щом имаш желанието да се напиеш, не знам...

2.   На 37 съм. Едно време пиех ракия почти всяка вечер. После разредих, после минах на вино и на края спрях съвсем. Просто не ми се пие, не е полезно и аз го усещам интуитивно. На скоро почнах да пия бира заради камъни в бъбреците и наистина ги изпиках. Сега си пия от време на време по една чаша бира и това е. Не мисля да се връщам на вино и концентрат повече. Най-много по 50-100 грама да удрям на някой празник. И без това имам здравословни проблеми, при които не се препоръчва пиене на концентрат и вино.

3.   Мразя алкохола. Но хората около мен не го разбират. Когато излезем винаги пият и аз също трябва да го правя, иначе цяла вечер ще слушам подигравки. Най-често се лигавя с една чаша бяло вино цяла вечер. Понякога я изпивам, понекога не. Иначе в България е пълно с алкохолици, които не си признават че са такива и смятат че няма лошо да изпиеш няколко бири или 100-200гр твърд алкохол вечер "за разпускане". Пиеш ли всяка вечер си алкохолик. Пиеш ли 2-4 пъти в седмицата си алкохолик.

4.   2-3 пъти в годината, вино, шампанско или ликьор - Бейлис, Лимончело, Писрачио, домашна вишновка по някакъв повод или празник. Понякога и 5-6 пъти греяно вино около Коледа или медовина, сладко вино - къпиново, малиново, розе.
Имало е и много години без абсолютно никакъв алкохол.
Коняк, водка или уиски не съм пила от 20 години. Поддържам такъв алкохол само за гости.
Съоругът ми също не пие. Понякога през лятото си поделяме по 1 бира. Това лято пихме 3 пъти по половин бира и преди две седмици по чаша къпиново вино и веднъж розе през лятото. Не бяхме пили нищо от миналата Нова година.

5.   Почнах да пия доста рядко, защото почнах да се усещам, че алкохола не ми влияе добре. Не съм загубил много.

6.   Поркам си само бира, и си гледам кефа! Алкохолът е вреден и опасен! Само комплексари прибягват до него! Колко инциденти стават под влиянието на алкохола? Много, и все ужасни!

7.   Изобщо не пия алкохол.

8.   Аз лично съм на 50 и никога не съм пил алкохол. Пробвал съм в тинейджърските години, но тогава родителите като те хванат и те биеха, така че не съм успял да изпия достатъчно, че да ми хареса :)

9.   Пия предимно бира, понякога вино, но не всеки ден! Но в момента не, защото пия антибиотик, изписан ми от лекар, защото се възстановявам
след операция! Кола нямам и не карам, а който шофира, трябва да е стриктен, защото много хора подценяват опасностите от евентуално произшествие на пътя! А и рискува да му отнемат книжката!

10.   Когато съм в настроение, пия коктеил, вино или шот.

11.   Пия почти всеки ден, но колкото да се отпусна. Т. е не с цел напиване.

12.   Пия всеки ден, вечер. Като почивам почвам от обяд. Пие ми се и ми става хубаво като си пийна. Пия предимно домашна ракийка.

13.   Като студент пиех всичко и по много. Разликата между питиетата ром и мента е, че от рома повръщах течност с червен цвят, а от ментата повръщах течност в зелен цвят. От бира се повръщаше след изпити поне 4 литра. Сега като станах на 30 години повръщам само от 1 бира, 500мл. Вече не мога да пия както едно време... Отказах алкохола, но съм трудно подвижен. Хора, никога не пийте алкохол. Господ ни е създал, за да пием вода. Алкохола е клетъчна отрова, която ни промотират като течност за хубави емоции и партита. Замислете се, ако нещо беше толкова хубаво, дали щеше да го има в толкова големи количества в магазините - цели рафтове с различни марки шарени бутилки, различни форми. Бъдете здрави!

14.   Аз си правя домашно вино и си пия всяка вечер, докато има! От магазина рядко през лятото си взимам само бира.

15.   Ходих с един, който се оказа алкохолик Грозна работа, все едно не разговарям с човек, а с някакво неадекватно същество Зарязах го, той не виждаше въобще че има проблем, всички други около него му бяха криви и виновни за нещо. Абсолютна деградация е ежедневното пиене от години, изпържва мозъкът

16.   Веднъж седмично по една биричка или коктейл. Понякога през две седмици. Обикновено като се събера с приятели, иначе не.

17.   Тук май никой не си признава. Вероятно аз ще съм единствения откровен.

Вечер пия от 5 до 7 бири с алкохол а стойност 8, 6%, комбинирам ги с няколко хапове диазепам (успокоително) и золпидем (сънотоврно). Това какво ме прави алкохолик или наркоман, или двете? А пука ли ми какво мислят другите, абсолютно НЕ!

18.   Към 17 А можеш ли да споделиш каква е причината да го правиш?

19.   До 18

Защо всички си мислят че задължително всеки който злоупотребява с каквото и да е трябва да има някаква основателна причина или мотив? Аз го правя защото ми харесва, няма причина, няма мотив.

20.   До 19 от 18 Не те познавам, за това попитах. Естествено, че може да е без причина, /макар и по-рядко да се среща/, както се казва " Някой пият от мъка, други от радост, а трети от сутринта". Обикновено хора прибягват до успокоителни, именно за да се успокоят от нещо, ти явно нямаш такива нужди, ок.