Съобразно вашият опит и наблюдения какъв процент от разведени жени са разведени, заради изневяра на бившите си съпрузи?
Здравейте,
Самият аз съм разведен и от всичко най-много мразя лъжата и лицемерието. Знам какви ги вършеше бившата ми и не искам да го преживявам отново. След развода животът ме свърза с две разведени жени, но нещата не се получиха, искаха да живеем заедно, но не бяха честни и откровени с мен. Започвам да си мисля, че една жена, която е лъгала бившия си съпруг, ще лъже и следващия си партньор или съпруг.
На 48 г. съм с две деца на 22 и 20 г., които са напълно самостоятелни и съм в чудесни отношения. Нямам намерение нито да се женя, нито да имам други деца. С бившата си неподдържам никакви отношения.

Благодаря ви!

Коментари

1.   Мразя лъжата много и аз. Имам майка, която лъже всеки ден за всичко, направо се разболявам само като я чуя.

Не знам какъв процент, но доста жени изневеряват. Мъжете им се преструват на глухи и слепи, защото не искат да си развалят семействата. Жените повече инициират разводите си.

2.   Някъде около 10тина %.

3.   Така както си го написал, сякаш е отчаяна обява за запознанства.

И да, имах взаимоотношения със самотен родител от женски пол. И не, не са и изневерявали, тя го е направила според мен. И да, лъжеше на всяка крачка, иначе се правеше на великата мъченица и жертва.

Знам за поне 5-6 мъже които е сменила, всичките отговаряха на един критерий, да и плащат сметката, да са много влюбени в нея за да я водят сляпо където тя поиска.

Аз скъсах от раз с нея, нещата се натрупваха, колкото повече виждах и я опознавах, толкова повече циркове имаше покрай нея. Накрая инстинкта за самосъхранение си каза своето.

4.   100% от рязведените жени, които познавам. Всички са разведени поради изневяра на мъжете си.

5.   Мразя лъжата. Жена съм. При изневеряващите това е тенденция: или си такъв или не си. Втриса ме когато чуя, че някой със семейство му се доспало с колега, колежка или ей така му се проходило на масаж с освобождаване и заради илюзорното чувство, че никога нищо няма да се разкрие си действат според нагона. Не вярвам и във фалшивото чувство за вина. Нямаше да имат такова, ако изневерите им не бяха разкрити. Лошото е, че верен с верен много рядко се срещат и винаги обичащият го отнася за сметка на разгонения.

6.   Много малък. В огромната част от случаите изневерите са от страна на жените.

7.   Ти откриваш топлата вода, на дърти години. Май въпроса ти е свързан по скоро за бившата ти жена, от колото с друга жена по принцип, ти си знаеш, все тая.
Вързала е тя, има дете иска щракане, кръчми и залези на хубави дестинации. Дреме и за другото, това е живота … според тях, тя от млада била безотговорна и вятърничева, сега на тия години ще стане жена мечта, ще гледа на мъжете различно …. Ще стане непретенциозна домакиня … Мечти, мечти.
Както е казано в дебелите книги, никой не може да избяга от себе си, дори да му се иска да е друго, няма как да го постигне след твърде много грешни избори.

Лъжите са нищо повече от оправдания за разминаването на действията и от заявеното, често срещано, тя не знае защо го прави, не работи върху себе си, само върху лъжите … да излизат някак си по достоверно.

Дали си ти или е друг, без значение, ще се търси сигурност както му викат, парата демек. Ще набарва балъци, често срещано, как да набара някой умен тип … Красавицата и звяра, той нямало кой да му обърне внимание, сега изведнъж има задоволителен секс, редовна свирка, показва си я, мисли си че е ударил големия джакпот от тотото, а то реално хванал друго, ама ще го разбере на по-късен етап. Играе го закрилник, дава всичко за “жертвата”, тя толкова ранима и с нужда от закрила, след време се окаже че тази игра той не я знае, после изреве че тя била лъжкиня и манипулаторка. Ама погледнато безпристрастно, тя не е виновна, друго не може, а той балъка, при толкова индикации и светнали лампи си вика, “Няма нишо, въобразявам си, всичко е наред”. После други му виновни, жените, всички, а реално той прост на градулка. Хората се събират не случайно, природни закони и закономерности.
Разпозна ли се авторе?

8.   Аз съм като теб - само малко по-голям. От всички разведени жени, с които имах връзка след развода 1 каза, че било заради изневяра. Освен нея познавам още една.
Повечето твърдяха, че са разведени заради алкохолизъм, домашно насилие или мързел на бившия.

Когато развода е по "вина" на жената - в повечето случаи е изневяра.
Не, че мъжете изневеряме по-малко. Явно ни пука достатъчно, за да се крием.

9.   Знам за няколко случая, в които той изневерява, но отрича/лъже. Тя е напълно сигурна, с доказателства, той си измисля "интриги" и тем подобни. Имат деца и тя решава заради децата да продължат под общ покрив, но за нея връзката е приключила и се чувства свободна.
Той не приема това и става агресивен. За нея това е върхът на наглостта и се развежда.

10.   По мои наблюдения по признак изневяра, жените са лидери, по признак "пие и бие" ние сме шампиони. Мъжете се оказваме по- гнусливи и залагаме на обилната дезинфекция за да се стигне до кълбетата със законно свързаната. Проблема, че и друг е ровил в "твоя долап" прави психически нестабилен мъжа.

11.   Авторе, какво значение има точния процент?
А и него никой не може да ти го каже - само Господ знае това!

По принцип човек, който е свикнал да лъже - така си и продължава!
Затова по-добре е да търсиш или вдовици, или жени които са се развели по други причини!

Аз съм доста по-голям от теб. Бях в подобна на твоята ситуация.

След развода отначало не си търсих жена, защото дъщеря ми остана при мен, и не исках да я обременявам допълнително!

След две години тя сама ми каза, че няма нищо против да си намеря втора жена.

Оттогава започнах да си търся жена, но вече бях много внимателен и гледах главно духовните неща, и да имаме общи възгледи, цели, приоритети и близки виждания за главните и важни неща в живота.

Освен това аз вече се бях обърнал към Бога и въцърковил в Православната църква, и държах бъдещата ми съпруга - също да бъде с такива възгледи, за да водим еднакъв начин на живот!

От варианта - да въцърковявам не особено вярваща жена - се бях отказал, защото това е опасен вариант...

И повече от 10 години си търсих подходящата за мен жена! И не се отчайвах и не се отказвах, защото се уповавах на Бога!

И слава Богу, накрая я срещнах! Минахме през доста трудности, защото не сме от един град, но с Божията помощ преодоляхме всичко!

Оженихме се и си създадохме добро, задружно и сплотено православно семейство, и вече няколко години сме заедно и живеем в мир, разбирателство и любов!

Така, че и на теб ти желая успех! Но не разчитай само на себе си, а се уповавай на Бога!

12.   Точно НУЛА.

Разведена жена си, нали?

13.   Всички разведени жени, които познавам, са разведени заради изневяра на мъжете си.
Познавам и няколко, които все още търпят изневерявашите си мъже, докато децата им завършат гимназия.
Не познавам нито една жена, която да е изневерявала на мъжа си.

14.   Номер 13, спри лъжите. Не познавала даже пише. Ти явно познаваш 2 жени, едната е майка ти, другата сигурно е сестра ти.
Имам личен пример с жената на един приятел, която отиде на море уж с приятелки, но там беше хваната в крачка и последва разодът.

16.   Когато мъжът е точен и жената е коректна, допълват се в отношенията, нормално.

17.   Това с лъжата т. е да се лъже се отнася за същества и от двата пола.

18.   До 16. Хайде стига приказки за пред хора, тинейджърски оправдания.
Годините са ме научили, че когато човек е стойностен и уравновесен, не търси оправдания. Държи се добре със всички, тези които се държат непристойно просто се подминават. Не наказвам никой, който се държи лошо, не е моя работа, възнаграждавам с безразличие. Не че не мога да бъда лош, не че не знам номера, просто не искам да го причинявам на себе си, сам няма да си простя подобно отношение.
Така че в отношенията всеки прави колкото може, колкото му позволява възпитанието, акъла и общата култур, толкова. Няма как да лъжеш, изопъчаваш, да се вторачваш в недостатъците на хорат, да не си оценил кой какво е правил за теб и изведнъж това да се промени, да щракнеш с пръсти и да си друг характер, смирен, добър и уравновесен.