Аборт, стрес и депресия
Здравейте! Моята история е следната..
След като приключих една много токсична връзка за мен, започнах отначало така да се нарече..
Започнах да работя, поставих си цели, купих си кола, изкарах си курсове, помагах на нашите общо взето бях си добре.. През това време започнах да общувам с едно момче, което знам отпреди 5г и в последствие станахме гаджета.. Това, което знаех за него е, че е много добър, истински грижовен, мил и лоялен всичко, което аз нямах в миналата ми връзка. Затова много се бях зарадвала, че съм с такъв човек. Моята грешка е, че когато се влюбя много залитам.. напуснах работата си, оставих си курсовете и отидох да живея с него, защото той и майка му ми пуснаха мухата, че така е редно..
Заживях с него и отначало всичко беше добре (споменах ви, че като се влюбя съм сляпа и залитам) знам, че ще ви се стори смешно и глупаво, но с този човек исках семейство.. аз съм на 21 и той също и белята стана.. Разбрах, че съм бременна и веднага му казах с радост, защото мислих, че той също ще се зарадва, но неговата реакция беше съвсем различна и това, което направи беше да каже на майка си.. Тя нищо не каза, но баба му ме направи на нищо, каза че още е рано, че не ме иска, че той не е готов и да ходя някъде да абортирвам за 100лв.. Той чу всичко това и не каза нищо.. След това никой не ме пита аз искам ли го или не и решиха, че аз трябва да направя аборт.. И го направих и то с чужд човек и си го платих сама :)
Извинението беше, че не се чувства готов, че още сме млади и няма да се справим и това бяха думите на роднините му, които знаеха (майка му, сестра му и баба му) пазят го в тайна от другите. И така аз нали съм много глупава и останах да живея с него започнах да работя, всичко си давах на него, защото исках да имаме цели и да ги осъществяваме.. С течение на времето започнах да не се разбирам със роднините му, . защото те никога не се държаха добре с мен.. винаги имах чувството, че сум чужда и, че постъпват несправедливо с мен с думите си, с действията си, защото ако сестра му беше на мое място никой от тях нямаше да направи така както те. С мен ( няма да изпадам в подробности ) Но просто има много несъответствия не се чувствам спокойно и добре имам чувството, че все трябва да преглъщам и така ще се побъркам, а ме боли и това, че той не ме разбира и все застава на тяхна страна стане ли проблем.. Та искам да ми дадете реален съвет какво мислите за това нещо?

Коментари

1.   Съгласна съм с теб. Наистина си от най-глупавите хора, за които съм чувала

2.   Раздели се с него и фамилията му!

3.   Просто си попаднала на човек, който не е пораснал психически и се влияе от мнението на майка му и роднините му. Това е червен флаг. Голямо мамино свинче. Каните да живеете заедно защото е редно и е направил бебето, и гузен, негонен бяга. Момиче продължи напред, това ти е бил урока в живота и от съдбата. Някой ден ще намериш правилния мъж и ще си направите деца. :) Пожелавам ти късмет. И продължи напред. Каквото било, било. Мисли за бъдещето и не допускай същите грешки.
Поздрави.

4.   Не трябвало да се съгласяваш и да правиш аборт!

Не знаеш ли, че абортът е убийство и е много тежък грях?

И за това ще даваш отчет пред Бога?

Покай се за предните аборти пред Бога и повече не го прави!

8.   Не ти трябва дете от такъв плазмодий... ще си намериш твоя човек и ще си родите деца... но повече не го прави....

9.   На 21 си. Върни се при родителите си, и си живей живота, не се заробвай от малка!

11.   Мила, напускай го и не поглеждай назад. Мъж който те обича никога няма да те накара да абортираш, а ще е на седмото небе от щастие. Като не иска дете защо не те е пазил или само си е гледал своя кеф? Звучиш добро и мило момиче, ако беше моя, щях на ръце да те нося. Заслужаваш повече! Всяка раздяла е трудна, знам, но трябва да бъдеш силна и да помислиш за себе си и за бъдещето си. С такива хора не! Малка си, целия живот е пред теб. Ще срещнеш правилния човек.
Бъди силна и ти желая успех!

М33