Приятелство
Приятели сме с него от много време, но той иска да ми подари пръстен защо иска да ми подари пръстен след като, ние нямаме връзка и знае добре, че аз с него не желая да си развалям приятелството.
Между мъж и жена няма как да има приятелство. вече започнах така да си мисля. все изникват чувства и приятелството отива на кино, та не знам какво да правя с него, не искам да го губя до сега е добър приятел, слушател и сме се разбирали.
как да му обясня, че искам да сме си приятели? как да му обясня така, че хем да не го нараня, хем да си останем приятели?
С този пръстен не знам как да реагирам, какво да му кажа искам вашето мнение, благодаря ви предварително.

Коментари

1.   ???
Ако пръстенът не е годежен...
И ако сте просто приятели...
Какъв е проблемът в подаръка? Бижу като бижу...

2.   Не съществува близко приятелство между мъж и жена. Дори да си останете, , приятели", в момента, в който някой от вас си хване гадже, , , приятелството" ви ще отиде на кино или връзките ви ще страдат много сериозно от абсолютно оправдана ревност.

3.   Явно е влюбен, ама вие нямате връзка, не знам по чия вина. Пръстенът не е нужно да е годежен, споко. Ама пак си е бижу, ако е благороден метал и не е малък жест.
Не го дръж егоистично до теб, за да ти е слушател и за валидация. Ако нямаш мераци, кажи му.

4.   Благодаря ви

5.   От мъж близо на 60г. - щастливо женен!

Не е вярно, че няма близко приятелство между мъж и жена!
Зависи от конкретните хора!

Аз имам близка приятелка, с която сме приятели от вече 40г.
Имам и още 2 приятелки по отскоро - от няколко години!

Говоря само за приятелки - в буквалния смисъл на думата!

Сега, авторке, в твоя случай това е малко странно!

Явно, човекът има нещо предвид, затова по-добре го попитай директно - защо го прави?

И, ако искаш да сте само приятели - по-добре не го приемай! Особено, ако е скъп! (Защото от пръстен до пръстен - има разлика! )

6.   Питай го на всичките си приятели ли подарява пръстени.

8.   Ами - точно това му кажи - че искаш да си останете само приятели и, че пръстена е прекалено интимен подарък, който прекрачва тази граница.
Най-честно ще е да му кажеш, че каквото и да прави няма да му станеш гадже. Така поне един ден като се осъзнае какъв глупак е бил - няма да вини теб, че си го заблудила.

Последното обаче няма да стане, защото жените знаете, че ще си загубите придворния шут.

9.   Просто подарък, така го приеми.

10.   Ако беше гривна или медальон, добре, но пръстен??? Той май е влюбен в теб.

11.   Няма начин да си останете приятели, той има чувства към теб и пред теб има два варианта - имате връзка ако и ти също имаш чувства към него, или приятелството ви приключва когато той си хване гадже и се влюби в нея. Говоря от опит, приятелката ми също като теб държеше да си запазим приятелството ни, въпреки чувствата ми към нея, но в момента в който се влюбих в друга просто приключих приятелството ни. Както знаеш, старата любов ръжда не хваща, дори да е била несподелена.

12.   Номер 5. - Явно вашите приятелки не са красиви и женствени.

13.   Като не искаш някого за интимни отношения, не му приемаш подаръците, не ходиш на срещи с него и не си играеш игрички на "приятелчета". Колкото мъже ми са се правили на "само приятели" след време са искали секс. Останаха и без фалшивото приятелство и без секс. Не знам защо се хващате на такива плитки номера.

14.   Почвам да мисля, че да си мъж е по-лесно, поне до време

15.   Номер 13 го е обяснил перфектно.

16.   До 13.
Тия "номера", както ги наричаш, са по желание на жените. Вие изключително силно искате да получавате внимание (в частност от мъже), без да се налага да отвръщате с нещо, откъдето и въпросните "приятелства". Докато мъжа има желания и въз основа на тия желания обгрижва жената, но без да й споделя за тях, всичко е наред! Жената проблеми не вижда, щото тя "не знае" за желанията на нейния "приятел" мъж. И държи да е близка с него, но не и чак ТОЛКОВА близка. Като да сте гаджета, ама без секса.
С други жени тоя номер не работи, щот няма кой да даде, и двете страни искат да вземат (внимание). Което пък обяснява защо масово жените нямат други жени за приятелки или до болка познатата фраза - "аз се разбирам по-добре с мъжете"... Блях... Наричайте нещата с истинските им имена. Просто използвате нагона на мъжете за собствена изгода, безвъзмездно. Не е луд тоя дето яде баницата все пак де...
Ама пък и да обвинявате мъжете за това, също не е ОК.

Та, авторке. Разбери накъде бие с тоя пръстен и ако иска да се сближавате, пък ти не желаеш (както казваш), просто спри да му даваш надежди. Така или иначе, рано или късно той ще прогледне и ще види, че от вашето приятелство изгода имаш само ти, неговите надежди не се оправдават и всичко ще се разпадне. Основата липсва. Неизбежно е. Нямате бъдеще като "приятели".

Между другото, пожелавам ти да намериш мъжа на мечтите си. И той да иска да сте само приятели! Дано да успее да ти обясни, че те иска да сте само приятел и да не те загуби като такава.

17.   Авторката:
Благодаря на всички ви а до номер 16:
Това последното защо изобщо го написа?

18.   Има как да има приятество между мъж и жена, просто и двамата трябва рационално да са се сложили в "френд зоната". Аз имам такива приятества където никога не съм виждал момичето като любовен/сексуален интерес и те мене. От това което чета не мисля, че момчето те е сложил в тази зона и да съм честен на тоя етап ще ви е трудно да сте приятели. И да го говорите и да не го говорите трябва да е много силен психически за да го преглътне и да го приеме. Най-вероятно като проведеж такъв разговор той или ще се отръпне (най-малкото защото ще се чувства отхвърлен и ще му нараниш егото) или ще се опита някак си да намери любовен път към теб. И двете са еднакво гадни за теб. Разбира се, прецени много добре каква е ситуацията, но очаквай един от двата развоя.

19.   От 2 до 18. Това са простотии. В почти всички случаи, поне единият е сексуално привлечен към другия или развива такива чувства. Ти може да си приятел с такова момиче, но тя няма да те вижда като такъв. Или обратното.

Биологично не сме устроени да сме близки приятели с противоположния пол. Никога не сме били. Затова това, което се получава е, че авторката примерно има един ухажор, който я чака тя да излезе от връзка/да му пусне и нещата да станат. Затова и се пише, , приятел". Каква полза има един мъж от близко приятелство с жена? Никаква. Аз мога да ходя на кино, по кафета с мои мъже приятели. И е абсолютно неприемливо да ходя с някоя жена наляво-надясно, докато имам гадже.

Ето един пример, с който всички осъзнават на поне подсъзнателно ниво, че близко приятелство между мъж и жена е невъзможно. Представи си майка ти, която е омъжена от години за баща ти, да започне да излиза по кафета и кина през ден с, , приятел" мъж. Комфортно ли ще ти е? Приемливи ли ще са нейните действия от теб и от нейния мъж? Такова, , приятелство" възможно ли е?
М31