Самотна съм
Здравейте, на 27съм, жена. Нямам приятели и ми е много самотно. Как мога да създам приятелство. Имах много приятелки преди, но в един труден момент от живота ми се видя, че на са истински приятелки на които да се разчита, колегите ми са доста по-големи от мен. По принцип съм по-затворен и срамежлив човек и като нямам толкова социални контакти, няма как и да създам нови.

Коментари

1.   Много объркано звучиш момиче! Къда се намират приятели - на работа, в кръчмата след работа в Петък, при събирания по общи интереси. Ако искаш може да се запишеш на курс по готварство, обгрижване на бездомни кучета, помощ в хранителна банка, тренировки по петанг, крикет или ръгби.

Не знам колко близки приятели търсиш - само да се оплакваш на някой от шефове, цената на бензина, шумни съседи или нещо различно, включително приятел с консумация. Разкажи ни! Може и да помогне някой!

Успех!!!

2.   В друг труден момент други хора ще те изоставят.

3.   Трудна работа.
Ако си красива - мъжете ще те търсят, но жените ще те избягват.
Ако не си - тогава мъжете няма да те поглеждат, за жените - зависи.
По принцип контакти се завързват покрай някои общи интереси - намери си някакво хоби, което включва общуване с хората и така най-лесно ще се запознаеш с нови хора.
Колегите също по принцип стават (нищо че са по-възрастни), но пък там много зависи, понеже понякога попадаш на колеги идиоти, с които общуването е мъчение.
Аз съм на 50 и всичките ми приятели и приятелки са доста по-млади от мен (между 30 и 40), просто така се е случило. Това не ми е създавало проблеми до сега.

4.   Здравей, можеш да създадеш приятелства, но много рядко е в днешно време няма истински приятели с времето ще разбереш кой ти е приятел и кой не съветвам те да се занимаваш с работата си и постепенно ще откриеш истинските приятели желая ти го!

5.   Давала съм този съвет и преди тук, но пробвай да се запишеш на нещо. Език или някакви групови тренировки, просто нещо, което се прави в група, това е сигурен начин, че ще срещнеш нови хора.
Можеш да запишеш и няква магистратура, аз точно така се запознах с една много добра приятелка.

6.   Има милиони хора уж с половинки и приятелки, а самотни. Качват лигави статуси във фейса и дотам.
Потърси причината за затвореността си. Най-често е семейството или някой кофти мъж.

7.   Авторке, приятелите се създават главно чрез общи интереси!

Така, че насочи се към това!

8.   Много позната ситуация. И мен, когато бях някъде на 27 уж приятелите ми започнаха да ме изоставят. Дотогава бях убеден, че имам малко, но верни приятели или поне в единия вярвах безрезервно. Въпреки това аз не си научих добре урока и долу-горе по същото време се появиха на хоризонта нови двама "приятели". Единият от детските ми години, другият - съученик от училище. Тук вече и двамата си ме използваха направо като дойна крава. И въпреки, че единия си го знаех още в началото какъв е, в крайна сметка успя да ме изненада с безскрупулността си. След тези случки обаче, вече си научих добре урока. Знам колко е гадно, но го погледни от добрата страна - ще се предпазиш от бъдещи използвачи. Разбира се, няма 100% гаранция за нищо, но определено ще избегнеш много хиени, които само чакат за кого да се закачат. Истински приятели наистина много трудно се намират. Ако имаш един-двама, ще е просто супер. Иначе, едва ли има специална рецепта за намиране на приятели, но за мен е добре да се срещаш с възможно повече хора. Няма значение дали ще е курс по нещо, танци, срещи със стари познати или каквото и да е друго.

9.   То в днешно време какви приятели? Всеки е потънал в безумната си джаджа като някакъв бездушен робот, не можеш с нож го изкара от виртуалната летаргия... Ако нямаш останали приятели "от едно време", трудна работа много...

10.   Аз съм жена на 34 и имам малко приятели, но всички живеят далече и понякога ми се иска да има някого, с когото да изпия едно кафе. Чувствам се самотна, има хора, на които мога да разчитам, но за едно кафе всеки е прекалено зает! Аз не съм работохолик и не мога така да оплътнявам времето си. Затова излизам сама и си говоря с хората, които срещна. Живея в малък град и някои хора вече ги познавам. Преди не бях общителна, но станах покрай самотата:)

11.   Не разбирам защо повечето българи си мислят че приятел означава безплатен помощник и отдушник? Знам разбира се българската поговорка "Приятел в нужда се познава" но това не е вярно. Приятел е човек с когото ти е приятно да прекараш време и до там. Приятелите не са ви длъжни, нито да ви изслушват оплакванията от несполуките в живота ви, още по малко са ви длъжни да ви помагат физически или с пари (назаем) да постигате целите си. И не бива да обвинявате хора с които имате общи теми на разговор и някакви общи интереси, че не са ви помогнали безплатно да пренесете новия си диван до 10 етаж по етажите, или че не са ви дали финансов заем, за такива неща си има хора, на които се плаща.
Можете да ползвате приятел само за информация, като "имаш ли още телефона на плочкаджията който ти прави банята, би ли ми го дал" и до там.
Мисля че това ви е главния проблем с приятелствата, очаквате прекалено много!

12.   Намери си среда, запиши се на баскетбол, ходи на приятни събития като коледни базари, зоопарка, мол или нещо което ти харесва да видиш, намери си интересна работа, отдели време за себе си, да се чувстваш приятно, да усетиш, че денят е бил вълнуващ, прави си спа моменти във вас, маска за лице, пичове под очите, маска за коса, живеи забавно живота си.

13.   Авторката и номер 10, защо не вземете да се запознаете.
На близка възраст сте и ако сте от един и същи град, нищо чудно да си паснете.
Има начин да се уговори среща и през този сайт.

14.   От номер 10. Сигурна съм, че не живеем в един град. Аз не живея в България.

16.   Имам колежка, която е млада и изглежда е самотна. Няма общи интереси с колегите. Опита се два пъти да си поговори с мен. Ами и двата пъти се чувствах така, все едно някой ме задължава да му изнасям представление. Т. е. - "здрасти, забавлявай ме". Освен това се държи дръпнато и малко отнесено. Сякаш не реагира особено на случващото се край нея. Не можеш да разбереш накъде я водят мислите.
Общите интереси или преживявания са много важни за да има някакъв разговор. Никой не е длъжен да се напряга, за да поддържа разговор с някой друг.
Отделно, че много хора използват определението "приятел" доста свободно и в доста случаи пожелателно. А понякога "сприятеляват" някого, само за да увеличат бройката и да могат да се изтъкнат пред другите колко много приятели имат или още по-зле - с кого са приятели (нали - виж кого познавам аз). После реват и се оплакват от "приятелите" си, на другите си "приятели". Вечно са предадени и т. н.
И аз нямам приятели. Не и в смисъла който влагат повечето хора. Като се прибера вкъщи съм си сам. На работа си говорим с колегите и обсъждаме всякакви теми, но извън това рядко се виждаме. Имам един колега от университета, с него бих се видял по всяко време. Но той си има семейство и живее в друг град. И на практика не се чуваме или виждаме.
И така. Все по-самотни ще ставаме.

17.   Намери си някой с който да се сцепите от секс...
Ще се почувстваш супер...

18.   Епа, ако имаш свободно време и интерес - ей ме на. Готов съм да играя бордови игри с теб - имам няколко, ако трябва ще закупя още. Освен, че имат социален аспект, то и стимулират мисленето в перспектива, а и подобряват паметта.

19.   Самотна ще си останеш до последния ти ден защото ти не искаш да се сприятеляваш с никого. Ти само мърмориш че си самотна а нямаш приятелско отношение към никого. Ти си една отегчителна дърдоркоца.

20.   И аз се чувствам самотна. Имам 300 приятели във Фейсбук и само се разочаровам. На кафе няма с кого да отида. По различни причини едните са семейни, другите са на работа, ще ми откажат, третите са пълни куковци, с които нямам общи приказки.. така, че те разбирам. Дано това те успокои, не си сама!