Тя не желае връзка
Наскоро се запознах с една жена, в която се влюбих. Не съм и казвал, че я харесвам, но тя ми каза че от година не е била във връзка и за момента не иска връзки. Въпросът ми е какво да правя? Аз рядко се влюбвам и се чудя дали да я чакам.

Коментари

1.   Чакай - може да я видиш как се омъжва, че и деца да има... а ти ще си чакаш.

2.   Авторе, така написано звучи, че просто не те харесва и ти е казала това, за да изтъкне някаква по-друга причина, за да не те засегне!

А какво значи да я чакаш? Тя не е отишла някъде, а ти да я чакаш да се върне. Или на времето ние като ходехме в казармата - и гаджето на някой да го чака да се върне.

Така, че според мен - не се надявай особено!

И продължавай живота си нормално!

3.   Чакай още 5-10 години. Не иска връзка или с теб, или иска само да се секса с различни всеки ден.

4.   Що за въпрос? Ако наистина си влюбен - да, разбира се, че ще я чакаш. Просто я карайте бавно, поопознайте се.

5.   Защо ли не вярвам, че рядко се влюбваш. Звучиш като някой, който би тръгнал след всяка хубава жена, която му обърне внимание.

6.   Добре де, как така се чудиш какво да правиш. Казала ти е - не иска връзка, освен да се съобразиш с това. Друг е момента, че може да не иска връзка с теб, няма смисъл да я чакаш, живей си живота.

7.   А моят въпрос е защо си го причиняваш?
Може да те лъже, може би не, може да те разиграва, може да е всичко, но годините ми и опитът ми казват, че една жена пореже ли те един път, е крайно глупаво от твоя страна да се занимаваш.

8.   Не че не желае, просто не с теб.

10.   Повечето жени "не искат" връзка, но пак пускат ако подходиш правилно.
Зависи какво искаш.

11.   Отрязала те е по-културно. Нямаш шанс.

12.   Питай я дали иска да се опознаете, ако иска се опознаи с нея и прецени дали да имаш връзка, ако няма намерения за опознаване, не е твоята жена.

13.   Тук има няколко варианта:
1. Прекалено си настъпателен-примерно пишеш и по няколко пъти на ден, свалки, закачки тя е усетила накъде отиват нещата и взела превантивни мерки.
2. Преживяла е тежка раздяла и ти е споделила, че не желае връзка.
3. Това не го изключвай напълно. Навита е да речем, но търси приятел за секс. Това е най-лошо за теб, защото като и омръзне ще те зареже, а ти ще страдаш, защото си влюбен. Помисли дали можеш да си го причиниш и колко ще страдаш.
Та това са примерни варианти. Друго за да ти помогнем дай малко повече информация-като казваш, че не си и казал, че я харесваш как и при какви обстоятелства това ти го изтърси. Значи си стигнал много надалеч.

14.   Автора: Ами пишем си често и тя няма проблеми с това на пръв поглед. Тя ме пита дали си търся приятелка, аз казах да, и тя каза че не си търси, не искала връзка

15.   Явно е станала някаква мода последно време и на мен последните 2-3 опита с това ме режат. Не е, че не е готова за връзка, не е готова за връзка с тебе. Просто те реже по мек начин, това е. (Знам, защото жени са ми го казвали, че така режат за да не е топката в техния двор, смисъл, да не се чувства гузно, че те наранява. Нали едно е да кажеш "не те харесвам, не искам да съм с тебе", друго е да кажеш "ем аз просто не съм готова за връзка" ей така, неглиже, и така не се чувства гадно после щот в нейната глава реално не те наранила).
Най-доброто което може да направиш е да се отдръпнеш и да не се занимаваш повече с нея. Живи и здрави и това е.

16.   До автора от 13
ОК пробвай да я поканиш на среща, без да ти пука какво би си помислила. Ако приеме бъди спокоен и първоначално не показвай много емоция. От тази среща евантуално може много да разбереш като след това продължи с чатовете да видиш дали има някаква промяна и пробвай пак покана за среща, но най-рано след седмица и така трябва да прецениш дали срещите ще се сгъстят.
Нищо не губиш.

17.   Автора: опознахме се, открихме много общи неща в нас, тя ми каза че съм много мил човек. Не знам дали да се занимавам с нея, защото не иска връзка, ама според нея съм мил човек и имаме много общи неща

18.   До автора след коментар 17

Това е някакъв прогрес, въпреки, че може да ти го е казала донякъде и от учтивост, но продължавай да си общуваш с нея и да се опознавате, щом не те реже явно!

И ще видиш накъде ще се развият нещата, и ще действаш според ситуацията!

19.   Че то подобно мислене и общи неща можеш да имаш с много хора, с всички ли трябва да си във връзка? Като не те иска, няма да стане работата, не разбра ли?

20.   Ние не правим секс с всички, с които имаме общи неща или се разбираме. Предполагам, че жената не е припаднала по теб сексуално и те отрязва деликатно. Някои наистина преживяват дълго бивши връзки. Никой не е задължен да се изповяда пред теб. Това са лични неща и се преценява на кого, кога и дали да се споделя.
Но има шанс отношенията ви да се развият в желаната от теб посока. Но да не излезе после, че те била мотала, че чакала следващия клон и т. н. Да не затънеш още повече, ако не стане работата.

21.   Не всички жени си лягат с различни мъже. Ще помоля господата да бъдат така добри да не приписват на всяка жена мъжките си желания да бъдат с различни. Явно на жената от историята й е писнало от мъже и не смята повече да хаби времето и енергията си по тях, особено ако цял живот е била наранявана. Пък и защо да си ляга с различни, когато една немалка част от мъжете дори не знаят как да задоволят жена, съдейки по това колко оплакващи се от некадърни мъже жени има. Нещо много се надценявате, мъже. Понякога човек преживява кардинална промяна и заобиква самотата, та може и жената от историята да е така, но това се разбира от малко хора, защото ги е страх. По принцип няма никакъв смисъл да си във връзка с мъж, освен ако не умее да поправя разни неща в къщата и по колата - нещо, което повечето мъже не могат. Всичко останало с мъж е безсмислено, особено ако си асексуална.

Black Sabbath