Бягайте далеч от мъже които "работят ИТ"
Напоследък съм забелязала, че мъже които искат да впечатлят жена от която се интересуват казват, че "работят ИТ" - демек умен съм, изкарвам пари, знам езици. Само дето нямам топки да излъжа, че съм програмист, че лесно ще ме хванат.

Само дето всеки който работи като офис статист разправя, че "работи ИТ" - мухльовците по кол центровете, тия дето ги бива само да преинсталират уиндоуса на лелките от администрацията, тия дето продават аксесоари за мобилни телефони на пазара, че даже и охранителите - защото са пред компютър по цяла нощ. Само охранителите са по-мизерни от тия дето "работят ИТ".

Програмистите са тези които изкарват пари от ИТтата. Вероятно повечето са умни - защото пишат програми които изискват логика и т. н. Само че един програмист никога няма да каже, че "работи ИТ" а директно ще кажат, че е програмист. Признавам, че сред тях има и интересни екземпляри.

Съвета ми към жените е да избягват такива безгръбначни комплексари. По-добре си хванете някой който лепи плочки или ИСТИНСКИ програмисти.

Коментари

1.   Има и други ИТ специалисти, които изкарват пари колкото програмистите.
Ето една случайна статистика взета от интернет (за САЩ)

Product support specialist: $71, 139
Desktop support analyst: $76, 221
Hardware analyst: $85, 579
Systems administrator: $99, 399
Systems analyst: $109, 531
Scrum master: $109, 071
Cloud computing analyst: $100, 981
Database administrator: $103, 977
Systems engineer: $109, 392
Network/cloud engineer: $118, 750
DevOps Engineer: $120, 750
Site reliability engineer: $119, 011
Network security engineer: $117, 636
Big data engineer: $121, 484
Security architect: $166, 919
Network/cloud architect: $132, 860
Information systems security manager: $127, 895

Това са заплати за година, в БГ се взема по-малко разбира се.

2.   Авторът е мъж, програмист, който не го отразяват жените, заради кол център служители и охранители. Кофти, брато: поработи да намалиш злобата и може да почнат да ти “връзват”.

3.   Оф като почнете с глупостите. Програмист съм, с висока заплата, на пет цифри отива. Някои жени ме харесват, други не.
В нашия бранш има сума ти длъжности, които аз самият не разбирам докрай, а на неспециалист няма да говорят нищо - QA, проджект мениджър, продукт оунър, системни администратори, мениджъри, дев опс, базаджии, хардуерни инжинери.
Казват “работя ИТ”, понеже иди обяснявай какво е скръм мастър. И повечето са добре платени, я зависимост от опита и уменията си. Може би не колито програмистите, но близо. Сред тях има и пълни михльовци, и готини хора. Както и сред програмистите. Аз не оценявам човек по професията.
Един от най-близките ми приятели е охрана. Иска да си бачка два на два, да спи на работа и да има свободно време. И е прекрасен човек.

4.   Security architect: $166, 919
Тва май са мутрите сред програмистите.
До 2
- или пък да се хване в кол център. Може пък да стане и охранител- ще се спука от плющене на пички.
Авторке,
"По-добре си хванете някой който лепи плочки или ИСТИНСКИ програмисти. "
- кои от 2та горни са по- добрите в леглото?
За един приятел питам. Чуди се какво да им казва на жените.

5.   Нещо не мога да разбера каква е идеята на тази тема. Струва ми се, че си натрупал злоба и си дошъл да я излееш тук. Иначе аз никога не съм казвал, че работя ИТ. Ако насреща ми има човек под 40 му казвам програмист, ако е над 40 му казвам компютри. Никога не съм изпадал в конкретика каква точно е позицията ми, защото 95% от хората на улицата нито знаят какво означава, нито им пука.

6.   Ха-ха! Ми то и аз "работя IT" обаче изобщо не се водя програмист! Разработчик съм на AI-системи... Според различни фирмени документи се водя веднъж като "Анализатор на дани", на друго място като "Data Scientist", а според трето съм "MLOps", а според четвърто - "Technical consultant III" (каквото и да означава това).
Заплатата ми е 5-цифрена сума, изразена в левове (то и в $ натам отива, но още не е).

7.   Моите адмирации към номер 3, като от човек от "кухнята". Човек с който бих си поркал вечерта. Пич, ще си останеш неразбран... Поздрави и на твоя приятел охранител. Сътвет - направи му един готин новогодинеш подарък, ти поне можеш да си го позволиш. а той е човек който заслужава подобен жест... Щото много дргуи твои "близки" не го заслуважват.

8.   Има го това, автора е прав. Пък ддз, и аз бачкам в сферата само, че съм QA, парите не са много по-различни като на програмистите, но не ми е хванало приятелка щот нали бачкам в сферта. Ддз, да си в ИТ не е кой знае какво, може би щот съм такъв, че ако видя да ме иска заради някаква потенциална материална полза губя взякакъв интерес, ама това съм си аз :Д

9.   Интересно е какво работи авторката, че квалифицира хората като мухльовци.
Ж

10.   То пък като каже програмист сякаш жените ще го харесат? По-добре да каже, че е охрана в дискотека или поне барман.

11.   Само не разбрах кой е излъгал автора, че програмистите/IT-тата и цялата друга подобна паплач са умни. Ако искаш умни хора, хващай се с математици, философи или научни работници. Какви езици знаят? 99% "говорят" само английски с дебел грозен балкански акцент, а за думите на бг не могат да се сетят, тъй като са много умни, и ги заменят с някакви английски думички, още ненавлезнали в българския, и накрая цялата им реч звучи като на ромите от Господарите на ефира. "Тази програма има уникални фийтъри и менийджва ресурсите много умело" ХАХАХАХА Кога ли ще срещна "програмист" или IT, който владее китайски, арабски или индийски, тъй като "те много езици знаели" :D:D:D

12.   Ей, добре че каза на женичките да избягват такива мъже. Можеше да им кажеш да избягват примерно охранителите в дискотеките или пък дилърите или пък лихварите. Не, трябва да избягват момчета които правят услуга на обществото, че работят в ИТ сферата вместо да колят и бесят в този прогонил свят. Заслужавате си всичко което идва.

13.   аз съм solution architect и казвам, че съм ИТ на всички, ск оито се запознавам. Взимам 25 бимбарки месечно без бонусите, с тях отивам на 35палки от раз. Дерзайте момчета.
П. С: Радвам се, че тука сме най-доброто комюнити в България и, че има толкова много други хора като мен, които взимат 5 цифри.

14.   Аз имам софтуерна фирма, бачкаме само обществени поръчки, защото баща ми е от ГЕРБ. Нищо не отбирам от програмиране, имам 15 програмиста и им давам по 10 палки месечно. Да ти кажа много са клети и задръстени. Харчат си парите за игри и леки наркотици. Един нормален човек с такава заплата ще плющи само яки тупалки и ще си пие бърбана.

Твоят глас беше отчетен успешно!

15.   И аз взимам 5 цифри и на всички казвам, че съм ИТ, или "погромист". Троша софтуер и пиша програми, които не работят.

Но се чудя, колко трябва да си жалък, че да впечатляваш жените казвайки им, че си "ИТ" или, че "взимаш много пари"? :D

Изобщо да впечатляваш жени с пари е доста НЕРАБОТЕЩА и жалка стратегия. Най-много да ти се лепнат некви златотърсачки.

Мен като ме пита някаква:

"Аа ама ти си ИТ, чувала съм, че много пари взимали! "

И казвам, че "взимам достатъчно" и сменям разговора.

Ако ме пита за парите, които взимам - директно гледам да сменя темата, макар че ми идва да и отвърна с въпрос:

"А ти на колко години си впрочем? "

Авторката не ща и да я коментирам.

Само бих добавил, че щом се впечатлява като някой и каже, че е "ИТ", че и е разучила нещата и прави разлика между "ИТ" и "погромист" и по това съди за хората... не е от тея дето искаш да "впечатляваш". :)

16.   Аз съм програмист, имам фирма за програмисти, работя с KPMG, но с жени не излизам, ходил съм по курви преди но вече не, мъжа ми не дава. Голяма част от програмистите ги е страх да си признаят че без пари жена не би им пуснала.

Един от многото

18.   Преди време в подобна тема за прогамисти в този раздел написах, че това ще бъде една от най-срещаните думи в този раздел.
Какво се случва. Програмистчето като недодялан типаж и разплезен език е готов да влезе във връзка, с всяка, която му обърне внимание. За да я задържи той е готов да пилее от заплатката по тази, която му е обърнала внимание. Което е топ оферта за въпросната. Тя естествено гони ресурсите му, а не него като човек. За нея програмистчето просто е утешителна награда. Знаейки, че няма капацитета и речниковия запас да комуникира с топ богаташите, които са шефове на тези програмистчета, собственици на фирмите, в които работят.
Какво се получава накрая- бутафорна връзка. Единият си мисли, че като дава пари тя му е вързана. Другата го приема като утешителна награда. "Все пак е програмист, а не санитар". Ако жената е с ниско самочувствие, злобна или лоша, може да си го манипулира цял живот заз 5 стотинки повече на масата. Ако програмистът наистина е с акъл, както се прокламира в този сайт. Постоянно чета, че програмистите били умни и интелигентни хора, то биха се усетили и не биха седяли в такива взимоотношения.
От тук за мен идват 2 извода. Първият е, че програмистите не са от най-интелигентните хора, щом седят в такива връзки, а отстрани се вижда цялата истина лесно.
Вторият е, че женичките биха дали мило и драго, дори да се пренебрегнат себе си за да бъдат с такъв тип. Все пак не всички са Цветелина Янева или Мара отварачката. Но все пак програмистчето със завъртяната глава ще си плаща. Тя ще го манипулира, понеже повечето такива са бездушни червеи, а той ще си мисли, че е хванал перфектната жена. Но тя играе роли. А той е главният статист в нейния филм. Накрая докато се разхождам навън виждам как жени от най-различни възрасти се опитват да изсмучат водата от колената ми само с поглед. А до тях виждам убития червей и го съжалявам.

19.   Мислех да не се включвам в тази тема, но като чета коментарите ще го направя!

Не мога да разбера, защо слагате всички IT работещи под общ знаменател?

Ами това са си най-различни хора, с различни характери.

А и по прицип всеки човек е цяла вселена, индивидуална и свободна личност с различен характер и интереси!

Така, че гледайте човека, какъв е той? Това е важното, а не какво работи и колко пари взема!

20.   Колкото такива мъже съм познавала лично, или съм чела по форумите, не съм видяла щедър и раздаващ се за жена сред тях. Това им е някакъв комплекс явно. Като калкулатори са и всичко го пресмятат като някаква инвестиция и разход. А имат добри като за страната доходи, даже някои получават колкото много двойки общо. И пак все гледат да не се минат. Не живеят, не могат да се насладят на живота, на компанията на жена на хубави места, да трупат преживявания. Пари се печелят, но някои неща не се случват втори пъ. А животът си върви, не те чака, нищо няма да си отнесеш на Оня свят.

Точно те са от тези мъже, натискащи на разходи 50:50, без оглед на това колко получава жената, без поглед какви са заплатите в други сектори. Това е и другият проблем - като коне с капаци за света около тях. Може да са много способни в своята сфера, не отричам и уважавам труда им, както и всеки друг труд. Но почти нищо друго не ги вълнува.

Та, ако си щедра жена, с малко по-широк кръгозор, трудно ще се сработиш с програмист. Студено, бездушно, изнервящо, напрегнато.

21.   " Иначе аз никога не съм казвал, че работя ИТ. Ако насреща ми има човек под 40 му казвам програмист, ако е над 40 му казвам компютри. "
Хахахахахааааааахахахааааа! А аз бих те попитала "компютри или компоти"!?
Ж49 (слд 2 дни на 50) с мастър по компютърни системи, докторат по компютърни науки и 25 години кариера в областта...