Време за двама
Намирате ли време с половинката, в което да сте само двамата, при налични деца?
Има ли на кой да го /ги оставите за да отидете на ресторант или някъде на почивка или навсякъде ходите с детето.

Коментари

1.   Не. Навсякъде сме с детето. Едните се грижат за внучетата на другите си деца, но иначе като имат нужда нещо да се плати и
оправи първо към нас се обръщат. Ние им плащаме ток, вода и интернет. Примирила съм се.

Другите са болни и няма как да помагат. Тях ги водим по лекари и също им помагаме, с каквото можем. Двамата с мъжа ми ходим и на работа повече от 40 часа седмично. Това ни отказа да имаме второ детенце. Няма как. Направо съжалявам, че създадох семейство-нямаме помощ, но се грижим и за други, освен за детето ни.

Свиква се, но не е приятно и е изпитание за вас като двойка. Ние без детето сме осатвали 2 пъти за 8 години, а е на възраст, на която все още не може да бъде оставяно само.

2.   Да и ни се натяква, затова не помагам вече и не очаквам от никой нищо.

3.   От номер 1: Номер 2 при нас не смеят, защото са зависими от нас, но грижа към детето или заинтересованост няма, защото не е първородно внуче и не носи името им, а буква. Бях помолила да ме заместят за 2 часа преди няколко години, защото имах изключително важен изпит по професията си в почивен ден, който се взима веднъж в живота, а таткото помагаше на свекъра през това време. Свекървата обеща да го гледа, след което ден преди изпита, дойде и каза, че нямало как, защото трябвало да се грижи другото внуче, което гледа постоянно. Отметна се в последния момент. Спрях да моля дори в извънредни случаи. Таткото хем работи да помага на свекъра през този ден, хем гледа малко дете на 3 години тогава, за да се явя и после веднага ми го остави. Това ме научи на много и не завися от никого освен от детенцето си, разбира се. Ще си го изгледам и ако имат нужда след време от гледачи и ежечасни грижи, ще ги оставя да се оправят, както могат. Достатъчно помагахме до тук.

4.   Оставяла съм децата на майка ми, на свекървата, винаги само за един или два дена. Много съм им благодарна за помощта. Това са най-хубавите моменти с мъжа ми. На рождения ми ден отидохме само двамата на ресторант, сега си мечтая да го направим пак, защото така имаме време да си поговорим на спокойствие. Усещането е различно, особено докато децата са още малки. Но по принцип и като децата заспят вечер имаме малко време за себе си. Време се намира винаги. Разбира се и с тях ходим на почивка два пъти в годината.

5.   3 Ами да гледа и двете деца, какви са Тея баби.
Аз ги оставям когато съм на работа, че съм на смени.