Защо мъжете не обичат да чуват истината?
Досега абсолютно всеки мъж, с когото съм имала или съм щяла да имам отношения всякак е избягвал истината или я е отричал.
За един разбрах, че е бисексуален, пък той отрече, после видях профил в сайт където търсеше И мъже, освен жени. Ами изтри го, каза, че е стар. Говореше как иска деца и семейство... не става така... да не се сърди, че все още няма.
Друг пък, всякак се опитва да избяга, понякога и буквално от всеки разговор, в който му кажа за негово отношение към мен. Оправдания, изопачаване на истината, прекратяване на разговора или изпадане в агресия.
Защо така? Толкова пък да не понасят истината и да я крият, след като има факти.

Коментари

1.   Защото мама им е повтаряла колко са яки и безгришни. Защото са свикнали да мислят, че жената им е все крива, че са принцове.

2.   Не ви ли е срам да слагате всички мъже под общ знаменател заради няколко индивида които вие лично познавате? На всичкото отгоре обвинявате за неща които не могат да се измерят и са изцяло субективни. Не мърсете пространството, ако обичате.

3.   Защото общуваш с неподходящи хора!

Има много добри, сериозни, отговорни, благочестиви и свестни мъже!

Но причината да не общуваш с такива хора е в теб самата!

Първо ти бъди стойностен човек!

След това вече се научи да разпознаваш стойностните хора и да търсиш такива, а не да се хвърляш след всеки привлекателен само на външен вид, и няма да имаш такива проблеми!

4.   А вие жените пък направо обожавате да я чувате. Ако мъжът до тебе, например, ти каже, че му изглеждаш напълняла, ти как ще се почувстваш? Дори и да е вярно, бас държа, че няма да ти стане никак приятно, възможно е дори да се обидиш.
Тук не става дума за мъже или жени, а за хора като цяло. Никой не харесва да се изправи срещу факти и обстоятелства, които му създават вътрешен дискомфорт. Хората сме устроени да избягваме болката и неудобството - това се нарича когнитивен дисонанс. Например моят шеф е страстен пушач, и още по-страстен търсач на всякаква информация как пушенето всъщност не е толкова вредно, вредите от него са крайно преувеличени и как срещу тютюневия сектор има някакъв световен заговор. Сигурен съм, че го прави, защото се чувства виновен, че пуши много и това му създава вътрешен конфликт. Като оправдава вътрешно вредния си навик, просто му става по-добре.
Та мъжът не лъже, просто на човека му е неудобно, че харесва и мъже и не иска да коментира темата и да ти се обяснява. Ако не се срамуваше, щеше открито да говори за това.

5.   Защото повечето мъже си мислят, че са топ пичаги, а всъщност са просто момченца с много крехко его.

6.   Заглавието е погрешно. На мястото, където си написала "мъжете" трябваше да напишеш "жените", и тогава щеше да бъде правилно.

7.   Номер 1, гледай ти да си по-добра мама и твоите деца да възпиташ, ако ги планираш изобщо :)

8.   7, споко, ще ги възпитам, че и те са хора, а не богове.

9.   О, да. Особено мъжете от по-малките градове са такива топ комплексари... Имала съм два подобни случая да си пиша с мъже от други по-малки градове и да не посмее човек да им каже нещо или да ги упрекне. Цял живот си висят в родните градове и не излизат оттам, свили са се в своя си пашкул и който тръгне да им споменава за някакъв проблем или неподходящо отношение, край - голямата драма. Така преди година някъде казах на един лайнар от Шумен, че не е нормално да лъже и да се държи като задник, а той ми каза "не съм свикнал да ми говорят така и да ми казват такива неща". Свикнало си беше детето да си е до дупето на маминка, да го харесват всички и никой да не го конфронтира за нищо. :) Това не са мъже, а лекенца, като цяло. И ги има у нас бол.

10.   Защото почти всички мъже си мислят, че са нещо повече, отколкото са, а това изобщо не е така! Освен това си мислят, че могат да контролират жената и да чуват от нея това, което искат, а като чуят това, което трябва, те са на контра и побесняват! Просто те искат да чуят това, което им е удобно, само че така не става!
Ж., 22

11.   Не е до пол. Има хора и хора. Като виждаш, че не върви, просто късай. Никой не е длъжен да превъзпитава голям човек за лоши навици, но и не можеш да се опитваш да променяш другите по свой модел, защото не е правилен за всички.

12.   Номер 3 е с точен коментар.

13.   Сериозно ли генерализираш по такъв смешен начин такова нещо? Абсолютно същото може да се каже и за жените, нали се сещаш? ! Всъщност масата хора не искат да чуят истината мила, не само мъжете.

14.   10, ко каза, ко?
С това отношение и речник не се очудвай, че все на такива мъже попадаш.
Някой ден, като имаш момчета, гледай да ги възпиташ в "правата вяра". Да видим жените им тогава какво ще си мислят за майка им и начина й на възпитание...

15.   Мъжете с женски душички не обичат да я чуват. Мъжа трябва да е спокоен и да изслушва всичко. Както и жената трябва да е, но виждам много женска злоба в много мъже последно време.

Жените и тяхното състояние са друга тема, но мъже, към които съм много директен се засягат повече от жените. Това ме отвращава.

Мъж на 30

16.   10, изказването ти е толкова малоумно, идиотско и в тотален разрез с реалността, че почти съм убеден, че си трол, но като знам колко бездънна е женската простотия, нищо чудно и да се окаже, че го мислиш сериозно...

17.   Защото всеки има своята "истина" макар истината да е само една. Престанете да изтезавате партньорите си словесно, чрез проекто- договори за съжителство, чувства и отговорности! Разбира се, че ще се агресира, след като темата е само една. Вашето "мрън" води до неговото "бръм"!

18.   10 как разбра, че почти всички мъже след, като си 22.
Вярно е че сред тези твоите набори трудно се намират такива, които може да се нарекат мъже изобщо, но ако говориш за тях трябва да си по конкретна.
Точно жените преглъщат най трудно истината а тези мъже които не могат те приличат повече на жени и са някакви женчовци или комплексарите. Не е като да ги няма наистина.

19.   1 защо мислиш така не си ли твърде предубедена. Все някога човек се сблъсква с реалността.

20.   , , Мило" момче/момиче, вместо да критикуваш те съветвам да си вземеш един правописен речник и да се научиш малко от малко да пишеш, защото не се пише очудвай, а учудвай ;). Ако си момче няма и смисъл да се учудвам, че така разсъждаваш, защото вие мъжете веднага критикувате! Лек ден ти желая!
От 10 номер

23.   Номер 16, не, не съм трол, и какви са тези грозни изрази. Аз съм просто едно интелигентно за повечето хора момиче, малко са тези, които не смятат така, но явно ти смяташ. Явно си мъж и съм убедена в това, и ако наистина е така е жалко, че говориш така за една жена. Трол? Еха...
Лек ден :)
От номер 10

24.   Към номер 16, и да добавя нещо. Ето, мнението ми за вас мъжете се потвърди по твоята реакция, че не понасята истината, ами ето, не я понасяте. Ти си поредния кретен, , , мило" момче. Това че вие си падате по тъпи кифли, а не по интелигентни момичета, просто няма какво да коментирам. Лек ден ;)!

25.   Не знам какво IQ е нужно да разбереш, че мъжете искат да те клецат, а не да те слушат?

Каква толкоз "истина" си казала? Че някакъв бил педал? ... Ама мила, тя истината е по-горчива за теб, че ти се занимаваш с педал. Хайде той може да иска да пробва с жена, може да се опитва да е "нормален". А твоето оправдание какво е да се занимаваш с него? Той си гледа интереса, ти като порстнала еманципирана жена трябва да правиш същото...

26.   Заради прословутото мъжко его, което на доста мъже им прави доста лоша услуга. Ще дам един фрапантен пример как мъж до такава степен не му изнася да види истината в очите, че е успял да излъже даже и себе си. Става въпрос за мъж, който отчетливо има проблеми с ерекцията. Аз се правех, че не забелязвам за да не влоша допълнително нещата, той също не повдигаше въпроса, все едно проблем няма. От дистанция на времето съжалявам, че търпях това, именно защото се оказа човек, който предпочита да бяга от проблема и ме нагнети със собствените си комплекси. Веднъж се стигана дотам, че за да скрие, че не може да го вдигне, се опита толкова бързо да ми го вкара мек, че буквално щеше да ме осакати отдолу. Изпищях от болка, но въпреки всичко пак запазих присъствие и не съм правила проблем. Не за това, а заради скапаното му отношение и лъжи, нещата се разсъхнаха. Но в един от последните пъти, когато се видяхме ми налетя да ме целува и ми каза, че е надървен. Понеже на мен вече ми беше писнало от манипулации и тъпотии, поисках да видя, и естествено нищо такова нямаше. Обидно е някой за очевидни неща те прави на идиот и го попитах защо казва, че е надървен след като не е. И той измотолеви, че не бил млад. Ама аз нямам проблем, че не е млад, това е ясно, и не това беше въпроса за мен, а това, че се опитваше вместо да го обсъди като човек, заради тъпото си его предпочита да говори очевидни лъжи. Явно от мен се очакваше да му поддържам илюзията и да му кажа Уау, ама наистина колко си го надървил" Та толкова за истината и как се справят някои мъже с нея. Като си заравят главата в пясъка.

28.   23 и 24, не мъжете, а точно вие, жените не понасяте истината. Искате да бъдете лъгани със сладки приказки, защото не можете да понесете жестоката, грозна реалност, просто не искате да я приемете. Каквито и логични факти и аргументи да ви се предоставят вас не ви интересува, вие на инат си искате вие да сте правите, и точка.

29.   До номер 28, аз ли точно не мога да приемам истината такава, каквато е? Преживяла съм много неща, които са ме научили на много, защото именно болката учи и те кара да израстваш и да вървиш нагоре, но е безсмислено да го обяснявам на човек като теб, уви!
От номер 10, 23 и 24

31.   Мъже жени няма никакво значени. Масово хората вече се изучиха да лъжат и да мажат така както е в тяхна полза. Доста често срещано явление вече е като кажеш на някого истината да ти отговоря с “не ме интересува хорското мнение” като непрекъснато се казва че това което се говорело за него си било мнение на другите. Масово хората се изучиха да си измиват ръцете като обвиняват постоянно някой друг.

32.   Филмираш се! Няма такова нещо!

Аз примерно - винаги искам да чувам само истината! И други мъже, които познавам са така.