Как продължихте напред след тежка раздяла
Здравейте мили хора. Можеби има много истории като моята, но не успях да открия в момента за това пиша своята. Опитвам се да преживея изключително тежка раздяла. Наложи се да приключа отношения с човек, който исках да остане в живота ми и вярвах, че ще се случи. Направих всичко възможно да спася нашата връзка, минах през какво ли не, опитах всичко което можах, карах се с него, после пак се връщах. В един момент просто нещата тръгнаха само надолу той се отдръпваше все повече и повече и явно нямаше никакъв интерес да прави каквото и да било, не взе на сериозно нито един наш разговор, даже не мисля че успях да проведа истински разговор, в повечето случай отговорите му бяха с по една дума. В крайна сметка не издържах на това и се принудих да сложа край на всичко. В момента се чувставам като същински парцал, не мога да ви опиша тъгата която изпитвам, надеждата все още я има, живота ми сякаш спря и е абсолютно празен. Нямам никаква идея как ще продължа напред и дали това ще се случи някога. Изживявам същински кошмар, съсипана съм. Моля хора които са преминавали или преминават в момента през това да споделят как се случиха при вас нещата, кое е нещото, което ви помогна и колко време ви отне. Благодаря ви, бъдете здрави!

Коментари

1.   Ами няма какво да направиш... Ще го преболедуваш за година-две (първите 3-4 месеца са най-болезнени), ще си направиш разни изводи, поуки. След което пак ще се съвземеш и ще опиташ отново...
Този път, да се надяваме, с много по-подходящ и разбиращ те човек.

2.   Преживях подобно нещо, много тежко, защото ставаше въпрос не за връзка, а за брака ни и за семейството ни.
И аз направих всичко, което зависеше от мен, за да спася и възстановя нещата, направих и много компромиси, но бившата ми жена не искаше... А за да се спаси едно семейство - трябва и двамата да го искат и да положат усилия за това...

На мен ми помогна това, че осъзнах суетата на този живот се обърнах от цялата си душа и сърце към Бога, и постепенно се въцъркових в православната църква.

Животът ми се промени тотално и се осмисли! Мога много да разказвам, но ще стане много дълго.

Само ще ти кажа, че животът не свършва с една раздяла!

След години започнах отново да си търся жена за своя втора съпруга, мина много време(повече от 10г. ) но аз не се отчайвах и не се отказвах, въпреки че вече бях над 40г.. Твърдо вярвах, че ако е полезно за душата ми - Бог ще ми даде нова възможност, и слава Богу това се случи!

Но този път търсих жена с близки до моите възгледи, цели, приоритети, и виждания за най-важните неща в живота - и естествено необходимо условие беше и да е въцърковена православна християнка(защото не исках да рискувам с отношения с невъцърковена жена).

И слава Богу, намерих я! Преодоляхме много трудности и проблеми, докато се оженим, защото сме от различни градове, но се справихме с Божията помощ.

И вече няколко години сме заедно и си създадохме едно добро, сговорно, задружно православно семейство, и живем в мир, разбирателство и любов!

Така, че не се отчайвай! Вярвай и се уповавай на Бога!

3.   Здравей. Съвета, който аз съм получавала от психолог за подобна ситуация е да се оставиш да страдаш, докато в един момент не спреш. Това се прави с цел да изкараш всички емоции, а не да ги потискаш, да бягаш от тях и да очакваш, че ще ти мине за 2 дни. Хората, най-често мъжете, които след раздяла почти веднага тръгват по срещи, излизания, купони, след това има шанс да изпаднат в тежки депресии, именно защото потиснатата тъга се насъбира и за съжаление няма магически трик, с който да преживееш нещата по-малко гадно. Ти в момента един вид скърбиш, с разликата, че човека е още жив. Има си едни пет фази на скръбта, но не ги поглеждай, за да не започнеш съзнателно да ги предизвикваш. Сега може би си в първата, а именно отрицанието. Не си осъзнала напълно какво се е случило. Плачи, страдай и с времето ще видиш как ще боли все по-малко. Но при всички положения ще страдаш, от това бягане няма. Но както се казва само смъртта не се преживява. Напомняй си защо си се разделила с него, защото това е само и единствено за твое добро. Ще го разбереш след време. С този човек явно нямаш бъдеще и си взела правилното решение.

4.   Като си повтаряш, че не те е искал достатъчно. Ако те искаше, щеше да се пъне. Да прави нещо. Друг път чакай мъжа да прави крачка към помирение, той да започва разговора, той да обещава и да се моли. В тази позиция си, защото си слаба и зависима. А това е пагубно за жена.

5.   Около две години за да ми мине напълно. Ако срещнеш друг, може и по- бързо. Времето лекува, след това се чудиш защо си го искала.

6.   Минала съм по тоя път, времето лекува само и да се обкръжиш се нещата които обичаш. Знам, че е клише, но се дръж нон-стоп заета с нещо ако седнеш сама със свободното си време, просто става нетърпимо. Душевната болка е все едно физическа, така се чувствах аз.

7.   колко време сте били заедно и защо сте се разделили?

8.   След като си осъзнала, че се е отдръпнал, значи, че не те е обичал вече и е било въпрос на време да ти го каже, но все още е нямал смелостта. Отдай се на нещата, които обичаш да правиш, излизай с приятелки и си мисли, че не сте били един за друг.

Ж 46

9.   Знам много добре какво имаш предвид.. това което ми помогна бе да махна всичко което ми напомня на този човек, просто един ден събрах всичко в една торба и го хвърлих. Блокирах го, и спрях всяка възможност този човек да е в живота ми. Мина някакво време и осъзнах, че този човек е с нищо по-специално от всички други. Започнах да се разхождам и да виждам колко хубави/привлекателни и интелигентни хора има и тогава осъзнах, че мамка му всичко е в главата ми и че не е единствен. Малко след това започнах и нова връзка и тогава вече можех да кажа, че всичко което имах изчезна. След това всичко е история, минаха 5 години и не съм поглеждал назад, видях я преди няколко месеца и реших да й драсна в линкдин, че съм й простил и това беше.. не изпитваш нищо като я видя, даже като й видя снимките нищо не тръпва в мен, все едно гледам прости рандъм човек, който не познавам.

10.   До номер 7
2 години. Разделихме се защото от няколко месеца все едно бях с коренно различен човек. Никога преди това не съм се чуствала зле в тази връзка, винаги ме е карал да се чуствам ценна и обичана. В един момент обаче нещата се промениха - едно по едно започнаха да изчезват вниманието, грижата, спря да ме изслушва, усещах как вече не съм никакъв приоритет за него, това много ме нарани. При всеки опит от моя страна да разговаряме и да разбера какъв е проблема насреща нито веднъж не успях да получа дори едно обясние той ми казваше, че няма проблеми и си внушавам. Положението накрая вече стана дъното-с мен без мен все тая...

11.   Това все едно го е писала жена ми! Едно ще ти кажа, след всеки скандал, другияъ ти става или по-любим, или по-антипатичен. И когато вече нищо не ви интересува заедно, по-добе сам със себе си, отколкото сам с друг. Имаше една песен, че вълната се смалява, когато идва другата вълна. Винаги след дъжд изгрява слънце! Ще изгрее и на твоята улица!

12.   Аз също до скоро бях в такава ситуация. Намерих нов човек който ме уважава и се държи много добре с мен. Не мога да кажа че съм влюбена, но поне не мисля за бившият си(поне не постоянно