Споделена история от Семейство

Проблем с кредит
Здравейте, имам много сериозен проблем. Имам натрупани кредити на стойност близо 25-30 000 лв, 9 на брой са. Досега съм изплатил абсолютно всичко, нямам нито ден забавяне. Отделно към тези имам и към 15тина изплатени през последните 2 години, та въпросът ми е следният: Биха ли ми отпуснали голям кредит ( от рода на 15-20к) с когото да погася по-голямата част от тези задължения? Живея с родителите си и взимам нелоша заплата, мога да отделям по 400-500 лв месечно като вноска, това няма да е проблем... но просто се нуждая от това спешно, тъй като съм много близо до това да спра да правя погасителни вноски и да го изям..

Коментари

1.   Казина?

Същия проблем, бях стигнал до 11 кредита.
Помолих родителите ми за помощ.
Успях с тяхна помощ да ги намаля до 4-ри кредита.

След което от две банки ми отказаха голямо рефинансиране.
Защото виждат къде си правил депозити и така нататък.
Една банка ми отпусна и ги обединих в един кредит 30 000 лв, за 7 години по 540 лв на месец.

Успех и бъди силен, всичко ще е наред.
Но си обещай да не пипаш повече хазарт.

2.   Ооо, не се притеснявай. Ще ги изплатиш. Аз също имам но ги направих заради роднини. Беше много важно. Да. Трябваше да им спася живота навремето. Защото беше ситуация на живот и смърт. Не съжалявам.

Много са 25-30 000 хл. Но ти взимаш голяма заплата. И ще ги изплатиш.
Ами аз какво да кажа. Не взимам кой знае колко.

3.   До солкото съм чувал банките предлагат точно тая услуга - обединяване на кредити. Питай тях.

4.   Ужас, едва разбрах какво пишеш. Трябваше да го прочета 2-3 пъти. Приятелски съвет - вземи, прочети 2-3 книжки да си подобриш изказа. Не е обида, наистина ще ти е полза, казвам го най-добронамерено.

5.   N1, същото. Ако има нещо "хубаво" в цялата работа е, че 7 от 9те кредита изтичат някъде около август/септември 2024. Та да избутам дотогава е най-важно. После остават 2та най-дългосрочни, общо възлизат към 550 лв месечно.. до към 2026 са и двата.

N2, благодаря ти за подкрепата. Разликата е, че ти си го направил, за да помогнеш, а аз за да си задоволявам някакви зависимости.

6.   Има едно нещо, дето му се вика "обединяване" на кредити, мисля, че беше погасяват ти кредитите към другите институции и само на тях дължиш, нещо такова.

7.   Ако взимаш добри пари отиди и питай в някоя голяма банка да ти обединят кредитите или да ти отпуснат голям кредит, с който да погасиш

По-добре 1-2 големи отколкото 10 малки кредит

Доколкото знам точно при бързите кредити са най-големите лихви, изчисти първо тях

8.   Номер 4 с какво ще му помогне съвети ти да си оправи правописа.
Авторът е затънал в кредити.
Все пак темата е проблем с кредитите а не е тема за правопис.

9.   Така е номер 5. Спасиха от лихвари заплашваха, че ще ги убият.
Но после като трябваше да се връщат парите се покриха.
Всъщност изтеглих и за други неща.
Но ми обещаха, че ще плащат навреме вноските.
Вече не поддържам връзка с тях.

10.   А аз мога ли да искам обединяване на кредитите.

11.   8, ми то дори едва му се разбира какво пита.

12.   Много добре разбрах защото и аз имам кредити.

13.   Всичко ще се оправи авторе. Трябва само да спреш да играеш хазарт.

Не се обиждай но е добре да посетиш психолог.