Щ започна всичко на ново...
И така... За първи път пиша в подобен сайт досега само съм чел...

Момче съм на 22 години от голям град. Историята започва преди години (6-7), запознах се с едно момиче... и така... любов... любов.., но дойде и краят... преди 2 години. Вече не сме заедно и всеки тръгна по пътя си... Тя в чужбина, а аз си останах тука.

През тези 2 години имах само една приятелка и няколко бройки.., но не това е проблема. Постоянно съм объркан не мога да живея повече в нас. Трябва да излизам на квартира. И съм си казал, че след нова година всичко ще се промени. Няма да съм в нас, няма да мисля никога повече за нея. Вече усещам как ми истиват чувствата към това момиче, макар да съм си мислил, че никога няма да истинат (Усетих какво е любовта и вярвам в нея)

Мога да обичам много даже и сега съм се влюбил много в едно момиче, и даже не искам да се запознавам с нея в момента, защото нямам работа няма пари.., а много ме е страх, че ще я обичам толкова много. Страх ме е да не се окаже не мой тип (аз съм везни...) Някой започвал ли е на чисто както аз мисля да го направя?

На квартира... с нова работа... ще си градя живота... хората, около мене, спорт... и т.н дали ще ми е трудно? Както споменах аз съм везни и не мога сам... няма да мога да живея сам ще трябва да живея с някоя...

Коментари

1.   Много ми е жал за теб - на 22 г. си и те е страх да живееш самостоятелно?
От поне 4 годиние е трябвало да напуснеш дома на мамчето!

Везни бил - това са оправдания. Глупостите със зодиите отдавна са научно отхвърлени - няма сигнификантна връзка м-у датата на раждане и характера, начина на живот, успеха на един човек. Просто ти е лесно да се оправдаваш - ами везни бил!

Има хора-инвалиди, които учат в университет, работят, създават семейство. Авторът бил Везни!
По-бързо се махках от вашите, че си пълен хрантутник и всяка нормална жена ще би избягала от теб!
А.

2.   Това че си везни няма нищо общо с това, че не можеш да живееш сам. Познавам везни, които не могат да живеят с други хора. Страшничко си е съвсем в началото да си сам, но това е част от живота, трябва да се научиш да се грижиш сам за себе си, преди да започнеш да се грижиш за някой друг (дете да речем). Хубаво е да поживееш сам не само защото ще станеш по-самостоятелен, но и защото ще намериш себе си, ще знааеш какво харесваш, какво не, какви са целите и и пътят ти ще стане по-ясен. Ако си с някого, той ще ти влияе по един или друг начин. Изнеси се, намери си работа, започни да тренираш. Трудно е, но не е невъзможно и съм сигурна, че стига да поискаш, ще се справиш.
Лола

3.   Ти сигурен ли си, че си на 22??? Май си се вкарал в някой филм... " След нова година..." дрън дрън, младеж слез на земята!!! ДА ЕВАЛА много е хубаво, че искаш да работиш и издържаш сам, но ще ти е доста трудно особено в днешно време да си намериш работа със хубаво заплащане за да можеш сам да покриваш нуждите сам. Другото, което искам да ти кажа е, да не търсиш човек с когото да живееш само за да не си сам - глупаво е и все пак успех :))

4.   Първо намери работата, събери парите и тогава на квартира. Не е толкова трудно да живееш сам, по-трудно е да живееш с "някоя" която може би ще се окаже че не е твой тип:р

5.   Леле абе вие луди ли сте бе хора как ще се изнесе на 22...
аз съм на 21 и не ме е срам че в БЪЛГАРИЯ все още живея с нашите, студент съм и работя...
Особено за коментар 1 обяснявам, явно си няма представа къде се намира...

Къде според теб един млад човек може да си намери такава работа че да изплаща жилище, да плаща сметки, да си усигури храна, да си плати таксата в университета и да има някой друг лев за да е млад човек все пак и да излиза поне за едно кафе. И това е при положение че дори на 22 все още не е завършил и няма образование как се вика...

А в тази криза дори хора с трудов стаж, специалисти в дадена област немогат да си намерят работа...
Или какво трябва да се изнесе на квартира и да прекара най хубавите години от живота си в пълна мизерия ?
Само и само някой критик като теб да не му каже че е хрантутник.

По отношение на жените - ами извинявай ама на тая възраст няма да тръгна да се женя, ще си се разкарвам с момичета за кеф (досега никоя не ме е съдила че живея с нашите)

Много ме издразни човече адски хейтърски коментар.
Явно си получил наследство и си се изнесъл на 18 от вас...
Супер много мразя празните приказки, ще те питам тебе ако сега те хвърлят на улицата без нищо как ще се оправиш.

6.   №5 няма какво да се сравняваш с №1 т.е. А .тя е богиня постигнала всичко и разбира от всичко Тя е жена на 26-27 с чичко паричко/разведен с деца над 18год/ до нея, другаде е писала, че има всисше завършено в германия и била шефка на Българо-германска фирма. Няма как тя да разбере как се виждат нещата от момчешка гледна точка нито има начин да се сравняваме ние простолюдието/хората с средно/ с нея. Не осъзнава, че за да ти "пуснат" трябва поне сметката в заведението да платиш и някое подаръче да купиш. Помисли защо не си е хванала гадже на 21-27год а ходи с 50 годишен.

На автора ще кажа много е трудно но имаш шанс да се справиш ако си намериш добре платена работа и пак ще е трудно сметни си разходите и приходите и тогава решавай, квартира 300лв+ ток 100лв+вода +др разходи +храна +пътни+ дрехи + излизане на заведение+++++. Ако си намериш работа за над 900лв кеш би трябвало да се справиш но пак ще е трудно. Имаш шанс единствено ако станеш секретарка на №1 тя скоро ще започне да си плаща добре за дадени услуги.

7.   Разбирам те. Така или иначе все някога трябва да се разкараш от вашите и да заживееш сам, ако усещаш че вече не издържаш, че просто трябва да започнеш отначало- ДАВАЙ! Няма нищо лошо, аз самата бих се изнесла при първа възможност. Няма да ти е лесно, но факта, че си везни, въобще не те оправдава. Всъщност ще ти е по-лесно сам след като си на 22. Трябва ти малко лично пространство, да знаеш къде е всяка една вещ, да се почувстваш самостоятелен... такива работи.

8.   №5 към 6:
Неразбрах ти от ниско ли я гледаш?
не я познавам, но по това което ми спомена (ако е така)- не мисля че е постигнала нещо кой знае какво.
Аз не се смятам за част от простолюдието не съм се родил научен -все още уча висшето си и имам много качества и така няма значение.
Според мен никаква богиня(доста чалгарско определение за жена) не е.
-има висше ок.. доста интелигентни хора имат
-била е шефка на фирма, браво ( а защо вече не е)
-разбира от всичко (не мисля така, поне по тази тема никак не е запозната което ми говори че отдавна работа не е попипвала)
-и какво похвално има че се е омъжила по сметка(явно е от тези които мислят че мъжа трябва да ги носа на гърба си а те да лежат по цял ден )
е мерси от такава "богиня"- навлек
а по темата:
-най- евтината квартира която можеш да си намериш в града в който уча е 200 лева
-заплатите варират от 200 до 600 лева говорим за нещо като за студент, предлаганата работа най често е : барман(300-400 лева в заведения в центъра на града ; 200-300 в барчета по кваралите;
500-600 в най-елитните дискотеки.
дюнерджия- (400-500 лева в центъра; 300-400 по отдалечени)
в пицария -(300-400 лева)
продавач консултант в някои от веригите като Метро и т. н(300-400лева)
Дистрибутор на някакви стоки ( може да стигне до 500-600 лева)
някакъв вид обща работа (200-300 лева)
няма смисъл да изброявам всичко мисля че основната идея е покрита :)
Да речем че заплатата ти е 400 лева:
-200 лева даваш за квартира
-100 лева за ток, вода (може и повече, зима е... )
-30 лева ти е само хляба за 1 месец(нека сложим 60 лева при някакво свръх икономично потребление на храна)
-40 лева останаха за джобни (ще почерпиш мацката си с кафе от машина а като я поканиш в квартирата ще вечеряте хляб и сирене, ако е готина не би трябвало да и направи това впечатление все пак а ти самия- не както № 1 сигурно би ти била шута)
-всеки месец ще оставаш на 0 по-рано и няма да имаш пари за неща от 1-ва необходимост:
- ще ти потрябва учебник в университета
-започваш нов семестър и ти трябват за таксата
-сбирка с колеги( социалните контакти са важни в тая възраст неможеш да се затвориш)
-излизане с момиче
-разболяваш се (трябват ти лекарства)
-имаш нужда от мобилен телефон(най -малко прима трябва да си вземеш)
-тоалетни принадлежности(паста за зъби, сапун, шампоан, тоалетна хартия, дезодорант, самобръсначка (ножчета), пяна за бръснене, афтършейв..
-празници (рожденни дни, 8-ми декември, нова година и т. н)
Така че моля златотърсачките да се ориентират към някой чичка(приятна мутричка може би) успял в начинанието си а не към хрантутници като нас студентите в България.

9.   Номер 6 не знам дали е богиня, но хора като мен не си вадят изводи за човек по това, с кого си ляга или къде е завършил. По-скоро по начина на изразяване, по речника, по правописа. А ти простееш от километри. Докато от нейните постове можеш да научиш нещо.

Иначе по темата, отново напълно съм съгласна с Лола.
Хубаво е да започнеш на чисто, от нулата. Трудно е, но пък определено те калява. Не всеки има смелост да го направи. Аз например я нямам.

Лоша