Параноя
Здравейте! Имам нужда от съвет и мнение, а не от “не се занимавай” “лигла” “страхливка”! Преди години имаше профил, който ме притесняваше, фалшив пишещ ми често къде съм, какво правя и с кого съм! В началното не обърнах внимание, подцених го, но в последствие това продължи и доста се наплаших! Няма да изпадам в подробности за тогава. Стигна се дотам, че отидох в полицията и ми казаха да се свържа с киберпрестъпност и да опиша всичко със снимки! Заплахи не е имало освен “ спри да караш хората да те изпращат, че да ти се покажа”! Беше много страшно затова и не се прибирах сама! От страх да не стане това написаното не исках да го блокирам, някак така се чувствах по сигурна понеже разчитах да се си се шегува с мен така отколкото да реши да го направи на живо! От полицията след две седмици ме извикаха и казаха че не е нищо сериозно и че сигурно е някой влюбен, който се шегува и да се подпиша и случая е разгледан и приключен! Почувствах си много глупаво дори там видно си ядосах, защото наистина това нещо много ме стресна! Продължи 2 3 седмици и беше кошмарно за мен! Исках само да разбера кой е, да разбере че знам и да не го прави на други! После този човек сам ме блокира каза че спира да ме следи и да се занимава! Минаха две години и отново фалшив профил и предполагам е същия понеже пише по същия начин с изключение на къде съм и какво правя нещата! Реших да завържа чат в момент на смелост и да провокирам нещо но като цяло повтаряше едно и също колко съм красива, искал да ми се покаже ама не можел, започна да звъни, мутнах му съобщенията и звъненето, но упорита мине не мине време се включва! Отново не го блокирах именно защото когато знам че може да пише но не го прави ми е спокойно понеже зная че не се занимава с мен. Вчера след многократно отново звънене в месинджър и съобщения го блокирах! На пръв поглед заплаха няма, х човек ми пише глупости, пак имаше неща от пода на идвам към вас, слез да те гушна да си говорим! Имам чувството че съм пълен идиот защото мен мисълта че има такъв човек и не го зная ме плаши! Близки приятели на които споделих, просто ми казаха блокирай го и не обръщай внимание! Но някак го мисля и всяка вечер когато си прибирам понеже винаги е късно и когато съм около нас страшно много ме е страх! Колата ми няма централно за да се заключа веднага и днес излизайки от приятелка вечерта, пред входа пред мен изкочи една жена и аз просто толкова силно извиках, понеже на мен това все ми е в главата и като стане време да се прибирам ми се свива сърцето! Опитвам се да си го мина това нещо, но усещам как се паникьосвам на моменти много сама! Има ла начин, някакъв просто да разбера този човек кой е! Не ми трябват хакери пароли, но ми споменаха нещо за ай пи адрес от някакъв линк и просто някакъв начин само да разбера поне откъде пише този човек! Знам как звучи, скоро ще си взема и нещо защитно ей така за мое успокоение, просто вечерта и от работа се прибирам късно, а този човек знае къде живея! Поне от думите му така се разбира! Вчера го блокирах, сега ми е още по неспокойно, до нас има и доста роми и ме е страх да не излезе някакъв откачен много, който изобщо не предполагам! Има момче с което излизам за което никой не знае и вчера написа нещо от рода на “ с него си нали? ” Няма как да е сегашното момче този профил ми е писал от преди месеци, но последните два през 4 5 дена! Блокиран е и ако направи отново профил отново ще отида в полицията! Наистина мисля че може да е същия човек! Има ли някакъв начин само от фб профила му някак да разбера нещо? Просто ме е страх много и искам това да си го изкарам от главата!

Коментари

1.   По това което успях да разбера от историята е че някакъв психопат (предполагам) те следи от 2 години насам и се опитва по някакъв начин да те наплаши или не знам какво. Към полицията не мисля че има много смисъл да се обръщаш понеже самата ни полиция е калпава пък да не говорим за отдела киберсигурност. Помисли дали имаш някой луд бивш който явно още не може да те превъзмогне или да е някой твой познат който си прави доста лоша шега с теб. Друг вариант е да му пишеш да се срещнете някъде на открито примерно в някое паркче с повечко хора и да имаш някой познат който примерно да стои далеч от вас просто да ви наблюдава в случай на нещо притеснително.

2.   Извикай някой по-обигран и смел да завърже разговор с него, за да се ориентира за какво става дума. Ти в момента си твърде емоционално лабилна. Ако е истина всичко това, което разправяш, това си е сериозен психопат. Учудвам се, че в полицията не са реагирали и нямам друго обяснение, че просто не им се занимава. Може пък да е някой техен колега? Или някоя жена, която ти завижда. Може да е някой пубер, който се забавлява. Може да е всичко.

А като казваш "не ми трябват хакери, пароли", нещо не става ясно - хем имаш проблем, крайно сериозен, хем ако може да се реши от самосебе си, без никакви действия.

3.   Какво налага използването на социалната мрежа в която се случва това?