Обиждам се безкрайно много от лъжите
Здравйте, имам си приятелка ходим вече от 6м. Аз съм на 22г. проблем ли имам не знам, значи ако човек който го уважавам и ценя ме излъже чувствам се адски гадно и спирам да говоря с него (първо питам що ме лъжеш) и като не си признае почвам да не го "ебавам".

Приятелката ми ме излъга, че у тях няма никой пък видях, че е с по голямата си сестра, защо просто не ми каже, че не е сама ами трябва да ме излъже?

Вече от 3 дена не си говоря с нея, пък тя ми вика че не те лъжа... и точно за това не знам как да разговарям с нея като знам, че ме е излъгала.

Коментари

1.   Е радвай се, че не е била с по-голям батко и да те е излъгала, че е сама. Не бъди толкова дребнав за този род лъжи

2.   И на мен са ми много неприятни лъжците. Неприятно ми е да ме лъжат в очите. Понякога слушам лъжи и просто си мълча, сякаш че не разбирам че ме лъжат. Всъщност ми става много неприятно. Ако близък човек ме лъже би ми било още много по-неприятно. Наистина не бих го приела от близък човек.

3.   Глупак такъв. Пълен идиот. Такива съмняващи се във всички и всичко долни хлапаци най-ги обичам. Вземи поговори с нея-защо го е направила, каква е причината. Веднага се замисляш за себе си и как се обиждаш от това, че ти е казала нещо невярно, като дори не знаеш и причината за това. Алчността ти ще те отдалечи от много ценни хора. Помисли върху това.
Г.

4.   Авторе, значи си се родил в погрешното тяло, защото човеците всички лъжем, минимум по няколко лъжи на час изричаме. Като се започне с това как сме и се мине през това, че ни интересува какво мисли другия. Лъжите са полезно и необходимо нещо, иначе няма да е възможно да контактуваме както трябва. Съветвам те, да се опиташ да проследиш колко често лъжеш ти, обаче бъди честен със себе си и после се попитай дали се обиждаш от това, което правиш и ако не защо си мислиш, че имаш право да се обиждаш на друг? Малко стана като в една книга на Тери Пратчет: Ей откарднали сме им кралицата, какво толкова, какво се впрягат и искат да почваме война. „ Ама не ние тяхната, а те нашата кралица са откраднали! „ Какво??? Взимайте оръжията и да нахлуваме, акк си позволяват да ни крадът кралицата“.
Надявам се да си схванал какво имам предид.
Лола

5.   Ами не се уважавай и себе си, защото в поста си излъгал, че я уважаваш. Ако я уважаваше, щеще да го споделиш с нея, а не да не й говориш три дена. Как точно видя сестра й, и защо питаш дали няма някой у тях? Това също е важно, за да бъдем полезни в коментарите.

Ами просто я зарежи, защо се терзаеш, тормозиш и нея? Освободи я от себе си, така ще й направиш добро. А ти, помисли добре дали, ако живееш с хора, можеш да понесеш, че те понякога ще те лъжат, че няма да са винаги в добро настроение, че ше допускат грешки, че ще са грешни, че ще са просто ХОРА.
Сара

6.   Това да ти е проблема... Не бъди толкова дребчив бе човече! Била е с кака си, а не с някой батко и не мисля, че е болка за умиране. Ти кво искаш да ти казва всичко с подробности ли? Може да е имала в предвид, че майка й и баща й ги няма затова да е казала така.
Май си търсиш поводи да не й говориш...

8.   Към №3 и №5 не сте чели достатъчно писаното от мен а то е ((първо питам що ме лъжеш) и като не си признае почвам да не го "ебавам".) питах я много пъти защо ме лъже, но просто не си признава, вече си говорим но не си е признала до сега и за тва се ядосах и спрях да и говоря, тя звънна плачеше даже но как да и вярвам като знам самата истина.

№1 да така е, ще се опитам да не съм дребнав...

№2 точно тва се случи, тя ако не ми е близка неснам кой ми е и за тва ми стана и на мене много неприятно

№4 може би наистина си прав, даже мисля че аз имам проблем с общуването точно заради това че не си измислям работи които не са верни, пък и мисля че отстрани изглежда тъпо като разбереш че някой лъже само и само за да дрънчи като радио... аз дори да излъжа гледам да си признавам а не като мойта да се "пъне". ще се опитам да видим колко често лъжа;)

№6 не си търся поводи но като ме лъже така как да съм сигурен за напред как ще, ако не обръяам внимание на такива работи тя ще си каже "кат го излъгах оня път нищо не стана, дай ще го излъжа пак ко толкова..)
Дано да сте ме разбрали правилно

9.   Аворе, това че се пъне след като си яхванал в крачка е отделен въпрос. Не забрявай обаче, че има и хора, които живеят на принципа: " И на калъп да те хванат, отричай до последно". Спомниси песничката на Шаги:"Не бях аз". Дали ще толерираш такива хора или не, това е твое решение, но това няма нищо общо с лъжеенето само по себе си, а с опита да се правим на тарикати.
Лола

10.   Тя си ми е признавала преди за грешките си но сега незнам защо така стана, не вярвам да е на тоз принцип "И на калъп да те хванат, отричай до последно"

Преди имах един случай в който един мой съквартирант (с него се разбирахме много добре) дотогава когато той ми отказа да даде кюча за стаята ни, беше с други момчета, направи ми се на интересен пък можеше да го даде, и до края на учебната година, общо 4 месеца не съм си говорил даже с него, намерих си друг приятел с който ми беше готино пък той остана сам (вярвам че съм го научил да не се прави на голяма работа на всеки) и така.. Вие как мислите, как трябва да действам в такива моменти?

11.   И аз някога много мразех лъжите...

Лоша

12.   Сега свикна ли? Как стана точно? Вече не ти пука ли какво?

Дай и аз да се ъпдейтвам тогава бе мамка му :Д