Не давайте шанс ако видите, че е много привързан към майка си
Не се лъжете с такива. В началото уж са много свестни и морални, въпрос на време е след това да им видите истинското лице.
Наскоро дадох шанс на такъв мъж, въпреки червения флаг, че е залепен за майка си. И много съжалявам.
Отношението му към мен много бързо стана пренебрежително. За мен оставаше време само след като е изпълнил прислужването към сестра си и майка си. Дори когато вуйчо ми почина и бях много разстроена, той не намери време за мен да се видим заради ангажименти към майка си.
Отказва ми да ходим на излизания и на почивки под предлог, че няма възможност и е излишен разход. Трябва да стоим у тях с родителите му в съседната стая или пеша на улицата като идиоти. Едновременно с това сестра му всеки месец пътува на екскурзии до далечни дестинации за сметка на нейния приятел и през това време той поема нейните задължения да и гледа кучето, детето и т. н. Последно му казах, че не искам да го виждам повече, казах му ''когато почне да се държи към мен както тъпкача на сестра му тогава да ме потърси''. Блокирах го и го подминавам и на улицата без поздрав.
Огорчена съм, че така се получи. Имах усещането, че много си допадаме и сме един за друг в началото. После видях, че винаги ще бъда на последно място след роднините му.

Коментари

1.   Той не е стока но и ти не си -като искаш да ходите на екскурзии казваш ли че ще поемеш своята част или и той като тъпкача на сестра му??? Не не си стока, аз не бих ти обърнал внимание след тези твои думи а и че си го блокирала и разминаваш е върховна форма на простотия

2.   Добре че се е отървал човека, пожелавам му да си намери истинска жена която не си търси тъпкач

3.   Съгласен съм за неговото поведение, че е зле. Но поведението на сестра му също е зле от това, което казваш. Щом, , тъпкача" и, и поема такива скъпи разходи за почивки, то тя си е дефакто легална проститутка.

4.   Тези екскурзии и елемента на сравняването ще ви изядат главата.

6.   Митичните добри, свестни мъже. Мамини синчета.
Спасила си се.

7.   Абсолютно. Аз на един такъв му се чудех защо не желае да излизаме на квартира. Уж казваше, че няма пари, а идеята им беше в къщата да си делят сметки на три той, майка му и сестра му, да не остават двете. Същата история: няма екскурзии, защото имал много работа по двора. Не разбирайте голям двор, двор като кутийка. Майка му ме намрази без повод и дори не си направи устата да разбере какъв човек съм, нея това не я вълнува. И двете със сестра му настроени против мен, сестра му потърси профила ми в социалните мрежи колкото да ме блокира, тя дори разговор не е провела с мен. Нали снимки с по 30 харесвания и от роднините му нито едно. Голяма грешка ф с такъв, с времето те го настроиха, че щом имам време всеки ден да се виждам с него не съм си гледала къщата и съм ходила по улиците. Всеки ако си седи вкъщи как ще се видим? Преспивания при нормалните двойки жената отива при мъжа, нито веднъж не съм преспивала, ходихме на хотел и се чувствах като лека жена. За няколкото ходения у тях битка веднъж не саоровели разговор с мен: майка му почваше разговор за съседи, техни роднини и ситуации с които не мога да се включа да говоря, сестрата поддакваше да говори и тя, той също не виждайки манипулацията, че това се прави с цел да не говорят с мен, да се чувствам излишна. Той охладня, скъсах с него.

10.   Защо най-накрая и мъже, и жени не разберете че никой не е длъжен да се раздели със семейството си заради вас? . Авторек, мъж ли търсиш или придворен слуга да ти изпълнява прищевките? Аман от обсебващи индивиди и от двата пола, които са решили че щом са във връзка светът трябва да се върти около тях. Явно за теб мъжете са "тъпкачи" и не трябва да се грижат за никой друг освен за теб. Трудно би намерила някой да ти ходи по гъза с тая злоба.
ж, 25

11.   Гаджетата и връзките са до време, майката и семейството са завинаги.
Поздрави!

12.   Много ясно, мацка. Мамините синчета са едни от най-големите бунаци. За един мъж жена му трябва да е на първо място, ако ли не- шута.

14.   Авторке, ти ли си го родила и отгледала приятеля ти, че имаш претенции да се държи с тебе по-добре отколкото с майка си или сестра си? Та ти си с него от броени месеци, максимум година две. И му даваш само единия секс. Как да натежиш на кантара повече от тях не ми е ясно? Нали ако угоди на тебе ще нарани сестра си, а тя значи много за него.

15.   Сложна тема. И да, и не.

Един мъж трябва да се грижи за родителите си и да им помага. Те на кого друг да разчитат, освен на него първо? Както и братя и сестри. Не е добре и жената да го отделя и настройва срещу най-близките му.

От друга страна, като иска един мъж да има половинка, сериозна връзка, да не говорим вече за брак и семейство, не може да очаква, че нещата ще си продължават, както са били. Ти хубаво не обичаш да ходиш никъде и да даваш пари, но жената защо да се мъчи с теб? Какво дава един такъв мъж на една жена? Докато се усетиш, животът минал и ти какво видя и запомни от него с такъв човек до себе си?

Такива мъже си вървят и с екстрата да нямаш никакво време за себе си, защото хем ще работиш, за да плащаш 50:50, че да не се мине той да те "храни", хем след работа всеки ден ще те чакат печка, пералня и чинии за миене, зашото някой много приказки е чел, че има "женска" работа, хем ще ти се цупи, че не го посреща аптека вкъщи, а ти си кисела и сприхава. А почивните дни ще наваксваш пак с това. С едно-две деца в картинката ще е още по-голяма идилия.

Била съм с такъв мъж и рано видях накъде вървят нещата и какво ме чака, при все, че съм и щедра, и не ме мързи да работя, и да се грижа за мъж и родата му. Обаче няма как да е едностранно и да ти се вменява като задължение.

Истината е, че не поиска ли сам да ти бъде партньор в живота, а не детенце, само ще те направи нещастна. От 100 кладенеца вода ще донесе, само и само да не си мръдне пръста за теб. И не са виновни мама и сестрата, много мъже имат и майки, и сестри. Манталитет и егоизъм - това е.

16.   Е значи търсиш някой категория тъпкач.

17.   Трудна е връзката с мамини момченца. За съжаление, бях женена за такъв индивид в продължение на 7 години. Поглеждайки назад във времето, се чудя как въобще съм приела предложението му за брак. Най - простият отговор - бях млада и глупава. Бях на 24, бях влюбена в него.

Разводът беше най - хубавото нещо, което ми се е случвало. Омъжих се за втори път за човек, който държи на мен и държи семейството си настрана от нашият брак.

Животът не винаги поднася хубавите неща първи. Понякога си струва да изчакаш.

18.   Чудесно си постъпила!
Отмини, продължи и забрави огорчението.
Просто урок. Така е в живота.
Успех ти желая.

19.   До 17. Малко трудно ми е да повярвам, че бившият ти мъж е бил толкова зле. Защо ще стоиш тогава с него 7 години, а не примерно максимум 1 година? 24 години е по-млада възраст, но вече след 25 години, не си толкова малка. 7 години е много време, не ти вярвам, че е бил ужасен през цялото време. Изобщо е нелепо да ми твърди някоя или някой, че половинката им били мега зле, ама в същото време стояли с тях години наред.

20.   Авторката- аз имам приличен доход и спестявам едновременно с това, мога да си позволя да си платя почивки и излизания, но трябва да плащам аз и неговите разходи, за да отидем някъде ли? !
Мъж, който обича и уважава една жена ще гледа да я зарадва, а не да я държи само вкъщи.
Отношенията ни много се обтегнаха, затова така му казах и мисля че съм права. Не бих била с някой заради парите. Държа много да имаме емоционална връзка, но е важно да имаме и добър стандарт на живот, а не да мизерстваме. Мъжът ако оценява и обича една жена се грижи за нея, като не я оценява се оправдава, че нямал възможност.
Нямам против да уважава родителите си и да им помага, но не мога да приема мъж на години да е като дете и да слуша и да пита за всичко майка си.

21.   Истинските мъже не обръщат гръб на родителите си, а с годините и аз се уверих, че най-големите лекета се правят на семейни. Родителите на всеки мъж са част от семейството му. Има мъже дето оставят родителите си да гният живи. Ясно е, че до всеки подобен палячо е застанала една пачавра, а за това колко зле са им децата ще спестя редове, защото ще стане тежко. Доста тъпичко парче си, авторке. Да, такива мъже са свестни, факт.

23.   11, ако имаш майка, която те обича, тя няма да те манипулира да късаш във връзките си и да те настройва. Мъже с деца майките им ги настройват че снахата не можела да чисти, да готви, почва се от малкото, после не се обличала добре и той си слуша мама. И после с мама си настрани, а детето му расте без баща. Заради една ревнива майка. Така че изказването ти е излишно, гаджета много, майка една, това от ревнива майка е измислено. Ролята на жената, децата и майката, това са съвсем различни роли, да гаджето ти и жена ти не са ти майка, къде се слага майката там, нормалният индивид жена или мъж обича децата си повече от майка си и това е в реда на нещата, нормална майка няма да го кара да избира.

24.   Много слабо. Ако е мамино синче, би трябвало лесно да го откъснеш от майчината гръд с една по свежа и стегната такава. Проблема е изначален, мислите си, че ви е в кърпа вързан, но не е. Трябва малко от малко и вие да се понапънете, да се вложите. И знайте, че само с "два без десет" не е достатъчно!

27.   Права си, но и ти трябва да работиш върху манталитета и поведението си. Изкоза ти е ужасяваш, разбирам, че това е масово поведение, но това не е оправдание за просташки речник.

28.   Не разбирам какъв е проблемът.. Не е ли много по-добре, че се разбира със семейството си толкова добре, отколкото да се караше с тях постоянно и тн?

32.   До 20-Авторката
Да той трябва да се грижи, ухажва.. ти (жените ) какво ще правите не таккиЗ не ни трябват ходи сама. Да не мислиш че ще те търпят. Защо не приемете че семейството е взаимност и за да получиш трябва и да даДеш, за да искам да ти сам -трябва да видя че и ти искаш да дадеш а не да влачиш само
АМИН

33.   Поредната новоизлюпена принцеса, дето си мисли, че мъжа и е длъжен за всичко и трябва да живее само според нейните критерии. Евала, че се е спасил навреме

34.   Имам позната, която напълно забрави майка си заради мъжа си. Майка й претърпя няколко болнични престоя, в които дъщеря й дори не й звънна. Майка й е като болна две години не знае на кой свят е. Такъв човек като дъщерята не става за нищо. Тя майка си не поглежда две години, представи си какво би направила на човек, който не й е никакъв. Тя и на настоящия мъж би била шута ако се появи по-добър. Такива хора биха смазали всеки за да постигнат нещо. Предпочитам обсебен от семейството отколкото моя случай. По-добре обичащи се роднини, отколкото мразещи се. Второто е ад.

35.   34, ти слагаш на кантар някой, който е забравил майка си тотално, срещу някой, който потенциално би забравил и собствените си деца. Дайте да не изпадаме в крайности, има една норма. И едното, и другото не д добре

36.   Преди 9 г. , а живеем заедно на един етаж, ни събра една вечер мен и баща му и в прав текст ни заяви да му оставим етажа, за да си поема грижите за семейството... леле, баща му го прие толкова тежко::"Гледай го ти как ни изгони от собствения дом!!!! "Сега, 10 г. по късно, баща му вече не е сред нас, но той създаде прекрасно семейство, има син, съпруга и са отговорни за поддържането на дом и дете., А аз и сестра му му дарихме нашите части от етажа и сега сам е собственик.. И в никакъв случай не е мамино синче!!! Затова отваряйте си очите!!!

37.   То добре, че си ти (авторката), за да ни кажеш какви мъже да избираме.

38.   Ох да ти кажа отървала си се, не че не трябва да им помога ама залепен за тях... айде няма нужда.
Представи си да сте с деца, майката постоянно ще ви се бърка!
Винаги са ми били интересни тези майки. Аз имам син и не е залепен за мен и не смятам, че е редно аз съм родител, който да го отгледа, но после нека си живее живота.

39.   Истината е, че трябва да има баланс. Аз не харесвам особенно тъста си и виждам, че когато звъни на жена ми тя не му вдига. Но аз и казвам да му вдига да му се обажда. Това е единствения и близък човек. Тоя я е отгледал сам от малка. Единствените хора, на които ще им запука, ако си зле са семейството ти. Мъжът ти чисто просто е шматка, и да ли ще го използва майка му, сестра му или някой приятел, няма значение.

40.   36 не виждам нищо мъжко в постъпката му и не бих създала семейство с такъм, ако ще и да ме стрелят. Като иска нещо собствено да си построи или направи. Като не иска да сте край него, за да не му се бъркате и няма закупен дом, да си наеме квартира. Да изгониш собствените си родители от дома им, после да принудиш сестра си да ти "подари" дела си, е абсолютно долно и не виждам причина за хвалба

41.   Авторке, я да не поучаваш другите как да живеят и да не си вреш носа в чуждите работи, ами си гледай твоите собствени бакии!!! Никой не ти е виновен, че ти сама си се навряла при някое такова т. нар. "мамино синче" и не си го преценила навреме, че сега да менторстваш и да се правиш на "учителка" на всички останали жени и да си въобразяваш, че с предупрежденията си ще ги "спасиш" от нещо мноооого пагубно и лошо! Ти сама си си виновна! Някой да те е карал насила, да те е заплашил с пистолет в челото да си го избереш точно него за мъж?? Не, нали? ! Ами като е не, значи си сърбай попарата, поучи се от грешката си, не я повтаряй повече и не занимавай другите хора, които с нищо по никакъв начин не са ти повлияли на твоя личен избор, който ТИ си направила!

42.   Авторката, ами тарикат жена била сестра му на бившия ти и намерила правилния тъпкач. Дано си взела поука и да уцелиш и ти такъв следващия път. Бон шанс!

43.   Авторке, казваш ни да не се хващаме с много привързан към майка си, но не си ни казала нито измервателния уред с който измерваш, нито скалата по която отчиташ кое е много и кое е малко. 7% много ли е, малко ли е?

44.   41, товар сайт за споделяне. Коментарът ти е на учителка. Като много те дразнят темите тук, хващай си партакешите и отивай в друг сайт. 1 момиче да е спасено от мамино синче и да прочете темата, пак ще е добре. А коментарът ти е груб, безсмислен и изливане на гейт и чиста злоба.

45.   А, ако е привурзан към баща си, може ли? Не си ли се замисляла, че може да копира точно бащиното поведение!? В едно традиционно сплотено семейство културата и поведенческите модели се определят от родителите. И обратното- липсите задълбочават житейското лутане и неадекватност.

46.   От 41 до 44, 35, 23 и 7 - коментарът ми е правилен и абсолютно точен и те удари в най-слабото място, затова ме плюеш и злобееш по мен така, но няма начин. Всичките татини парцалески като теб, авторката и много други подобни жени, мислещи се за принцеси и въобразяващи си, че всичко им се полага по дефолт, само защото са се родили със слива миризлива между краката, ще трябва да свикнете и да се примирите с факта, че ВИНАГИ ще бъдете на последно място по важност за всеки мъж след майка му, сестрата/ите му, дъщерята/ите му, баба му, леля му и стринка му, и винаги ще полага повече внимание и грижи за тях, отколкото за вас. Все пак не забравяйте, че вие не сте му никакви и вас ви познава само от 1 ден, а те са му кръвни роднини, а кръвните роднини са незаменими и са завинаги, за разлика от вас. Вие нито сте го родили, нито сте го отгледали, за да ви е длъжен с каквото и да било. Единственият ви вариант за осъществяване на пъкления ви план за обсебване, присвояване и опитомяване на някой мъж е всичките му роднини да са умрели, и да няма никакви деца. Но все пак имайте на предвид, че мъжете без никакви роднини и живеещи сами също си имат приятели (спокойно, те вече са си МЪЖЕ), които пак чрез наливане не малко акъл в главите им, могат да ги спасят навреме от коварни меркантилни боклуци като вас.

47.   46, мразиш жените, защото ти крадат мъжете.