Искам да си тръгна, но не мога
Здравейте! Пиша тук понеже няма от кого да поискам съвет. От половин година живея с моя приятел обаче нещата не се получават постоянно скандали постоянно аз съм виновна за всичко не знам вече какво да правя! Не се чувствам грам добре психически. Във началото беше най-прекрасния мъж който съм срещала обаче всичко приключи септември месец когато ми посегна да първи път. Преди него се издържах сама оправях се сама. Баща ми почина наскоро той ми помогна със всичко обаче просто не съм щастлива за което съм му благодарна. Обаче просто това не е моя човек. постоянно ми набива във главата, че ако не е бил той ,съм щяла да изгния хубаво, че е бил той да видя малко живот. Не всичко е пари толкова ли е трудно да ми даде едно уважение и отношение.. искам да си тръгна, обаче не мога. постоянно, когато се караме ме обижда ку*ва, боклук, изрод грозен, блъска ме, посяга ми. не знам изобщо какво ме спира да си тръгна явно страх от самотата. Моля Ви кажете ми какво да правя.

Коментари

1.   Да си тръгнеш. Българката обожава да е робиня. 21-ви век сме, момиче, не 12-13-ти. Ти имаш права, имаш стойност. Не си собственост на мъж. Животът не е чалга песен, в която мъжа те малтретира, ама те обича. Избий си тази чалга представа за отношенията.
Нима искаш да си пропилееш години в подобно отношение? Защо? Токсичните отношения звучат добре на книга или във филм, където всичко е плод на фантазиите на мазохистична авторка, или желанието да се представи унижението като любов.
Какво реално те задържа?

2.   точно това те спира - страха от самотата, нещастна си и неуважавана, моят съвет е щом проявява агресивни изблици да го оставиш изведнъж! просто един ден да се изпариш, без никакви признаци до тогава. виж къде и при кого можеш да отседнеш, на когото имаш доверие и сигурност. Най-важното е да не може да те открие и ти никога да не се върнеш назад, колкото и самотно да се чувстваш.

4.   Късаш без никакъв контакт и обяснетия. Все по-лощо ще става, такива са психопати, които избиват комплексите си по този начин, имай достойнство и спри веднъж завинаги този тормоз.

5.   Единствения ми съвет е - бягай колкото се може по-бързо и по-далеч.
Щом веднъж ти е посегнал, значи този човек смята това за допустимо. Рано или късно ще го направи пак, а след някоя друга година ще го прави редовно.
А за психическия тормоз - това също си е насилие - хората обикновено са във връзка за да се чувстват добре, за какво ти е да си с човек, който те кара да се чувстваш зле?

6.   Какво чакаш да те убие ли?

7.   Всичко си е точно, стой си, няма къде да ходиш, други самотни и свестни мъже няма в тая държава, даже агитирам жените със свестни мъже, които ги носят на ръце да си хванат такъв като твоя, че все пак "трябва да има тръпка". Поемай крушето в носа да ти "затрепери" тръпката и си мълчи, животът е прекрасен. Хак да ти е, вече се радвам за такива, колкото и кофти да звучи. 90% от добрите момци са на чикии, ама "не са интересни бре"

8.   Станало е нещо септември месец, което угодно спестяваш.

9.   Манипулатор. Не ти е нужен.

10.   Махни се се спешно, ако не искаш да те четем в новините като пордната пребита, не дай боже, убита от поредния ненормалник.

11.   Можеш да си тръгнеш, но не искаш. Какъв съвет очакваш?

12.   Те в началото всички са прекрасни, много мили и внимателни, особено докато не им пуснеш, също и докато не заживееш с тях и не им се превърнеш в слугиня. Какво уважение чакаш, слугата никой не го уважава. Ти самата не се уважаваш, щом си се оставила да те обижда и да те бие. Млада си, здрава, работиш, издържаш се, оставяй го. Свободни мъже колкото искаш. От самотата те е страх, а от насилието не? Че той може и да те осакати или убие, малко ли жени станаха жертви на насилници?

13.   Ааа, стой, стой докато не те прочетем и теб във новините, заклана и разфасована!!!! Абе момиче, я бягай бързо от този, да не е само той мъж, леле, резко ме ядоса!!!

14.   Темата е фейк с цел мъжкият пол да бъде намразен. По-добре се скрий. Ако ти беше посегнал, нямаше да си губиш времето по нета, а щеше да подадеш жалба в полицията. Лично аз не съм глупак!

Гаро

15.   Такива си търсите! Момчето е типичният ваш избор за мъже. Не се оплаквайте, когато ви удрят с техните "минуси", както физически, така и психически. Добрите и свестните момчета са ви безинтересни и скучни, тези, които ви обиждат и се държат зле с вас, винаги си ги харесвате. Заслужаваш си съдбата. Съболезнования за баща ти!

16.   Намираш къде да живееш и си тръгваш ако трябва и без багажа. Сменяш си номера на телефона и дим да те няма

17.   Спести си бъдещите мъки и прекрати взаимоотношения.
Повярвай ми, ако задълбочите отношения или имате общи дете нещата ще станат по- зле.

18.   15 - Как само злорадствате "добрите момчета" и как се кефите на подобни истории! Това, че някой е грозен, смотан, задръстен, чикибоец, страх го е да заговори жена, не значи, че е добър и свестен. И в него може да се крие потенциален насилник, просто не е намерил такава като авторката, на която да си избива комплексите.

19.   Търсиш от него уважение и отношение, ако обаче ти проявяваше към него уважение и отношение, нямаше въобще да имате тези проблеми и той щеше да те уважава.
Виж се само как се изразяваш,
"Не се чувствам грам добре"
"не съм щастлива за което съм му благодарна"
"ако не е бил той, съм щяла да изгния хубаво, " тук запетаята сменя смисъла и сякаш "изгниваш хубаво", ако запетаята бе преди думата хубаво смисълът на изречението е друг. Дано разбираш разликата между изреченията
"Ще мина да те взема" и "Ще взема да те мина"
"Не всичко е пари" е удобна фраза за хора които лежат на чужд гръб и мислят че щом парите не са всичко значи могат да харчат чуждите. Щом като не всичко е пари хвани се работи на 2-3 места издържай приятеля си докато той лежи у вас! Само хора които издържат с труда си други пълнолетни имат право да казват не всичко е пари, онези които очакват друг да си похарчи доходите по тях нямат такова право, защото животът им зависи от парите на другия.

20.   За съжаление познавам много такива жени. Мой съученички, приятелки, колежки, познати и роднини. Жени които са способни, красиви и умни. Жени които са от хубави семейства, имат хубави професии и въпреки всичко търпят такива нещастници. Търпят на бой, на обиди на излишни разходи и тревоги. Някой от тях дори имат деца, които също стават жертва на тези мъже. Изобщо това е нещо което се опитвам да проумея от едни 30 години и така и не стигам до смислен отговор защо си го причиняват. Помня като дете как ходихме у приятел на баща ми та той биеше жена му нон стоп, псуваше я и я обиждаше как ли не, а тя чистеше, готвеше и гледаше всички да са доволни. Още са заедно с този изрод. Смятайте какъв тормоз е свикнала да търпи ежедневно през целият си живот. Помагал съм на познати с такива проблеми. Бил съм мъжете им, задействал съм връзки и тн... Да им там шанс за нов живот и познайте. След известно време или се връщат към същият или към подобен. Вече спрях да го приемам присърце. Щом са решили да бъдат жертви и не искат да живеят нормално това си е техен проблем и отдавна не се трогвам. Имам жена и деца, не мога да си позволявам да рискувам бъдещето си за хора, които не вярват че заслужават такова.

21.   Токсичните пичове са привлекателни за жените.
Това е истината. Има много добри момчета зарязани от жените заради пичове като този. И на един приятел така му се случи.
Авторке, нищо не прави. Карайте си така. Това е голямата любов.
Друг мъж ще ти е скучен.

22.   Не съм идеален. По-скоро съм бил до определен момент наивен, срамежлив и грозноват, по принцип съм доверчив и като цяло вярвам на хората, което е една от големите ми грешки. Някога преди много години когато бях млад, често една колежка ме возеше след работа, защото живеем в една посока. Понякога спираше близо до тях или някъде към нас и си говорехме както за неща от нашето минало, за института в, който работехме, за отношенията между колегите и колежките, за връзките между тях. Тя като жена имаше много по -точен поглед върху тези случки. Понякога правеше анализ на моите постъпки и почти нищо не ми спестяваше, та тя казваше, много си добър като характер, не се правиш на "велик", с теб се говори леко и спокойно, държиш се много възпитано и галантно с колежките когато сме на някакво събиране в, ресторант, но имаш големи недостатъци-понякога си много наивен направо си като малко дете, вярваш на хората, а те лъжат, вярваш на дадена дума, доверчив си към жените, а те са коварни и двулични. Беше ми забавно как се прави на профайлер. Вярно, че съм получавал "шамари", от момиче или жена, от които не си очаквал. Разбира се разговорите са много по-дълги и по обстойни и детайлни. По мое мнение мъжът обича, като казвам обича, с онова дълбоко чувство, което се изгражда между две човешки същества, нещо много по -силно от влюбване, привързаност, желание, та мъжът обича :дъщеря си, съпругата си, сестра си/майка си и бабите си в тази последователност. Не знам какво значи, да си на резервната скамейка, бил съм състезател по джудо, но въпреки всичко не разбирам, в емоционален план какво е това резервна скамейка. Никога не съм държал момиче на резервна скамейка, може само да сме приятели, да пием кафе, да си споделяме различни, понякога доста лични неща, но според мен това е приятелство, не е необходимо да съм нещо като "нерез". Вярно по някога постъпките на позната са ми се виждали алогични, но никога не съм питал, с някакво нездраво, клюкарско любопитство. Не съм си "играл" с чувства на момиче или жена-никога. Просто бяхме от това поколение, което започваше емоционалното си изграждане, вече когато се върнехме от казармата, а преди това бяхме на кота нула, поне 99, 9% от момчетата. При връзките ми с "гедерейските" и чешки момичета по-морето, бяха токова бързи и инцидентни, лимитирани от престоят им в България, няма време за игри, както се казва в един роман на Агата Кристи"Карти на масата". //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

23.   Мисля, че по-скоро тъсиш някой да ти каже маханизма по който да си тръгнеш, ти знаеш, че това ще се случи, решила си го вече. Ако живеете заедно - чакаш един ден, в който ще го няма през цялото време или когато ще го няма за 2-3 дена, преместваш си багажа някъде другаде и късаш с него по телефон ( по-прицнцип не съм фен на раздяла по телефона, но щом има физическа намеса от негова страна - това е по-добрия вариант) ако тръгне да скандлджийства, което е доста вероятно, му казваш защо късаш с него, че е заради насилието, караниците и т. н. и го блокираш. Не му казваш къде си или с кого си защото е доста вероятно да тръгне да те търси и да ти държи сметка. Това ти е най-безопасния начин според мен.