Споделена история от На работното място

Не знам какво да работя и да правя с живота си!
Здравейте! Жена съм на почти 25г. Откакто се помня знам, че искам да живея в чужбина, а не в България. Работила съм в САЩ и много съм искала и донякъде все още искам да живея там, но все нещо ме е дърпало да се прибера когато съм имала възможност да остана. Лутам се от години, сменила съм много работни места за по няколко месеца и вече много се плаша, че не мога да намеря своето си място! Не търпя да имам шеф на главата си, искам да пътувам и да имам тази възможност. Харесва ми изкуството, както и домакинството, обичам да ми е уютно, чисто, да импровизирам в кухнята и да ми е СПОКОЙНО. Ходила съм на психолози и всички ми казват едно - ти знаеш най-добре. Е да, но съм толкова объркана, че наистина не знам какво искам и на къде да поема! В момента имам хубава работа що-годе, но съм планувала да замина и да опитам да се установя в друга държава след два месеца. Моля Ви дайте ми съвет ако можете!

Коментари

1.   Ако ти не знаеш, някой непознат в анонимен форум съвсем няма как да знае.

2.   Отиваш и това е. Къде плануват. Ще имаш доходи, с око ствие, но остава проблема с комуникацията, ще "лъкнат" приятелите ти в България, колко са били такива. Завшст. А на място се снорай максимално да комуникираш с хора, спорт, събирания.... С българите не е лесно, масово в чужбина са хора с нисък манталитет и много прости.

3.   Е то за такива неща мечтаят 95% от хората сигурно, но колко от тях са успели да го постигнат?
Хем да нямаш шеф, хем да си гледаш кефа, хем всичко да ти е уредено... А ти какво? Само с претенциите?

4.   Намери си приятел, роди си деца - това ще осмисли живота ти.
Дали в БГ или в чужбина - както прецениш, което и да избереш, после ще съжаляваш защо не си избрала другото, но това няма значение.

5.   Млада си, опитвай от всичко, търси, по-добре е от колкото да седиш в комфортната си зона, това е начина да прогресираш. Успех в другата държава!

6.   Не заминавай!

Щом нещо те тегли насам, значи има защо!
Камъкът си тежи на мястото!

А и най-важното България е Православна държава и навсякъде тук цари Божията благодат: има и много Православни храмове, манастири, църкви, духовни хора...

А в чужбина - вече са почти езичници!

Принципно, когато човек се чувства неудовлетворен духовно и чувства, че нещо му липсва - това обичайно означава, че за душата му има проблем!

А душата е духовна и се нуждае от своята духовна храна - връзката с Бога!

Затова, първо - моят съвет е: да се обърнеш към Бога и да се въцърковиш в Православната църква! Защо в нея? Защото само тя е останала пряк наследник на апостолското учение и единствено тя преподава вярно Божието слово.

На второ място е много важно да си намериш добър и подходящ съпруг, и да си създадете добро, сговорно, задружно семейство!

Но, внимавай много! Не се увличай по "атрактивни за жените" мъже! А гледай следните много важни неща:

Човекът да е добър, добродушен, благочестив, сериозен, отговорен, милостив, жервоготовен - това са на-важните качества за един мъж, за да ти бъде добре с него!

Сключете си и църковен брак, и винаги се стремете към Бога!

Положението в България, като изключим продажните на запада и американците управляващи политици, е нормално.

Аз примерно съм инженер, вярващ и въцърковен православен християнин, женен съм за добра и вярваща жена, имаме прекрасно, сплотено и задружно семейство.

Не вземаме високи заплати, но живеем скромно, харчим разумно и умерено, имаме добра финансова дисциплина, нямаме пороци от типа: хазарт, алкохол, цигари, изневери...

Парите ни стигат, но по-важното е , че духовно се чувстваме добре!
Ценим това, което имаме!
И за всичко благодарим на Бога!

7.   Хвани си мъж моряк от тези дето се връщат веднъж на 6 или повече месеца. Те често са съгласни да осигурят необходимите финансови ресурси, с които да нямаш шеф и да следваш приключенските си мечти по света - древни храмове, пирамиди, Ниагара и т. н. От теб се иска само да си вярна, добра домакиня и да родиш 1-2 деца, които може износиш и докато обикаляш света. Друг плюс е, че ще получаваш големи подаръци от най-различни точки на света. Ако пък искаш сама да се издържаш, някои компании наемат хора с език и харизма, които да ходят на командировки по разни бизнес срещи. От теб се иска само да омаеш клиента, че всичко се движи по план въпреки че не разбираш нищо от работата.

8.   Онли фенс е добро, ако си хубава. Изкарват се доста пари, нямаш шеф и си е вид изкуство.

10.   Животът не се развива по план.
Никъде не споменаваш какви умения и таланти имаш, тоест в какви сфери можеш да се реализираш, както и на какво ниво владееш езика.

11.   От авторката : Владея английски и немски, добра домакиня съм, ЛОЯЛНА и изглеждам много добре с извинение за нескромното изразяване. Имам висше в хубава сфера, в която за жалост в България няма развитие. Бившият ми приятел е моряк - осигуряваше ми всичко, да, не работех и обикалях света, но не спираше да мисли, че го лъжа, изневерявам му и че постоянно си търся някой по-добър от него. Човекът си имаше жестоки комплекси, които не можехме двамата да изкореним колкото и да се опитвах да му помогна. Вече много искам семейство и дете, но много трудно попадам на читави мъже или ги изтърпявам.

13.   Миличка, аз съм точният мъж за теб. Жалко, че не можем да се запознаем. Нещата щяха да се получат отведнъж.