Споделена история от Други

Как да не съм ревла
Здравейте,
винаги съм била по-чувствителна и лесно засягаща се. Хората лесно могат да ме разплачат и след това съм се ядосвала на себе си. В работата ме е разплаквала като се развика шефката, родителите ми и сестра ми също лесно ме разплакват. Особено като не ми върви в нещо и започнат да ми втълпяват вина. Опитвам се поне да се крия в банята и да не ме виждат. Има ли нокой който се е справил с този проблем. Не ми се иска да приемам хапчета, нито да посещавам психолози, затова че някой ме е разплакал един път в месеца. Въпросът е да не го допускам. Има ли някакви книги или с книги няма да стане. Ако има хора с моя проблем моля за съвет. Благодаря!

Коментари

1.   Какъв е проблема са поговорим с психолог, или още вярваш, че това е срамно. В България се разплаква, защото хората са груби, няма уважение, крясъци, не се говори спокойно, м чужбина където и да отида уважение, спокойно ти обясняват няма крясъци, защо да плача тогава.

2.   Отдавна се научих да не съжалявам ревли, значи не ти се ходи да се лекуваш при хора учили с години, но тормозиш околните си с ревове за щяло и нещяло.
Такива като теб изискват от околните да внимават прекалено много с тях защото били чувствителни, ама по този начин само тормозите околните. Значи не се справяш с нещо но хората не трябва да ти го казват за да не ревнеш, ах колко удобно, да караш хората да си премълчават и да си вършат несвършената от теб работа сами, ами ти за какво си му на този работодател ако не се справяш с работота, само да ти дава заплата ли?

3.   Ревеш за глупости, защото никога не ти се е налагало да ревеш за важни неща. По-добре си така, повярвай ми.

4.   Не взимай хапове, не потискай чувствата си, това си ти - чувствителна жена. По-добре е да се разревеш и да ти олекне, отколкото да трупаш всичко и накрая да се разболееш. Вземи за пример Тити Папазов, да ревеш не е срамно.

5.   Авторке, проблем при теб няма!

Затова не трябва да правиш нищо специално!

Напротив! Плачът, даже е полезен за здравето, защото освобождаваш натрупаните негативни емоции!

Просто по-чувствителните хора сме така! )))

Единствено можеш да се опиташ да разсъждаваш по-духовно, по християнски, и да се стремиш да не се тормозиш от житейските проблеми, а да възложиш упованието си на Бога!

6.   Вместо към тъга трябва да фокусираш емоциите към агресия. Човек плаче когато се чувства безсилен. Спри да бъдеш безсилна. Стани агресивна, когато те нападат. Псувай ги, отговаряй им, бий се ако щеш. Така няма да плачеш.

8.   2, ох, те психолозите така ще я оправят, че... Ще я одрънкат няколко стотака да и наговорят някакви общи неща и ще продължава да си реве. Явно не си ходил на психолог

9.   Плачът е естествена реакция на тялото, при включването на парасимпатетиковата периферна нервна система. Получава се като защитен механизъм, когато образуваш нова невронна мрежа в мозъка.
Нова невронна мрежа се образува, когато изпиташ нещо ново в живота си, което е нека кажем травмиращ процес. При някои хора е повече травмиращо, при други не е. Предполагам че зависи от нивата на естроген.
Абсолютно грешно е да смяташ, че ти има нещо нередно. Още по-малко да търчиш да поправяш нещо в поведението си. Ако подтискаш естествените механизми в тялото си може да си доведеш психически отклонения..
По-скоро би трябвало да се радваш че си чувствителен човек