Има ли наистина невъзможна любов?
Привет! Ще ми е интересно да чуя мнения. Може ли любовта наистина да е невъзможна според вас? Не говоря когато мамите трети човек, а ако например сте наистина несъвместими с човека, когото обичате?

Ако единият се откаже, а другият е склонен да се бори, означава ли, че първият просто не е обичал достатъчно и любовта е несподелена, а не невъзможна?

Коментари

1.   Няма такива филми. Животът не е сапунка.
Отказват се хората, които са имитирали чувства. Това не е никаква любов, а просто лъжа. Искали са да хлътнеш с някаква цел.

2.   Царят каза, че може и космонавт да стане, та...

3.   Може разбира се! Ако е несподелена и не те искат как е възможна? Какво очакваш - някой да се прави, че му е хубаво с теб ли? Случвало ми се е за съжаление да ме отхвърлят. Адски боли... Стигнах до извода обаче, че не искам никой да се преструва, че желае да е с мен - било заради изгода, чувство за задължение, от съжаление или каквато и да е друга причина освен любовта. Несподелена и невъзможна за мен се припокриват до голяма степен. Но само невъзможната любов е вечна, понеже е неизживяна...

4.   За едни има за други не, кой както си го направи. Ако някой има емоции някъде и не става дума за насилие, наркомания и алкохол и въпреки това си тръгне, то този човек е страшно глупав. А на глупав човек никой не може да оомогне, ще го познаеш по следствията. Обикновенно до каквото и да се докосне такъв човек бива съсипано.

Иначе съм виждал всякакви сценарии, хора се разделят, след десетилетие се събират, радват се, не повтарят старите грешки. Всичко си е до хората и желанието им.

5.   Авторе,
Обеща да пуснеш тема за невъзможната любов.
И се включвам, както ти обещах в темата за скуиртването.
Има невъзможна любов. Да имате някаква невероятна симбиоза, да си пасвате идеално като характери, да се разбирате, сърцата ви да бият в унисон, да ви е неземно хубаво заедно. Без никога да е имало физически контакт.
Ние даже живяхме заедно 9 месеца, всичко правехме заедно. Освен секс. Защото като малък го бил насилвал негов роднина в продължение на години и оттогава му се пречупила психиката и при него секса не вървял с любовта.
Изревах си очите за него, толкова страдах от тази невъзможна любов. И не мога да се измъкна от болката и огорчението, че не се получи. Той си беше човекът за мен.
25г по-късно, не съм го забравила. Но не съм сигурна, че е добра идея да възобновяваме контакт. Неговото със секса беше мъчение - да умираш от жажда, да ти протягат чаша с вода, но да не можеш да я вземеш. И сега пак ще е същото.
А аз толкова го исках, че се бях поболяла за него, защото не желаех просто едно платонично чувство.
Уж приятелство да си остане, но защо така и не дойде на сватбата ми? Би трябвало да е доволен от факта, че минава в графата “приятели”, нали? ! Явно АЗ просто не съм била в графата “приятелки” за него. Ако бях, нямаше да изчезне вдън земя след като се омъжих.
Сега си мисля, че толкова го бленувах и страдах по тази невъзможна любов, че най-добре е да не си го причинявам повече.
А беше такава лудост, така жестоко ме поряза с отказа си да бъде с мен, че никога повече не се отпуснах и не свърших с мъж. За съжаление.
Затова си мисля, че колкото по-бързо и категорично се освободим от невъзможните и несподелени любови, толкова по-добре.

от н 3 от съседната тема

6.   Невъзможна, неизживяна и т. н. няма. Ако някой си мисли така- значи това не е любов.

7.   Естествено, че има, хората може да се влюбят за кратко и да установят, че не са един за друг. Едно е да си влюбен и да усещаш пеперуди в стомаха, съвсем друго е да живееш с човека. Ако всеки можеше да живее с всеки, ехее, светът щеше да е доста по-прост

8.   Има, да. И боли много.
А 4 пише глупости. Събирали се били след десетилетие, пълни небивалици!

9.   Невъзможна любов показва, че няма висш разум.

10.   На някои им е дадено да имат възможност за споделена любов. От родителите също. На други - не. Аз - мъж на 32, се влюбвам в други мъже, поне досега, с две изключения като малък. Същевременно не считам това за нещо, което ще ти даде дъргосрочно щастие, топлина, сигурност, отколкото едно семейно огнище. Само че, този възглед вече е остарял, масово всеки си следва нагона, моментния кеф. И един ден се виждаш остарял, и със запустяла, безплодна "нива", а не може нищо вече да направиш.

Така че, живеем с приятелката ни, борим се. Никой не ти гарантира щостието, сам си го изработваш. Другото са лъжи и идеали.

11.   Ще ти отговоря с една мисъл, която припокрива моите възгледи.

Няма невъзможна любов. Има непотърсена и неповярвана любов. Има неотвоювана любов, поради "не мога", "не знам" и "не искам". Има отказана и заменена от лесни любови любов, но никога и невъзможна.
Елиф Шафак

12.   Има, между хубава и осигурена жена и беден мъж. По-невъзможна ми е трудно да измисля :D

13.   Има. В турските сериали.

14.   Питай хомосексуалните колко пъти са ги отблъсквали и намразвали заради несподелена и респективно невъзможна любов! Имам такива познати. Не са от тези демонстриращите или дразнещите, но трудно намират взаимност без користни цели.
От 3.

15.   Любовта я има само в романтичните филми и при младежите, след като човек узрее се търсят само интереси.

16.   Според мен невъзможна любов има в много малко сценарии, например религиозни различия, болести, всичко останало е, че не си я желал достатъчно тази "любов" или не си се борил. Съответно тогава даже е трудно да се нарече любов, а увлечение. Може мнението ми да е крайно, но за мен любовта трябва да си е любов. Когато единия се откаже от другия, естествено пак не е любов. Кой би се отказал от нея, било то заради работа, университет, дистанция, или каквото и да е било друго. Ако става въпрос за мъж с любовница с която много се обичат и видиш ли е невъзможна защщото има деца.... малко е сложно да се отсъди, но не е трябвао да му шарят очите като начало.

17.   Номер 5 не се изживявай като жертва. Любов без секс може да има, той не те е искал за приятелка, ясно е. Човекът те е обичал както мъж обича жена, ама ти си мислиш, че като не сте правили секс и сте приятели... не, изобщо не си го разбрала.

Невъзможна и несподелена любов са две коренно различни неща, номер 3

Номер 11 - тази мисъл е гениална. Наистина е така!

18.   Няма ли химия, няма ли тръпка, няма и любов.
Има хора, които започват връзките си без химия, без тръпка към партньора и отношенията с такива не мога гат да бъдат възобновени.
Има и такава, които претърпяват огромно разочарование заради отношението на партньора, че с годините претръпват и вече не изпитват нищо към него.
За любовта трябват двама. Любовта не е амбиция, не е нагеада, за да я извоюваш или за да я получиш.
Голямата любов идва с ток и жици. Дали ще е от пръв поглед или от първото писане и двамата я усещат по този начин. Досега съм имала 3 такива връзки и последната зввърши с брак.

19.   До 17 от 5

Да, любов си беше. Просто ми беше толкова болезнено като пътищата ни се разделиха, че трябваше да се закача за нещо, за да не превъртя окончателно и това беше идеята за приятелство.
Бяха минали 5г от съвместния ни живот, в различни градове бяхме и животите ни почти нямаха допирна точка, когато се присетих за него и го поканих на сватбата си.
Сега, от дистанцията на времето, си мисля за онази покъртителна песен на Лили Иванова “Тежка сватба” : “Канят ме, мамо, на тежка сватба. На първо либе, мамо, млад кум да стана…”! Е, не съм го канила да ми става кум, но тогава хич не съобразих, че със сигурност съм му бръкнала в душата и го е заболяло. Какво ти приятелство, наистина, като сте горяли един за друг? !?
Благодаря ти за коментара.

20.   Номер 16, а и другите, ами ако например:

1. Има голяма възрастова разлика, чувства и от двете страни, но мъжът, макар и свободен, не иска късен брак?

2. Единият е християнин, другият - мюсюлманин, и двамата се обичат много, но и двамата много държат на религията си?

3. Единият е тежко наркозависим, обещава, че ще се промени, но никога не намира сили, другият човек не издържа психически, колкото и да се опитва да помогне.

Тези три примера не са ли релевантни за невъзможна любов?

21.   Откъде ги вадите тези - безусловна любов, че възможна, невъзможна, несподелена, неосъществена... Или има любов или няма.