Попаднах в токсична връзка
Здравейте! Мисля, че от много време съм в токсична връзка. Анализирах много, четях даже, търсих проблема освен в него и в мен, но осъзнавам, че просто сме с много различни вярвания и мирогледи и става така, че се караме за основни неща - караме се основно, защото имаме много различна духовност, за това, че често ми повишава тон и вика, когато нещо не му е ок, когато го прекъсна като говори, заради пари и битовизми и за това че иска да ме командва, да доминира и да ме контролира. Това са основните неща, но има още много неща , които са се случвали за да ми светне червената лампа. Иска да ме променя духовно, да повярвам в това, в което вярва той. Червената лампа ми е светвала много пъти, но аз все си мислих, че човека ще се осъзнае и промени, защото много пъти сме се разделяли и събирали и съм му казвала, кое не е наред. Той има много по-различни виждания от мен по въпросите и му се иска нещата да са по друг начин, различен от моя. Говорихме как все пак ще търсим компромисно решение, един вид като трети вариант. Трудно успяваме, ако изобщо стане, или се стига до караници или застой и нещата остават такива каквито са били.... За мен връзката няма да може да претърпи развитие нагоре към духовен план. Аз разбирам, че ако някой ден имаме деца, той ще иска те да са възпитани спрямо неговите вярвания, а аз само като слушам някои негови становища ми се повръща и ми се разваля душевния мир. Винаги като тръгнем да говорим за духовни теми и се скарваме много... Също и когато него нещо му прещрака и смята, че нещо не се държа добре, или направя нещо, което не трябва(според него), започва да ми вика и това за мен си е насилие и психически тормоз. Другото, което е, това че ми казва, какво трябва да се направи и че той винаги е прав и трезво мислещ за мен също е психическо насилие. Осъзнах, че връзката е токсична, защото според мен той е токсичен човек и няма да мога да градим по-сериозни отношения. Следих много клипове за токсичните отношения и разпознах моята връзка и вече съм сигурна. От одавна ми свети лампичката и изтърпях трърде много и допуснах да прекалява с моята доброта.... Въпроса е, че аз допуснах да навляза в каши.... Изтеглих ипотечен кредит за общ дом, той е съдлъжник, купихме обща кола, аз купих ел. уреди за апартамента, в който в момента живеем. Имам кредити, а отношенията не вървят добре и са на приливи и отливи. Въпроса е, че очакваме отговор за работа в чужбина. Ние работим една и съща професия в една и съща фирма тук в България. Имаме възможност да отидем, но ще трябва да си напуснем сигурната работа тук, за да отидем там за 6, 7 месеца и след това, може да стане така, че да не останем за другия сезон и да се върнем в България и да сме без работа и да трябва да търсим. Като се замислих, при тези несигурни отношения е най-добре да не заминавам с този човек, въпреки че ще изкараме повече пари и ще покрием кредитите, но ако се изпокараме там, аз рискувам и здравето си, защото винаги като се караме аз не се чувствам добре, обзема ме безпокойство и тревожност и неудовлетворение и ако отидем там, може да стане по-зле, защото той понякога даже не осъзнава, че ме наранява с думите си и според него винаги е прав, рядко ми се е извинявал, само когато нещата отиват натам аз да си тръгна... Исках на кратко да разкажа за какво става дума, за да потърся съвет от вас как да изляза от тази връзка? Има ли някои хора от вас, които вече са изпитали това и са успели да излязат и как? Как е реагирал партнъора, бил ли е агресивен, правил ли е проблеми?? И да доразкажа, вчера се скарахме с него, защото той не ми позволяваше да пускам музика и искаше само той, аз се почувствам пренебрегната и отидох в другата стая и му казах да си пуска сам. Мина време, той не дойде при мен, аз отидох и му казах, че съм му ядосана, защото е властен и доминиращ мъж. Той каза, че не било така.... Казах точно така е и излязох и си легнах. Днес се събудих с едно мрачно настроение. Държах се студено и той видя, че още съм му сърдита и пита дали съм му още сърдита, извинил ми се, да, но това вече не е достатъчно, защото поведението му се повтаря, потретва и утвърждава... Вече осъзнах, че се намирам в токсична връзка след година и половина с него.... Аз пробвах всичко за да се оправят нещата, но никой от нас не може да промени другия.... Срещнах се днес с майка ми и и казах, че аз не се чувствам добре в тая връзка и трябва да прекратя и да я питам как може да ми помогне, защото няма свой дом къде да отида, а заплатата ми за момента не е добра и ще закъсам, ако отида по квартири.... Тя каза, че ще ми помогне и ще отида при нея и в никакъв случай да не заминавам с него в чужбина. Каза категорично да му кажа, че съм решила, че не съм готова, защото се чувствам несигурна с него в тези отношения и че след това ще си загубим сигурната работа и след това няма да имам работа... Прибрах се вечерта, но сметнах да спестя да му го кажа, хем и аз да си почина, защото се натоварих от разговора с майка ми.... Седнах си в другата стая на лап-топа и се дистанцирах от него, а той си гледаше филм в другата стая. Даже мисля тези дни повече да го игнорирам и да си върша мои неща и ще му го кажа може би утре или в удобен момент, но знам че може би няма да реагира добре и ме е страх някак.... Така или иначе каквото и да се случи, знам че имам подкрепата на майка ми и тя знае за какво става въпрос и няма да ме остави сама и на улицата... Но изпитвам страх, страх как ще реагира, какво ще последва от всичко, страх, че няма да мога да се справя финансово.... Посъветвайте ме вие как сте излизали от такъв тип връзка и какво направихте? Как да се държа с този човек от тук нататък? Днес съм по-резервирана, защото нещо в мен се счупи тотално.... Как да изляза от целия този филм и как да подходя, за да бъде възможно най-безболезнено? Как да си подредя живота и да си направя точен план и въобще може ли да се направи план с точност?

Коментари

1.   Не прочетох хубаво темата, повтаряха се някакви становища по различен начин. Според мен авторката е поредната, която не иска различно от бездушевен банкомат до себе си. Всяка наченка на характер е вредна и следват темите в сподели- той е мъжествен. Как да се справя?

2.   Отиди в чужбина, омотай някой местен там, зарежи настоящия. Ако с чужденецът не потръгне - след няколко месеца се раздели с него и се върни в България без сегашния да научава.

3.   Зависи какво е духовното разминаване!

Ако единият е православен християнин и има православни възгледи - той е правият и другият трябва да се присъедини към него! Ако не - раздяла!

Но и другите неща са достатъчни червени флагове, така че според мен не заминавай никъде! Нека замине той сам, хем и да се разделите за известно време, да пообмислите нещата.

Но кажи все пак, ако искаш) какъв тип е духовното разминаване?