Възможно ли е мъж да обича една жена без да е спал с нея?
Спорихме наскоро по тази тема вкъщи и реших да питам и тук. Според мен не е възможно - човек може да хлътне, да се увлече, но за сериозни чувства, трябва да са били интимни. Жените хайде - по-емоционални, е възможно да се влюбят без да са правили секс с въпросния, но един мъж представял ли си е само какво е да бъде с жената, без реално да е бил с нея, няма как да е силно привързан и влюбен в нея.

Коментари

1.   Аз да

М28

3.   Значи за теб физическото е по-важно. Според теб няколко секундното удоволствие поражда любов у мъжа, а не нещо друго. По тая логика мъжете обичат проститутки, защото са спали с тях. Или изгарят от любов към всяка бройка. Оргазмът поражда любов. Не се рабра мъж ли си, жена ли. Ако си жена, имаш робска психика и ще си лягаш бързо с мъжете, че да те обичат. Ако си мъж, ще използваш този довод, за да накараш някоя да си легне бързо за да ти се докаже и да ти спечели любовта.
Колкото и каквито и да уменията на тая жена, ако след актът, нямат какво да си кажат, няма как да се зароди буйна любов след свършване.
Може да са сближат повече, или някой да зареже другия. Ама да вярваш, че някакси магически от това зависи любовта, значи не знаеш нищо за хорските отношения. Трябва и друго да ги свързва, освен това.

4.   Пич, първите ми любови, при това доста силни любови си бяха доста платонични, та така че да, възможно е. Също дори и зрялата любов предполага много повече от единия секс, след като си бил с един човек 20 години и по някаква причина вече не можете да бъдете интимни, дали ще го зарежеш? По-скоро силната ти любов ще те спре и ще премахне интимността от важното в отношенията ви. Знам, че някои "животни" тук не биха се съгласили с мен, но пък хората са различни и светогледът им е по-пъстър от единия мерак:)

5.   Да, възможно е.

7.   Аз лично не мисля че някой би ме обичал без секс.
Жена

8.   Възможно е. Можеш да обичаш много жени, а да спиш само с една, макар че в повечето случаи е обратното.

9.   Разбира се че за теб е невъзможно. За повечето е, материалния свят е важен, кинти да има, редовно ебане, голям член или вибратор, в материален свят за материалните гора е невъзможно духовното. А то е толкова сладко и леко, просто се случва, без значение вярваш ли в него или не. Без значение колко ще го отричаш, то ще е в теб.

10.   Не, авторе - грешиш!

Аз имах интимен контакт със съпругата си, едва след сватбата ни, но си я обичах много преди това!

11.   Може и още как. За платоническа любов не си ли чувал?

12.   Да

13.   Един мъж е силно привързан към жената, когато тя го допълва... това е единственото условие и не е сложно... в днешно време се развиват всякакви теории за взаимоотношение и разни други щуротии.... казуса е лесен.... две половинки правят едно цяло... участниците в една връзка трябва да се допълват.... няма шанс единия да доминира другия и това да продължи дълго... всякакви материални интереси и придобивки нямат роля ако не се допълвате по някакъв начин... тва е формулата...

14.   В продължение на някалко години бях влюбен в една жена, без да сме имали интимен контакт! Бях като омагьосан от нея, пишех и и говорих толкова нежни неща, които не съм и мислел, че съм способен да чувствам, камоли да пиша и изрека. Все едно бях друг човек. Въпреки, че нямаше как да сме заедно, запазих любовта в сърцето си и все още я обичам.

15.   Ами любовта е точно това. Сексът е съвсем отделна история.

16.   Възможно е.

17.   Ооо можем, можем.
От човек до човек има разлика, както и от мъж до мъж.
Познавам много които могат да бъдат влюбени само ако са били интимни с дадена жена, иначе не върви. Но познавам и няколко (освен себе си), които са изпитвали продължително време обич към жена, с която не са правили секс.
И от опит мога да кажа - неизживяната любов продължава най-дълго. ;)

18.   Може, разбира се!
Но едва ли ако му се отдаде възможност не би стигнал физическото. Може би това имаш предвид. Просто е нюанс на твоята теза.
Мъж обича една жена, доверява ѝ се, възхищава ѝ се, има какво да си каже с нея, леко му е с нея, тя изпълва света му с добра енергия. И тази жена му каже: Искам те! Искам да те усетя! Еми.. той няма да се дърпа. И ще е много щастлив и ще я обича заради още нещо, защото може да се слее с нея.

19.   Напълно възможно е. Аз винаги съм се влюбвал в интелекта на момичето. Винаги умните жени са ме привличали. Любовта ни беше истинска, без да сме били интимни. Имахме си пълно доверие и света беше наш.

20.   Да, възможно е. Плътското далеч няма общо с любовта и обичта.

21.   Възможно е, но много често се среща обратното- да спи с някоя без да я обича.

22.   Може ако мъжът е влюбен силно в нея, но онази не го иска.

23.   Разбира се че може. В 11-ти клас заобичах много силно едно момиче от по-долен клас. Аз я обичах, а тя се чукаше наляво, надясно въпреки, че беше наясно, че имах чувства към нея.