Споделена история от Семейство

Кое име да избера за дъщеря си?
Здравейте! Очаквам момиченце. Колебая се между две имена - Анастасия и Александра.
И двете ми харесват и не знам кое да избера. Според вас кое от двете е по-хубаво?

Коментари

1.   И двете имена са хубави, което и да избереш, няма да сбъркаш.

2.   Леле честно ти казвам вчера като си легнах, много мислих и аз за това един ден как ще кръстя детето си, не съм бременна и ми е все още рано, но си ги мисля тези неща просто ей така…. Попринцип искам момче, но се замислих за женски имена и си мислех за името АнастасиА, завършващо на А. Естествено тези две имена започват с една и съща буква и веднага след това име ми изскочи и името Александра. Хубаво е, но не ми харесва толкова…. Иначеее ако питаш мен АнастасиА е прекрасно име. Не знам дали ще ми повярваш, но нистина си мислех точно за тези две имена. Разбира се решението е твое, важното е детето да се роди живо и здраво! Kiss

3.   Предлагам Алена, иначе Анастасия е по хубаво!

4.   Аз мисля, че е по -добре Александра. Аз също се замислих.
Мисля, че Анастасия има имен Ден на кога беше 22. 12. Рожденият ден на моята дъщеря.
Но Александра е по -добре звучи по-българско.

Александра е по -добре.

5.   Александра ми харесва повече, а и на галено ще е 'Алекс' или 'Али', докато Анастасия трябва да е 'Ася', 'Настя'.

Бих избрал Александра.

Т. Т.

6.   А защо не и двете – Анастасия-Александра?

7.   Анастасия!

8.   АнастасиЯ се пише с Я а не с А накрая, поредната измишльотина и предпоставки за проблем.

9.   Напълни се тази държава с Александър и Александра, Виктория.... То толкова липса на идеи за име.... Кръсти я на себе си

10.   А и сетих се за една известна личност Анастасия Димитрова.

Племенницата ми се казва Александра.
Аз съм номер четири. 4

11.   И двете са имена на Светици и ще имат точен имен ден, така че първото ми условие е изпълнено.

За мен са много сходни имена.

Не са мой тип, аз предпочитам по-кратки. Примерно с тази буква бих избрал името Анна.

Вижте и до името на някоя от бабите, кое се доближава. Аз кръстих дъщеря си на името на майка ми, а сина си - на името на баща ми(не съвсем същите имена, но сходни).

Нека съпругът ти да определи - все пак е глава на семейството!

Ако нито едно от тези неща не може да вземе превес - тогава теглете жребий! И което се падне!

12.   Александра. Анастасия е старо и руско име.

13.   Антония също е много хубаво и означава безценна. Има и имен ден, който е известен и се празнува от много хора.

14.   Анастасия ми харесва на мен. Анна също. Аз бих си кръстила дъщерята Ния или Мари, ако имах де.
Успех с бременността и безпроблемно раждане.

15.   До номер 12: Анастасия е гръцко име. Това, че е използвано много в Русия, не означава че е руско. Но си прав/а че е старо.

17.   Да и аз мисля като номер 12. Че Анастасия е старо име. Поне за мен Александра звучи по-добре. По-познато.
Анастасия е по -странно име.

20.   Александра.