Сестрата на приятеля ми
Здравейте!
Днес ще засегна една много специфична тема за отношенията между брат и сестра и как те се променят, когато навлезе жена в живота му. По мое мнение е изключително мило, ако приятелят ми е грижовен към сестра си, но има моменти, в които желаеш любовта само за себе си. Когато той започне да говори колко я обича и я сравнява с теб се буди пламъка на ревността - не се безпокойте момичета, нормално е. Когато връзката между тях е толкова силна се поражда и съперничество между вас двете. Определено не желая такова нещо, но то се случва. Причината е, че брат и не може да и каже, че обича повече мен, защото така трябва, защото съм му ЖЕНА. Тя започва да си мисли, че ти е конкуренция и съревнованието не спира. Колкото и да я уважавам смятам, че за мъжът на първо място е жената, както за жената е и на първо място мъжът и нито една жена няма да бъде съгласна да дели своето. Важно е да се разграничават типовете любов, не да се смесват и да пренаредиш приоритетите си в правилна посока, защото ако бях аз въпросната сестра, никога нямаше да изисквам от брат ми да ме поставя пред жена си- естествено, че ще обича нея повече. В момента казвам всичко онова, което една жена не може да каже на глас. Споделете мнението си.

Коментари

1.   Жена ще си му като ти предложи брак и родиш от него. Още си Приятелката.
Вкарваш се във филми самичка, защото си болезнено ревнива.

2.   Подкрепям номер 1.

3.   Не можеш да караш никой да те избира пред семейството си.

4.   Не подкрепям номер 1.
Също така не подкрепям и номер 2.

5.   Според мен са различни типове любов, следователно няма как да ги сравняваме. Нелогично е да се твърди, че трябва теб да обича повече, защото си му жена. По-скоро е логично да кажем, че обича силно и двете ви, но по различен начин естествено.
С други думи явно е, че има съревнование и от твоя страна, не само от нейна. Сядате и се разбирате като големи хора, но по възможност без него, за да не му надуете главата с вашите глупости.

6.   Почти всеки има такива примери, където сестрата има силно влияние върху брат си. Така се случи, че квартала, в които живея, когато бях малък момичетата, бяха повече от момичетата. Бяхме в една такава възраст, където момичетата хем ни привличаха и ни бяха интересни, хем ни плашеха, защото усещахме, че не сме на тяхното емоционално ниво. Момичетата си живееха свой живот, различен от нашият. Завиждахме на тези, които имат сестри. Когато сестрата е само малко по -голяма от брат си, примерно той е 6-ти клас, тя осми или девети, то тя се грижи дали си е научил уроците, слага му обяд, разтребва след него, гледа какво е времето навън и казва, и контролира, как брат И е облечен. До определена възраст, може и по някой шамар да му е удряла с възпитателна цел. Също е и в случай, че сестрата е по-малка, но там е без шамарчета. Имам двама познати, на които сестрите са по-малки от тях, но има много силно влияние върху братята си. При единият сестра му е с много добър финансов статус, купува кола хибрид на брат си, развежда го на екскурзии по екзотични места на три континента. При другият положението е същото, той хубав, здрав мъж има малък бизнес, сестра му значително по-малка от него, но момиче да стигне до брат И, трябва да бъде харесано от сестрата. При баба ми, единият от братята И, който тя го издържала, прала, , готвила и приютила по време на следването му за лекар, винаги когато идваше при нея, той и целуваше ръка и я наричаше "како", под леко киселата усмивка на съпругата си. Подобно се случва и при съпругата ми. Майка И следва задочно, работи, готви, пере брат си, докато следва, тя се налага да прекъсне, за да изкарва повече пари. Брат И завършва преди нея, тя след него. Брат И, /вуйчото / на съпругата ми се жени, , става професор жена му прави всичко възможно да го откъсне от влиянието на сестра му, върху него. Така, че влиянието на сестрите е много силно. Даже съпругата ми, която е по-голямата сестра, продължава да се изявява като такава над сестра си, която е жена на повече от зряла възраст-изглежда това е заложено генетично, при повечето жени. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

7.   Няма как да се сравняваш с член от семейството освен ако не си му жена и родила дете както споменават по -горе и знаеш ли защо? Ти след 1-2 години може и да не си му приятелка но тя цял живот ще му е сестра

8.   Въпросен тип сестри може да са много токсични, дори жена да роди от мъжа си. С индиректните си интриги, мълчане, цупене, постигат това, което целят жена му да не се чувства добре с фамилията му и да престане дори да общува. Учени сме, че светът е справедлив, истината е, че е адски несправедливо и това е един пример за това как настрана остава този, който нищо не е направил, защото друг неоправдано ревнува и иска времето с брат си без да има там някаква си жена, която и да е, и трябва да я отрано по долен и несправедлив начин. Справедлив мъж ще си направи изводите за сестра си от подобни интригантски истории, но в повечето мъже надделява, че това му е сестричка и родна кръв: Ами това, че ви е родна кръв не я прави добър човек и един ден животът ще й даде нужния урок, където нито братко, нито татко може да се намесят.

9.   Явно си много млада и все още нямаш реални проблеми върху които да мислиш и да решаваш. Съветвам те да си намериш някакво хоби, да се съсредоточиш върху нещо полезно. Хората са склонни при липса на проблеми, да си създават изкуствено такива. В момента си на ниско духовно ниво, и си съчиняваш интриги в главата, типични за сапунките. Няма нищо рационално в това. Всички нормално развиващи се хора са наясно че бракът е между съпруг и съпруга и естествено приоритетът е да си създадат семейство, а семейството на мъжа и жената като родители, сестри и братя са си отделно, и всеки един от тях си е в своя двойка съответно свое семейство (брата с жена си, сестрата с нейния си мъж, родителите са си двойка помежду си и така). Това е естественият развой на нещата. Вие още не сте на етап съпруг и съпруга, а сте гаджета, което е естествения развой на нещата, защото тепърва се опознавате, така както и сестра му има или ще има свой си приятел. Ти нямаш какво да делиш със сестра му, тя му е кръвна роднина, нито ще води полов живот с него (недай си Боже! ), нито ще му ражда деца. Страховете ти са напълно неоснователни, и просто си запълваш главата с интрижки, и някакви глуповати конкуренции, ала-бала, като в сапунки или тъпи американски сериали с мажоретки и напълно кухи същества, които друго освен интриги, главата им не може да роди, защото не се занимават с нищо продуктивно.

10.   Пълни глупости. Ако се поражда съперничество, то на сестрата трябва да йнхлопа сериозно дъската.

11.   Имам един познат в подобна ситуация. Той на 24 сестра му на 16 а гаджето му на 17г. И са заедно на море. Той иска от гаджето си да е сексуално активна, да и нали алабала. А сестра му не можело да си има гадже. Тя трябвало да се пази за брака и някакви такива. Нещото което не знае е че сестра му макар и 16г на има километраж от големи батковци като немско такси. Само се сетете за кво става въпрос.

12.   Значии аз съм жена на мъжът ми, който ми е Съпруг. Първо това да изясним. Ти още си в ничия роля реално.

Моето мнение е, че ти не си зрял човек, разсъждавайки по този ограничен начин.

13.   И да допълня, както номер 1 е написал - ти си болезнено ревнива. Не сестрата, а ти. От написаното става ясно веднага.

14.   Сестрата е за цял живот, кръвта вода не става. Ти си временно пебиваваща. Затова място за сравненив няма. Същото се отнася за братя-брат и сестра-сестра. Знай си мястото и си налягай парцалите.