Дразни ли мъжете емоционалността на жените
Мъжете са по-прагматични от двата пола и не обичат да говорят за чувствата си. Сякаш чувствителните, емоционални жени, ги карат да се чувстват неудобно. Дразните ли се ако една жена открито показва емоциите си? За предпочитане ли за Вас са по-обраните и мълчаливи дами?

Коментари

1.   Аз обожавам емоционалните жени. Само много ограничени и повърхностни мъже може да се дразнят на емоционалността на жената. Не си заслужава да сте с такива темерути. Още повече пък да се променяте заради тях.

2.   На 100% предпочитам по-обрани и по-мълчеливи дами.

Работя на 2 работи и се занимавам с един куп неща и гледам да се справям с нещата със "стоицизъм".

Не обичам да ми говорят за "глупости". И като ми обясняват за случки предпочитам по-бързичко да обяснят какво е станало.

А жените много обичат да подчертават "как са се почувствали", като еди кво си станало и като разказват нещо, все едно го "преживяват" отново, а аз нямам толкоз време за "емоции". Ако не е нещо важно - предпочитам да не ме занимават.

Но за жените е нормално да са по-емоционални и по-чувствителни ("емоционални" и "чувствителни" всъщност е едно и също).

Виж - много мразя "емоционалните мъже".

Бех седнал веднъж с един приятел да пиеме по бира, и тоя почна да ми се оплаква за това и онова и се вайка какво да прави... направо се сетих за оная сценка от "Кръстника" дето Дон Корлеоне хваща ония певец (Джони Фонтейн май се казваше) за раменете, бие му шамар и му казва:

"Ще се държиш като мъж! Какво е това - какво да правя, какво да правя? На това ли ви учат в Холивуд - да сте лигльовци? "

Ей така аз се "чувствам" като край мен има "емоционални" хора. :)

3.   Мъжете ценят искрените жени.
Като е недоволна, сърдита, да си каже как се чувства.
Чувствам се пренебрегната, имам нужда да ми отделяш повече внимание (примерно)
Мразят обаче драми, мрънкане, цупене, дъвкане на стари неща или онова сърдито “Нищо ми няма. ”

4.   За чувства не се говори, показват се.
Често тия дето много бръщолевят колко много обичат, хване та се окаже, че са тия дето са баш най шавливите.

5.   Да, защото не могат да общуват с жени. Могат да ги целуват, гушкат, спят с тях, но при разговор се спичат. Дали ще е емоционална, или не, просто не могат да общуват с нея.

6.   Само мазохистите не ги дразни женската емоционалност, все имат някаква драма която изживяват и предават негативната си енергия към мъжете, които се явяват катализатор и сме длъжни това да го разбираме... ами не не ви разбирам!

7.   На мен ми писна, да трябва да гадая, какво по дяволите тя иска да чуе, за да спре да мрънка...

8.   Аз като по-сдържам и сериозен муж по характер, предпочитам приятелката ми да е по-лекомислена, да си пее на припева на музика, да танцува, да се лигави, да говори глупости, да се смее и т. н.

Някак си много ми е приятно с такава жена, сякаш ме допълва. Някак си ако и двамата сме супер сериозно, няма да се получат нещата.

9.   Зависи какво разбираш под емоционална жена. Аз самата съм много емоционална, но много дълго не можех да изразявам емоциите си каквито са, не случвах на човек, с когото да мога да, седна и да изкажа какво ми е и без да чуя " оф, пак ли почваш; оф, не ме занимавай с глупости" и прочее. От няколко месеца съм с мъж, който винаги се опитва да ме разбере, да ме успокои, да ми помогне. Сядаме и говорим, за каквото и да е. Дори и да вижда, че на моменти съм много напрегната, знае как да ме успокои и иска да си казвам какво ми е. От ден 1 сме си го казвали, че като има нещо, сядаш и говориш. Това ми харесва, това не ми харесва. Дори и да е за нещо, което от неговата гледна точка за момента не е било проблем, но когато му кажа защо се чувствам така и осъзнава, че може би трябва да се вслуша. Но не иска да се сеща какво ми е, не иска да седя намусена с обичайното " нищо ми няма", като очевидно има нещо и аз да се цупя и мълча, пък той да се чуди и чуди. Иска да му кажа в прав текст. А и дори нещо да ме е накърнило, той е разбрал, че веднага си казвам, не оставям нещата да се трупат, защото в главата ми става ад после. Прекарвал е часове по телефона да обсъждаме нещо, което не ми е допаднало в поведението му например, след това задължително да ме успокои. Докато не ме чуе/види да се смея, не ме оставя.
И аз си мислех, че като ми е набивано в главата, , че съм луда или че съм нестабилна и че и него ще "стресна" и ще ме остави. Не, просто не съм била с правилните хора. Последният път му се извиних, че на моменти съм труден характер и отговорът беше " Аз съм този, който трябва да се справя с характера ти, аз ако сега с теб не мога да се справя, какво ще правя в бъдеще? "
Но в никакъв случай не одобрявам жени, които мрънкат и вдигат врява за дребни неща, свикнали да живеят на скандал. Дори се карам на приятелки, които на моменти прекаляват.

10.   Жените като по-красивият, нежен и прекрасен пол е нормално да са емоционални. Нормално е да се радват на някои знаци на внимание, да те прегръщат и целуват за нещо, което е рационална гледна точка е незначително. Иначе, ако бяха като дърво нямаше да са привлекателни и желани. Когато танцуваш в полумрака на някакъв купон в института и съвсем искрено и кажеш, че в очите и греят безброй звезди, което е истана, тя така ще се притисни гъвканото си тяло до теб, все едно иска дасе слеете. Норамалните жени и тяхната емоционалност трудно ще я разбереш с инструментариума на рационалността. Трябва само да ги харесваш, да си мил и внимателен с тях, такива каквито са. Ако една жената те харесва и е влюбена в теб ще напреви всичко за теб. Въпреки, че има мнение на умни жени, което се различава от моето. """
"Понякога губим мъжете си не защото някой ни ги отнема. Никой нищо не ви отнема! Губите мъжете си с безразличие, с вечни критики, с непрекъснато недоволство, с излишни въпроси, с неразбиране, с ограничаване, с инат и най-вече защото си мислите, че щом един мъж търпи това, значи ви обича безрезервно. Бъркате мълчанието на такъв мъж с примирение. Мъжете, които започват да мълчат, мълчат, защото са решили да си отидат. И следващата жена до този мъж няма нито да е по-красива, нито по-умна, нито ще готви по-добре. Тя просто ще го разбира, уважава и ще цени достойнството му. Един мъж е готов да направи всичко за жена, която веднъж е обичал – абсолютно всичко. Всичко, освен да я обикне отново. “ (Беназир Бхуто)Беназир Бхуто (1953 - 2007) е пакистански политик, министър-председател на Пакистан в периодите 1988–1990 и 1993-1996 г. Тя е първата жена, избрана да ръководи ислямска държава. //Убита при атентат срещу нея//. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

11.   За силните жени, в моят живот и край мен. За къде съм без тях. Поклон пред тях

"""Силните жени са като птици
и често те се реят в самота.
Гори сълза във гордите зеници
и капва тихо някъде в прахта.

Любов даряват, но любов не просят.
Оглеждат се в очите им звезди.
В сърцата женски мъжка сила носят.
Следи оставят, дето са били.

Сами притихват вечер, уморени
от дългата заблуда на деня,
леглата им са празни и студени,
но пълен с нежна обич е съня.

Силните жени са като птици,
понесли на крилете си света,
наказани до болка да обичат,
осъдени на вечна самота!

Автор: Златина Великова""" Стихотворението не е от мен, не мога да пиша.
//Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

12.   Да. Реакцията е :" Тая пак какво иска, защо ме напряга, защо мрънка? Не може ли да се сексаме, без да ме занимава със себе си? Не съм и приятелка, че да ми говори. "
Затова жените имат приятелки, за да си общуват като равни и по човешки с тях.

13.   Всички жени са емоционални и е разбираемо. Въпроса е да не е нестабилна, както е почти всяка в ден днешен.

14.   А вас жените дразнят ли ви емоционалните деца? Естествено ще се вържеш един, два, три пъти... Но след това... Когато няма основание, естествено дразни.

"не обичат да говорят за чувствата си"

Това не е вярно. Просто мъжете отрано научават, че на никой не му пука за техните чувства и техните проблеми. Едно дете може да се разреве пред майка си. Една жена пред мъжа си. Един мъж е сам.

15.   То емоционалността понякога е хубаво нещо, но те и ревлите и мрънкалниците, се имат за емоционални и едва ли не, те товарят с глупости, щото били чувствителни, ейде бегай.

16.   Мъжете, мъжете, мъжете? !?
Не са важни мъжете, а конкретният мъж, който те интересува.
Например юлските раци са много емоционални мъже.

17.   Изключително дразнеща черта е това, давам пример веднага: Работя като бояджия, 8-10 часа се е налагало да оправям разнебитени коли, прибирам се буквално размазан и тя започва са цвърчи, да ми прехвърля драмите и негативната си енергия. Не съм длъжен да търпя мрънкания за щяло и нещяло, драми, интриги и прочие. Аз не се оплаквам и да занимавам другите с моите проблеми.

18.   Вместо да се дразнят, да попитат жената какво ѝ е. Другото е използване - да си мълчала тя, да дава секс и вечеря, пък той да си почивал. А какво преживява и защо "мрънка" него не го интересува. Никой не говори за клюки "съседката, колежката какво казали и направили", това наистина е прекалено, ако няма отношение към състоянието ѝ.

Обичаната и обгрижвана, "гледана" жена е щастлива жена, няма поводи за мрънкане. Добре е да се помисли дали мъжът няма вина. Всичко ли прави, за да е щастлива тя, или той се счита за по-важен.

19.   Не мога да понасям денонощно ревящи, пищящи, циврещи и хленчещи за щяло и нещяло истерички, дето си навират лигавите простотии в лицето ми и ме принуждават да им ги слушам насила, против моята воля. Добре че моята не е такава креслива ревла, е тиха, кротка, скромна и се обажда само, когато аз й разреша, иначе досега отдавна да съм я тикнал в лудницата. Като те е наебал и ти е бил шута аз не съм ти виновен, това го кажи на приятелката си, що ми ревеш на мен? !

20.   То затова книгата "Как да разбереш жените" все още не е завършена, започната е с идеята да е с обем около 20 000 страници, но още дори не е започната само идея е имало... просто няма мъж на света който да ви разбере защо постоянно пищите, циврите, изпадате в истерии от нищото и след 15 минути ви е минало и викате на мъжа си "мило", е това не може да се разбере!

21.   Тъй като е типично женска черта, по принцип ми харесва. Харесвам по-шумните жени. Със запомнящ се смях. Които може и да ти покрещят две минути, като са ти ядосани, но знаеш че поне са си казали каквото им е било на душа – не винаги ти е драго да го чуеш, рядко имат и право, но все пак си сигурен, че не са си мислели десет месеца, че си идиот и накрая да са се разделили с теб, защото „имаме различия в характерите“. Харесва ми, когато жена обяснява разпалено за нещо. Когато можеш ясно да видиш какво я радва, какво я натъжава, какво я ядосва. Емоционалността обаче е нож с две остриета. Жената като е такава е и доста по-непостоянна, изисква много повече внимание, в голяма част от случаите мечтаe за всевъзможни романтични изненади, които не знам мъж на който ще му хрумнат и т. н.
Такива жени придават цвят на живота ти. Моите възприятия не са свързани с емоции по начало. Аз съм човек на разума. И тази емоционалност в жените ми дава друга гледна точка за света, което е симпатично.
Жени, които са като мен, са ми скучни.