Алкохолът оправдание ли е за изневяра, дори и само физическа изневяра?
Ако ти изневери и ти каже'' бях под влиянието на алкохол'' има ли шанс да и простиш? Алкохолът оправдание ли е за изневяра, дори и само физическа изневяра?

Коментари

1.   Естествено, че не е оправдание. Осъзнатия човек не прави такива работи под въздействие на алкохол. Причините за изневярата обикновено са по-дълбоки и се крият в единия или и двамата партньора.

2.   Не! Пияните действия са трезви желания.

Просто с алкохола спираш да мислиш за последиците и действаш както желаеш.

Явно е, че човека иска да спи и с други хора и не оценява връзката ви.

Той ако наистина обичаше теб, щеше да ти се обади да дойде да прави секс с теб.

3.   Да бе щ да не каже. Утре може проблемът да е в глобалното затопляне.

4.   Това дали ще го приемеш и простиш, зависи от това, колко си глупава.
Иначе такова оправдание ми звучи като "кучето ми изяде домашното"

5.   Алкохолът е със сходен ефект като серумът на истината, който се използва в криминалистиката при разпити на заподозрени. Той разкрива човека такъв какъвто е зад маските на задръжките и скритостта на намеренията.

6.   Не вярвам някой/я да са го хванали и да му наливат насила питиета в устата. Всеки трябва да си знае мярката. Пиянството не е оправдание за свинщините и простотиите.

7.   Не! Това е просто изтъркано извинение. Много пъти като съм излизал с компания и съм пил, предлагали са ми се разни момичета, но въпреки това никога не ми е идвало на ум да изневеря дори и пиян.
М 25

8.   Не. И да си под влиянието на алкохол също не е оправдано.

9.   Какво значи физическа и нефизическа? Изневярата си е изневяра. А все пак въпросният човек е знаел, че ще има алкохол и хора от срещуположния пол, които също ще пият и съвсем съзнателно сам се е поставил в такава ситуация, в която има шанс да се случи нещо. Така, че не е никакво оправдание.

10.   Не. Що като се напие не прекопае някоя градинка, не изчисти нещо, ами се съблича и налита на секс, с който падне?
Никакво прощаване.

11.   Оправдание - не.
Но често е добър режисьор на подобни истории.
Дали бих простила изневяра заради алкохол? Бих простила всякаква АКО е дошъл и ми е казал той. Ако е опитал да го скрие значи не е гаф, а е лъжа. Значи няма доверие в мен и в силата на обичта ми.
И оттук започва разрухата дори да не настъпи фактически край на връзката.

12.   Трудно е да се каже. Като човек, който се е преборил с алкохолна зависимост и е изневерявал веднъж под влиянието на алкохол, мога да кажа, че обичах човека, с когото бях във връзка и а този, с когото изневерих - не. После отидох и просто си разказах всичко, отново под влиянието на алкохол. Но мисля, че за да се стигне дотам, има нещо липсващо във връзката или дори нещо, с което самият човек се бори. Не всеки такъв случай е идентичен, ти си познаваш човека, но опитай да говориш спокойно, да се поинтересуваш как е и какво можете да направите заедно, за да не се случва отново. В моя случай срещнах моментен гняв, но пълно приемане на ситуацията от половинката ми и повече не си и помислих за такова нещо. Осъзнах колко подкрепящ човек имам до себе си и мисълта да го нараня ме караше да се чувствам зле. Но ако отношението вкъщи е зле и използва алкохола за оправдание за действията си като цяло, не знам дали има смисъл.

13.   Никога не ми се е случвало да правя нещо под въздействие на алкохол и/или наркотици, което не желая или предварително не съм решила, че ми е ок. Демек- не, не е оправдание.

14.   Не е оправдание.

15.   Не, алкохола помага да паднат задръжките, но човек с морал не се оставя да го водят инстинктите и алкохола, щом не е сам. За мен не е нормално да търся близост с някой веднъж, а продължителни отношение, така че колкото и алкохол да пия, няма да ме води към секс с който и да е.

16.   А, не!

17.   В никакъв случай.

19.   Не бъдете крайни. Ако жена ми се натиска, и ме предизвика на тема мъжкарство, ще я изчукам за наказание, без да влагам чувства, и това няма да бъде изневяра. Ако моята жена спи смене и си представя друг, това е изневяра. Така, че правете разлика между физическа и духовна изневяра.

21.   Не. Алкохолът не е оправдание за тъпите ти действия.

22.   Що за наивност?
Изневярата си е изневяра.
Последиците от изневярата често не са само душевни, а и фиьически или по-скоро медицински.
От нечия изневяра често има венерическа болест като следствие, а може и да е нелечима като HIV.

25.   Нека някой компетентно обясни следният израз "Алкохолът оправдание ли е за изневяра, дори и само физическа изневяра? "" Какво значи физическа изневяра, а другата сигурно ще е ментална. Лично мен не ме интересува ментална, а е важна физическата. Ментално, всеки средно-статистически човек е изневерил поне с няколко хиляди персони от другият пол. Така, че изневярата е само физическа, тоест, реализирана при полов контакт-та това е изневяра. Всякаква словесна абракадабра, че секс под влияние на алкохола не е изневяра е за смотаняци и куколди. В нормалният случай, ако жена се отърве само с развод и счупена челюст, и ръце може да се смята за неизказано щастлива. Защо има много случаи, когато тя се сдобива с втора уста под брадичката. Вярно е, че има мъже, които също преминават в друго време-пространствено измерение от съпругата си, която не е оценила неговата любвеобилност. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

26.   Алкохолът не е оправдание за нищо, просто хора със слаба психика, които я пият, я друсат, я някакви други зависимости имат, се прикриват зад това фалшиво алиби. Едва ли не се изкарат невменяеми, само и само да си оправдатат тъпите постъпки, било то глупости, които са наговорили, лъжи, изневери, побоища, кражби и т. н. неприемливо поведение. Животът обаче е достатъчно справедлив, за да поставя всеки на точното място, което заслужава, на базата на изборите, които човек прави, независимо той какво мнение има по въпроса и какви оправдания си измисля.